1 Ok
999 €

İRAN THY ile 4* Oteller Tüm Geziler ve Akşam Yemekleri Dahil!

TAHRAN(2) - İSFAHAN(2) - YEZD(1) - ŞİRAZ(2)


VİZESİZ - Erken Rezervasyon İndirimli ! Tahran Gidiş - Şiraz Dönüş Tüm Geziler ve Akşam Yemekleri Dahil !

03, 07, 17, 24 Ekim & 07, 14, 21, 28 Kasım 2019 Hareket

03.10.2019 Hareket / 10.10.2019 Dönüş

İRAN THY ile 4* Oteller Tüm Geziler ve Akşam Yemekleri Dahil!

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları Kontuarı önünde check-in işlemlerimiz için uçuşumuzdan yaklaşık 3 saat önce sabah 07:00de buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının TK 870 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:50de Tahrana hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13:25de Tahrana varıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımız ile gezilerimize başlıyoruz. Ziyaretlerimiz sırasında Şahların ikametgahı olan Gülistan Sarayını ziyaret ediyoruz. İran ın başkenti Tahran ın güneyinde, Erg Meydanının yakınında eski Tahran surlarının sınırları içerisinde Kaçar Hanedanı dönemine ait bir saraydır. Ardından İran Ulusal Müzesi ziyaretimiz için hareket ediyoruz. İran Ulusal Müzesi 1937de açılmıştır. Müzede Antik Pers eserleri, Medler , Ahameniş İmparatorluğu eserleri sergilenmektedir. Turumuza İran Ulusal Mücevher Müzesi ile devam ediyoruz. Kraliyet mücevherlerinin ihtişamına tanıklık ettikten sonra turumuzun sonu. Şehir ve müzeler gezilerimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Alınacak akşam yemeği sonrası gecelememiz Tahran daki otelimizde.
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından özel aracımız ile Saadabad Sarayı turumuz için hareket ediyoruz. Saadabad Sarayı Pehlevi Hanedanı tarafından 3000 dönümlük bir arazi üzerine inşa edilmiştir. Saadabad Sarayı hanedanlık döneminde yazlık Saray olarak kullanılmaktaydı. Hanedanlık döneminin son bulması ile müzeye çevrilmiştir. Saadabad Sarayında, Beyaz Saray ve Yeşil Saray müzelerini geziyoruz. Turumuzun ardından serbest zaman ve sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Bu akşam alınacak “Geleneksel Akşam Yemeği”nde İran mutfağının farklı sunum ve tatlarını deneyimleme fırsatı yakalayacak ve geleneksel İran müzikleri eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz. Gecelememiz Tahran daki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Orta İranın en güzel şehirlerinden biri olarak bilinen ve yaklaşık 300.00 kişilik nüfusa sahip olan Kaşana doğru hareket ediyoruz. Kaşana varışımıza istinaden UNESCO Dünya Miraslar Listesinde yer alan Tabatabaei Evlerini, Boroujerdi Evlerini ve Fin Bahçelerini ziyaret ediyoruz. Tebrizli bir halı tüccarının Türk eşine yaptırdığı büyük ve gösterişli bir konak olan Tabatabaei, Kaşandaki en ünlü konaklardan biridir. Borujerdi evi, İranlı zengin bir tüccar olan Borujerdinin hayattayken yaşadığı yerdir. Klasik İran mimarisinde inşa edilen Fin bahçesi, Safevi, Zandiyeh ve Kaçar dönemlerinin mimari etkisini yansıtmaktadır. Turumuzun ardından Isfahana doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Isfahana varışımıza istinaden Sie Se Pol Köprüsünü ziyaret ediyoruz. Zayende Nehri üzerinde yer alan Siosepol Köprüsü, güzelliği ile oldukça etkileyici bir durumdadır. 1602 yılında inşa edilmiş ve Farsça 33 anlamına gelen köprü, kendisini ayakta tutan 33 sütun üzerine inşa edildiğinden bu ismi almıştır. Ardından bir sonraki ziyaret noktamız 300 yılı aşkın bir süredir Zayandeh Nehri üzerinde yer alan 23 kemerli Khadju Köprüsü olacaktır. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Alınacak akşam yemeği sonrası gecelememiz Isfahan daki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Isfahanın kalbi olarak anılan 40 Sütun Sarayını ziyaret etmek üzere hareket ediyoruz. Safevi Şahu I. Abbas tarafından yaptırılan 40 Sütun Sarayını ziyaretimizin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan ve dünyanın en büyük 2.meydanı olan Nakş-i Cihan Meydanına hareket ediyoruz. İranda İmam Meydanı olarak bilinen ve “Şahın Meydanı” olarak anılan Nakş-i Cihan Meydanında yer alan Ali Kapı Camii ve Şeyh Lütfullah Camiilerini de panoramik olarak gördükten sonra yine UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Mescid-i Cumayı ziyaret ediyoruz. Pers mimarisinde en uzun minareli yapılardan biri olan Mescid-i Cuma ziyaretimiz ardından otelimize dönüyoruz. Alınacak akşam yemeği sonrası gecelememiz İsfahan daki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Yezde hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında İslam öncesi döneme ait önemli eserlerin bulunduğu Meybod Kentini ziyaret ediyoruz. Burada eski çağlarda buzdolabı olarak kullanılan Kerpiç Evleri ziyaret ediyoruz. Sonrasında İran kültür ve mimarisinin en güzel örneklerinin yer aldığı Fahadan Bölgesini ziyaret ediyoruz. Dar sokakları, binaları ve türbeleri ile sizlere İran kültürünü en güzel şekli ile yansıtacak olan bu şehri ziyaretimiz sonrasında yolculuğumuza devam ediyoruz. Turumuzun sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Alınacak akşam yemeği sonrası gecelememiz Yezd deki otelimizde.
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Şiraza doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Ateş Tapınağı olacaktır. Zerdüşt dininin en önemli ibadet yerlerinden biri olan Ateş Tapınağında 1500 yılı aşkın süredir yanan bir ateş bulunmaktadır. Ziyaretimiz sonrasında yolculuğumuza devam ediyoruz. Yine yolumuzun üzerinde UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Pasargard şehrini geziyoruz. Turumuzun ardından Şiraza olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Şiraza varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Alınacak akşam yemeği sonrası gecelememiz Şiraz daki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Pers İmparatorluğunun başkenti, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Persepolis Antik Kentini ziyaret için otelimizden hareket ediyoruz. M.Ö 6. y.yda I.Dairus tarafından kurulan Persepolis, Dairustan sonra tahta çıkan I. Serhas ve Ardaşir tarafından büyütülerek harika anıtlar ile doldurulmuştur. Turumuza Persepolise 8-10 km mesafede yer alan Nakş-ı Rüstem ile devam ediyoruz. Saray görünümlü 2 adet mezarın bulunduğu ve Frigya Kral Mezarlarına benzeyen bu iki mezara Nakş-ı Rüştem adı verilmiştir. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Alınacak akşam yemeği sonrası gecelememiz Şiraz daki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve tam günlük Şiraz şehir turumuza başlıyoruz. Turumuza UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Eram Bahçeleri^ni görerek başlıyoruz. Geleneksel Pers Bahçelerinin sembolü olan Eram Bahçelerini gezdikten sonra turumuza Kerim Han Kalesi ile devam ediyoruz. Kerim Han Kalesi ziyaretimizin ardından Mollalar Medresesini ziyaret edeceğiz. Ardından Vekil Pazarı ve Moshir Sarayı sırasıyla ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. 250 yıl önce pazar yeri olarak kurulan Moshir Sarayının bazı bölümleri müzeye çevrilmiş ve bazı bölümleri restoran olarak kullanılmaya başlanmıştır. Iran Devriminden sonra kapanmış sonra tekrar kullanıma açılmıştır. Bu bölgede el yapımı halı ve hediyelik eşya satılan birçok mağaza bulunmaktadır. Çarşı turumuzun ardından akşam saatlerinde havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayollarının TK 885 sefer satılı uçuşu gece saat 02:10da İstanbula hareket ediyoruz. Yerel saat ile 05:40da Istanbul Havalimanı na varışımız ile turumuz sona eriyor.

