1 Ok
1099 €

İRAN THY ile 4*-5* Oteller

Tahran(2) - İsfahan(2) - Yezd(1) - Şiraz(2)


Vizesiz! Tüm Turlar Dahil! Tahran gidiş - Şiraz dönüş

18 Ağustos 2018 Hareket

18.08.2018 Hareket / 25.08.2018 Dönüş

İRAN THY ile 4*-5* Oteller

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları Kontuarı önünde saat 07:30da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının TK 870 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:25te Tahrana hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13:50de Tahrana varıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımız kısa bir İran turu için hareket ediyoruz. Ziyaretlerimiz sırasında Şahların İkametgahı olan Gülistan Sarayını ziyaret ediyoruz. İran ın başkenti Tahran ın güneyinde, Erg Meydanının yakınında eski Tahran surlarının sınırları içerisinde Kaçar Hanedanı dönemine ait bir saraydır. Ardından İran Ulusal Müzesi Ziyaretimiz için hareket ediyoruz. İran Ulusal Müzesi 1937de açılmıştır. Müzede Antik Pers eserleri, Medler , Ahameniş İmparatorluğu eserleri sergilenmektedir. Turumuza İran Ulusal Mücevher Müzesi ile devam ediyoruz. Kraliyet mücevherlerinin ihtişamına tanıklık ettikten sonra turumuzun sonu. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Gecelememiz Tahran daki otelimizde.
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımız ile Saadabad Sarayı turumuz için hareket ediyoruz. Saadabad Sarayı Pehlevi Hanedanı tarafından 3000 dönümlük bir arazi üzerinde inşa edilmiştir. Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Geleneksel Akşam Yemeği Turuna katılabilirler. Turumuz sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Gecelememiz Tahrandaki otelimizde.
Geleneksel Akşam Yemeği Turu | 75 USD
İran mutfağı nın farklı sunum ve tatlarını deneyimleme fırsatı yakalayacak ve geleneksel İran müzikleri eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Kaşana doğru hareket ediyoruz. Kaşana varışımıza istinaden UNESCO Dünya Miraslar Listesinde yer alan Tabatabaei Evlerini, Boroujerdi Evlerini ve Fin Bahçelerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Isfahana doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Isfahana varışımıza istinaden Sie Se Pol Köprüsünü ziyaret ediyoruz. Ardından bir sonraki ziyaret noktamız Khadju Köprüsü olacaktır. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz Isfahan daki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Isfahanın kalbi olarak anılan 40 Sütun Sarayını ziyaret etmek üzere hareket ediyoruz. Saray, Safevi Şahu I. Abbas tarafından yaptırılan 40 Sütun Sarayını ziyaretimizin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Nakş-i Cihan Meydanına hareket ediyoruz. İranda İmam Meydanı olarak bilinen ve “Şahın Meydanı” olarak anılan Nakş-i Cihan Meydanında yer alan Ali Kapı Camii ve Şeyh Lütfullah Camiilerini de panoramik olarak ziyaret ettikten sonra yine UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Mescid-i Cumayı ziyaret ediyoruz. Pers mimarisinde en uzun minareli yapılardan biri olan Mescid-i Cuma ziyaretimiz ardından otelimize dönüyoruz. Gecelememiz İsfahan daki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Yezde hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında İslam öncesi döneme ait önemli eserlerin bulunduğu Meybod Kentini ziyaret ediyoruz. Burada eski çağlarda buzdolabı olarak kullanılan Kerpiç Evleri ziyaret ediyoruz. Sonrasında İran kültür ve mimarisinin en güzel örneklerinin yer aldığı Fahadan Bölgesini ziyaret ediyoruz. Dar sokakları, binaları ve türbeleri ile sizlere İran kültürünü en güzel şekli ile yansıtacak olan bu şehri ziyaretimiz sonrasında yolculuğumuza devam ediyoruz. Turumuzun sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz Yezd deki otelimizde.
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz Şiraza doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Ateş Tapınağı olacaktır. Zerdüşt dininin en önemli ibadet yerlerinden biri olan Ateş Tapınağında 1500 yılı aşkın süredir yanan bir ateş bulunmaktadır. Ziyaretimiz sonrasında yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuzun üzerinde UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Pasargard şehrini geziyoruz. Turumuzun ardından Şiraza olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz Şiraz daki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Pers İmparatorluğunun başkenti, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Persepolis Antik Kentini ziyaret için otelimizden hareket ediyoruz. M.Ö 6. y.yda I.Dairus tarafından kurulan Persepolis, Dairustan sonra tahta çıkan I. Serhas ve Ardaşir tarafından büyütülerek harika anıtlar ile doldurulmuştur. Turumuza Persepolise 8-10 km mesafede yer alan Nakş-ı Rüstem ile devam ediyoruz. Saray görünümlü 2 adet mezarın bulunduğu ve Frigya Kral Mezarlarına benzeyen bu iki mezara Nakş-ı Rüştem adı verilmiştir. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Gecelememiz Şiraz daki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve tam günlük şehir turumuza başlıyoruz. Turumuza UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Eram Bahçeleri ile başlıyoruz. Geleneksel Pers Bahçelerinin sembolü olan Eram Bahçelerini gezdikten sonra turumuza Kerim Han Kalesi ile devam ediyoruz. Kerim Han Kalesi ziyaretimizin ardından Mollalar Medresesini ziyaret edeceğiz. Ardından Vekil Pazarı ve Moshir Sarayı ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. 250 yıl önce pazar yeri olarak kurulan Moshir Sarayının bazı bölümleri müzeye çevrilmiş ve bazı bölümleri restoran olarak kullanılmaya başlanmıştır. Iran Devriminden sonra kapanmış sonra tekrar kullanıma açılmıştır. El yapımı halı ve hediyelik eşya satılan birçok mağaza bulunmaktadır. Çarşı turumuzun ardından havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayollarının TK 885 sefer satılı uçuşu saat 03:00te İstanbula hareket ediyoruz. Yerel saat ile 05:35te Istanbul a varışımız ile turumuzun sonu.

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

- Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST-IKA/SYZ-IST gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
- Havalimanı vergileri
- Alan transferleri
- Tahranda 2, İsfahanda 2, Yezdde 1, Şiraz da 2 gece olmak üzere toplam 7 gece oda-kahvaltı konaklamalar
- Programda belirtilen tüm turlar ve giriş ücretleri
- Türkçe rehberlik hizmetleri
- Programda belirtilen tüm transferler

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm hizmetler
- Kişisel harcamalar
- Bahşişler

NOTLAR

Oteller:
Tahran: 5* Estheghlal Hotel vb.
İsfahan: 4* Piroozi Hotel vb.
Yezd: 5* Safaiye Hotel vb.
Şiraz: 4* Elysee Hotel vb.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
İRAN THY ile 4*-5* Oteller
18.08.2018
25.08.2018
1099 EUR
1099 EUR
1349 EUR
1040 EUR
125 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat