BUDVA TURU – 29, 30, 31, 01 Aralık-Ocak

Tur Kodu: BUDVA
  • Budva
  • Budva
  • Budva
  • Budva
  • Budva

Budva, Karadağ’da sâhil şehri. Yaklaşık 10.000 kişilik bir nüfusa sâhip olan şehir Budva Beldesinin de merkezidir. Budva şehrinin bulunduğu bölge ülke turizminin merkezi konumundadır. Şehir 2500 yıllık geçmişiyle Adriyatik Denizi kıyısındaki en eski yerleşim yerlerinden biridir.

Karadağ denildiğinde akla ilk gelen şehirlerden biri elbette Budva oluyor. Birbirinden muhteşem plajları, doğası ve turistik yeleriyle ziyaretçilerine unutulmayacak bir deneyim yaşatacak. Budva hakkında bilmeniz gereken ne varsa sizlerle paylaşacağız. Haydi sizi daha fazla bekletmeden rezervasyonunuzu yapalım!

GİDİŞ/GERİ DÖNÜŞ YERİ Pogdorica Havaalanı / İstanbul Havalimanı
HAREKET SAATİ İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 03:00’da bulunma.
DAHİL
Air Montenegro ile İstanbul / Podgorica / İstanbul uçak bileti
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli
Otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama
Alan/Otel/Alan transferleri
Budva Old Town (Kale) yürüyüş turu
Otel ve şehir vergiler
Türkçe Rehberlik ve asistanlık hizmetleri
DAHİL DEĞİL
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Seyahat sağlık sigortası
Kişisel otel ekstraları ve ilave kişisel tüm harcamalar
Programda dahil olduğu belirtilmeyen hizmetler, gezi ve turlar
Müze ve ören yerleri girişleri
İsteğe bağlı Rehber ve Şoför bahşişleri

 

 

1

İstanbul – Podgorica – Budva

Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Freebird Havayolları FHY805 sefer sayılı uçuş ile saat 06:00’da Podgorica’ya hareket. Yerel saat ile 05:50’de Karadağ’ın Podgorica Havalimanı’na varış. Karadağ’ın başkenti olan Podgorica şehrinin havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla yaklaşık bir saatlik yolculuk sonrası Budva’ya varıyoruz. Muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva’ya varış sonrası yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Turumuz sonrası otelimize yerleşme. Dileyen misafirlerimiz Budva gece hayatının tadını birbirinden güzel restoran ve eğlence mekanlarında çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.

2

Budva (Tivat – Porto Montenegro – Kotor – Perast)

Sabah kahvaltısının ardından ekstra tam gün Kotor ve Fiyortlar Turu.(60 Euro) Bu turumuzda Tivat, Porto Montenegro, Kotor ve Perast’ı göreceğiz. Önce Tivat’a hareket edecek ve zengin yapılaşmasıyla Porto Montenegro limanını gezeceğiz. Daha sonra UNESCO Dünya doğa ve tarih mirası listesinde yerini alan, beyaz taşlar ile sarılmış ve Akdeniz güneşi ile aydınlanan bölgenin turistik kenti Kotor’u, Kotor körfezini ve tarihi kale şehrini göreceğiz. Karadağ’ın güneybatısında ve Hırvatistan’ın güneyinde, Adriyatik Denizi kıyısında Avrupa’nın Norveç’ten sonra en büyük fiyordu ve doğal bir limanı olan Kotor, dar boğazlarla birbirine bağlayan dört koydan oluşur. Koyun çevresindeki çıplak dağlar kıyıya dik bir biçimde iner. Kişisel gezi ve aktiviteleriniz için serbest zamanın ardından Kotor körfezinin küçük adaları ile ünlü şirin barok kasabası Perast’ı ziyaret edeceğiz. Akşama doğru Budva’daki otele dönüş. Dileyen misafirlerimiz Budva gece hayatının tadını birbirinden güzel restoran ve eğlence mekanlarında çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.

3

Budva (Cetinje – Virpazar – İşkodra Gölü – Bar – Sveti Stefan)

Sabah kahvaltısının ardından ekstra tam gün Montenegro turu. (Cetinje – Virpazar – İşkodra Gölü – Bar – Sveti Stefan) (60 Euro) Bu turumuzda önce Karadağ’ın eski krallık başkenti Cetinje’ye gidiyor ve buradaki tarihi Sırp Ortodoks manastırını ziyaret ediyoruz. Küçük Cetinje meydanında vereceğimiz serbest kahve molası sonrası yola devam ediyoruz. Daha sonra İşkodra gölünü göreceğimiz şirin kasaba Virpazar’ı ziyaret ediyoruz. Virpazar’da vereceğimiz bir saatlik serbest zamanda küçük teknelerle İşkodra Gölünde muhteşem bir gezinti yapabilirsiniz. Balkanların en büyük gölü olan ve 250 civarında farklı türde kuşa ev sahipliği yapan gölde Pelikanları görebilmek ise güzel bir ayrıcalık olacak. (tekne gezisi yapmak isteyen misafirlerimiz kişibaşı 20 Euro Milli Park giriş ücreti ve tekne ücreti ödeyeceklerdir) Gezimizin bir sonraki durağı Adriyatik denizi kıyısındaki tarihi ve turistik şehir Bar. Aynı zamanda Karadağ’ın ana limanı olan şehirde biz dağlık ve tarihi kısmı olan Stari Bar’ı geziyor ve burada dışarıdan tarihi Bar kalesini ve Osmanlı’dan kalan tarihi camileri görüyoruz. Küçük ve şirin çarşısını ziyaret edip serbest öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz. Günün finalini olağanüstü manzarasıyla Sveti Stefan ile yapıyoruz. Uzun yıllar önce balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir otel zincirine satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem Sveti Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde fotoğraf molası veriyoruz. 15. yy’da surlarla korunan bir köy olan ve 1950’lere kadar balıkçı kasabası olan Sveti Stefan Adası, 60,70 ve 80’lerde Sofia Loren, Marliyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuştur. Turumuzun bitiminde Budva’ya dönüyoruz. Akşam Limitli İçkili Müzikli Yılbaşı Gala Yemeği(130 Euro). İyi yıllar! Geceleme otelimizde.

4

Budva – Podgorica – İstanbul

Sabah kahvaltısından sonra Podgorica Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinizi ardından Freebird Airlines FHY 806 sefer sayılı uçuşu ile sabah 13:10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17:00’da İstanbul Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.