Program Dahil Olan Hizmetler:

- Türk Havayolları tarifeli uçuşları ile IST-IKA / SYZ-IST gidiş dönüş uçak biletleri
- Havalimanı vergileri
- Havalimanı transferleri
- Tahranda 2, İsfahanda 2, Yezdde 1, Şiraz da 2 gece olmak üzere toplam 7 gece 4* otellerde kahvaltılar dahil konaklama
- 6 Akşam Yemeği
- Geleneksel İran Akşam Yemeği (İran müzikleri eşliğinde)
- Programda belirtilen tüm gezi ve turlar ile giriş ücretleri
- Programda belirtilen tüm transferler
- Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmetleri

Program Dahil Olmayan Hizmetler:

- Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen hizmetler
- Kişisel harcamalar
- Öğle yemekleri
- Yemeklerdeki içecekler
- Yerel rehber ve şöför bahşişleri
- Seyahat Sağlık Sigortası (20 Euro)

NOTLAR

Oteller:
4* Oteller

Önemli Not: İrandaki otellerin yıldız seviyeleri Türkiyedeki otellerden farkldır ve otel seviyeleri Türkiye ye göre daha mütevazidir. İran ülkesinde kadınların örtü zorunluluğu bulunmaktadır. Baş örtüsü olarak şal kullanımı ve pantolon üzerine uzunca kıyafetler ile bu gereklilik kolaylıkla temin edilebilmektedir
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
İRAN THY ile 4* Oteller Tüm Geziler ve Akşam Yemekleri Dahil!
03.10.2019
10.10.2019
999 EUR
999 EUR
1399 EUR
899 EUR
250 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat