1 Ok
1240 €

ÜRDÜN THY ile 4* Oteller

Amman(2) - Ölü Deniz(1) - Petra(1) - Wadi Rum(1) - Akabe


Vizesiz! Tüm Turlar Dahil!

20 Nisan 2019 Hareket

20.04.2019 Hareket / 25.04.2019 Dönüş

ÜRDÜN THY ile 4* Oteller

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali Türk Havayolları Kontuarı önünde 19 Nisan 2019 günü akşam 23:30da check-in işlemleri için bulunuyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Havayollarının TK 814 sefer sayılı uçuşu ile 02:05te Ammana uçuyoruz. Yerel saat ile 05:00te Ammana varışımıza istinaden kahvaltı için otelimize gidiyoruz. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında tam gün Amman şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Odalarımıza turumuz sonrasında yerleşeceğiz. Modern ve eskinin karışımı olan Amman şehir turumuzda 6.000 kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Ammanı oluşturan 7 tepeden birinde yer alan Amman Kalesi, Umayyad Sarayı, Ulusal Müze ve adını I. Abdullahtan alan Kral Abdullah Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Amman da.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Jerash ve Ajloun Kalesi için yola çıkıyoruz. M.S 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik Kent Jerash, dağlar ve vadiler üzerine kurulmuştur. Jerash günümüzde en iyi korunmuş Antik Roma yerleşimlerinden biridir. Turumuz sırasında Roma döneminden günümüze kadar korunmuş olan tapınaklar, tiyatrolar, kiliseler ve sütunlarla çevrili caddeleri ziyaret ettikten sonra Haçlı seferlerinde önemli bir rol oynamış Ajloun Kalesini ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimizde dönüyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Amman daki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve deniz seviyesinin 420 m. altında olan, dünyanın 2. en tuzlu suyu olma özelliği taşıyan Ölü Denize doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında ilk durağımız Mozaikleri ile ünlü Mabada şehri olacak. Mabada şehrinde St.George Kilisesini ziyaret edecek ve ardından Hz. Musanın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağını göreceğiz. Turumuz ardından yolculuğumuza devam ediyoruz ve Ölü Denize varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Ölü Deniz deki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve antik şehir Petraya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında Petranın kuzeyinde yer alan ve “Mont Real” olarak da adlandırılan Shoubak Kalesini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında yolculuğumuza devam ediyoruz ve Petraya varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Petra da.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan, dünyanın 7 yeni harikası listesine katılan, Petra Antik Kentini keşfetmeye başlıyoruz. Ortadoğunun en önemli ve büyüleyici antik kenti olarak gösterilen Petrada; Nebati Uygarlığı döneminde inşa edilmiş olan Hazine, Antik Tiyatro, Kraliyet Mezarları, Antik Su Yolu gibi birçok tarihi bölgeyi ziyaret edeceğiz. Bu büyüleyici yer Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerinde çekimlerine ev sahipliği yapmıştır. “Gül Kırmızısı Şehir” olarak da adlandırılan bu antik kent sizleri girer girmez etkisi altına alacaktır. Turumuzun ardından UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan Wadi Rumdaki kampımıza gitmek üzere hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Wadi Rum daki kampımızda.
Kampımızda alacağımız kahvaltının ardından 4x4 Jeeplerimiz ile 2 saat sürecek olan safari turumuzu gerçekleştiriyoruz. Red Planet” filminde Mars yüzeyi olarak gösterilen Wadi Ruma vardığımız andan itibaren kızıl kum tepeleri ile sizleri karşılayacak olan bu olağanüstü manzaranın sizleri çok etkileyeceğine eminiz. 4x4 araçlar ile gerçekleştireceğimiz bu unutulmaz safari turumuz sonrasında Akabeye doğru yola çıkıyoruz. Akabeye varışımıza istinaden Akabe panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz ve ardından serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra uçuş saatimize istinaden havaalanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayollarının TK 819 sefer sayılı uçuşu ile 01:45te Akabeye uçuyoruz. Yerel saat ile 04:20de Istanbul a varışımıza istinaden turumuzun sonu.

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

- Türk Havayolları ile IST-AMM/AQJ-IST gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
- Alan vergileri
- Belirtilen ve benzeri otellerde toplam 5 gece yarım pansiyon konaklamalar
- Alan Transferleri
- İlk gün varışa istinaden otelde kahvaltı
- Amman şehir turu
- Jerash şehir turu
- Petra şehir turu
- Akabe şehir turu
- Programda belirtilen tüm turlar ve giriş ücretleri
- Wadi Rumda 4x4 Jeep ler ile 2 saat Safari turu
- Programda belirtilen tüm transferler
- Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Yurtdışı çıkış harcı
- Kişisel harcamalar
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm hizmetler
- Extra turlar

NOTLAR

Oteller:
Amman: 4* Harir Palace Hotel vb.
Ölü Deniz: 4* Ramada Dead Sea Hotel vb.
Petra: 4* Petra Moon Hotel vb.
Wadi Rum: 4* Mzayen Wadi Rum Camp vb.

Ürdün hakkında genel bilgilendirme;
è Ürdünde kullanılan para birimi Ürdün dinarıdır. (JOD)
è 1 Ürdün Dinarı (JOD) yaklaşık 7,56 Türk Lirasına eşittir.
è Ürdün(GMT+2) ile Türkiye(GMT+3) arasında 1 saat zaman farkı bulunmaktadır. Ürdün Türkiyeden 1 saat geridedir.
è Ürdün resmi dili Arapçadır. Arapçanın yanı sıra ülkede en çok konuşulan ikinci dil İngilizce dir.
è Ürdün mutfağında genelde koyun ya da tavuk eti tercih edilmektedir. Arap mutfağına göre hazırlanmış hali lavaş ekmeği arasında servis edilen shawarma, çölün altında pişirilen kuzu tandır Ürdün mutfağının vazgeçilmezlerindendir.
è Şehir içi ulaşım taksi ve otobüsler aracılığıyla yapılmaktadır. Ancak otobüsler eski ve klimasız olduğundan halkın büyük bir kısmı taksileri tercih etmektedir.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
ÜRDÜN THY ile 4* Oteller
20.04.2019
25.04.2019
1240 EUR
1240 EUR
1445 EUR
1200 EUR
150 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat