1 Ok
1549 €

GÜNEY AFRİKA-SAFARİ Emirates ile 3*-4* Oteller

CAPE TOWN (3) & SUN CİTY (2) & SAFARİ (1) (PİLANESBERG) & JOHANNESBURG (1)


*** Masa Dağı Teleferik Çıkışı & Pilanesberg Safari Logde Konaklama Dahil *** *** VİZESİZ *** *** Sabah Gidiş / Akşam Dönüş ***

13 Ekim & 17 Kasım & 09 Aralık 2019 & 08 Şubat 2020 Hareket

13.10.2019 Hareket / 20.10.2019 Dönüş

GÜNEY AFRİKA-SAFARİ Emirates ile 3*-4* Oteller

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Emirates kontuarında saat 17.00de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından, Emirates Hava Yollarına ait EK 122 sefer sayılı uçak ile saat 20.05te Dubaiye hareket. Yerel saat ile 01.20de Dubaiye varış. Emirates Havayollarının EK 772 sefer sayısı ile saat 04.00de Cape Town a hareket. Geceleme rahat ve konforlu uçağımızda.
Yerel saat ie 11.45de Cape Town Uluslararası Hava Limanına varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından özel otobüsümüzle otelimize transfer. Oda anahtarlarının dağıtılmasının ardından rehberinizin bildireceği saatte panoramik Cape Town şehir turumuz ve MASA DAĞI turumuz için hareket. 360 derece görüş açısı yakalayabileceğimiz, 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağına teleferik ile çıkıyor, şehrin ve okyanusun muhteşem manzaralarını resme imkânı buluyoruz. Ardından Afrika nın en güneyinde bulunan Cape Town, özgürlük mücadelerine konu olmuş tarihi bir şehir olmasının yanı sıra, doğal güzellikleriyle göz kamaştıran bir kenttir. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi, iyi dilekler şatosu ve Bo-Kaap blgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecekÖğle Yemekli Ümit Burnu Gezisi(120 Euro). Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Baya varacağız. Tekne ile açılarak Duiker Kayasında ki doğal ortamlarında Afrikanın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecekir. UNESCO Dünya Mirası listesindeki en zengin flora alanlarından biri olan Cape Floral bölgesinin bir parçası olan Ümit Burnu gezimizde, 250 kuş türünün yanı sıra Afrika geyiği, Cape zebrası, çeşitli sürüngenler ve Babun kabilelerini görme imkanı bulacağız. Ardınan Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra sevimli Afrika penguenlerini göreceğiz. Tur bitimi otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecekÖğle Yemekli Stellenbosch & Franschhoekturu. (110 Euro). Güney Afrikanın en eski ikinci kasabası olan Stellenboschda Güney Afrikanın en güzel şaraplarının yapıldığı çiftliği geziyoruz. Daha sonra şehir Stellenbosch üniversitesini görüyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra şehrin butik ve tarihi dükkânlarında alış veriş için serbest zaman bulacağız. Ardından Spier Çiftliği; Eagle Encounterda Güney Afrikanın vahşi kuşlarını göreceğiz. Bir sonraki durağımız 17. yy da Fransızlar tarafından kurulmuş Franschoek Kasabası. Bu sevimli kasaba, Cape mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu yerlerden biri olup, günümüzde turistlerin en uğrak yerlerinden biri olmuştur. Tur bitimi otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.
Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Cape Town havalimanına transfer. Yerel hava yolları ile Johannesburga uçuş. Yaklaşık 2 saatlik uçuştan sonra Johannesburga varış. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecekAslan Parkı & Pretoriaturu. (90 Euro). Aslanlardan vahşi köpeklere, çıtalardan, zürafalara, vahşi hayvanları yakından görme, bebek aslanları sevme ve zürafaları besleme imkânı bulacağımız bu muhteşem park Güney Afrika maceramızın en keyifli duraklarından biri olacak. Ardından Güney Afrikanın idari başkenti, beyaz ırkın ve Tshwane kabilesi üyelerinin en yoğun olduğu şehir Pretoria şehrine geziyoruz. Güzel kokulu ve çiçekli tüm sokaklarını dolduran Jacaranda ağaçları ile ünlü olduğundan dolayı Jacaranda ismiyle anılıyor. Başkanın ofisi, Paul Kruger Heykeli, Kilise Meydanı, Kruger ve Melrose Evleri, Birlik binası panoramik olarak görülecek, Hollandalı öncülerin hikâyesini dinleyeceğimiz Voortrekker Anıtı gezilecektir. Ayrıca 9 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük Nelson Mandela heykelini görme ve fotoğraf çekme imkânı bulacağız. Tur sonrası özel otobüsümüzle yaklaşık 2.5 saatlik otobüs yolculuğumuzdan sonra eğlenceleri ile ünlü Sun City deki otelimize varış ve dinlenmek üzere serbest saatler.
Kahvaltının ardından Sun City panoramik şehir turumuz için hareket. Güney Afrikanın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısında yer alan bu şehir Pilanesbergin heybetli dağlarıyla çevrilidir. Çöldeki Cennet diyebileceğimiz Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle, Casinolar ve Golf alanlarıyla bir çok tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış otelleriyle, yem yeşil çayırlar, ağaçlar, göletler ile oluşturulmuş bu doğal park içerisinde Babunlar, sincaplar ve rengarenk papağanlar ileLost City kaybolmuş bu büyülü şehrin güzel manzaralarını resmetme imkanı bulacağız.
Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Pilanesberge hareket. Pilanesberg National Parka varışımıza istinaden, Lodgelarımıza yerleşiyoruz. Ardından Safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg National Park da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan en tehlikeli av hayvanlarını; aslan, leopar, fil, buffalo ve hippoları, ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı bulacağız. Safari turumuz sonrası akşam yemeğimizi almak için lodgelarımıza dönüyoruz. Geceleme lodgelarımızda.
Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Johannesburga hareket. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecekLesedi Afrika Köyü Gezisituru. (90 Euro). Turumuzda Afrika Kabile Şovunu izleyecek ve Güney Afrika da yaşayan kabilelerin yaşam tarzlarını, danslarını, gelenek-göreneklerini yakından görme ve kültürel yemeklerini tatma fırsatı bulacağız. Tur sonrası Johannesburg otelimize transfer, geceleme otelimizde.
Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Johannesburg şehir turu. Panoramik şehir turunda Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu esnasında Afrika Pazarını da dolaşma ve alışveriş yapma imkânı bulacağız. Turumuz sonrasında rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Emirates Hava Yollarının EK 766 sefer sayısı ile 22.20de Dubai ye hareket. Geceleme rahat ve konforlu uçağımızda.

DUBAİ-İSTANBUL

Sabah yerel saatle 08.15de Dubaiye varış. Emirates Hava Yolları EK 123 sefer sayısı ile saat 10.45de İstanbula uçuş. Türkiye yerel saati ile 14.50de İstanbul a varış ve turumuzun sonu.

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:

- Emirates Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Dubai-Cape Town / Johannesburg -Dubai- İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti,
- Johannesburg - Cape Town arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti, (15 KG bagaj hakkı ile)
- Programda belirtilen tüm transferler, panoramik şehir turları, Üstü Açık Jeepler ile Safari Programları
- Pilanesberg Safari - KWA MARİTANE BUSH LODGE vb. 1 Gece Yarım Pansiyon konaklama.
- Johannesburg 4* Otelde 1 Gece oda kahvaltı konaklama
- Cape Town 4* Otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
- Sun City 3* Otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
- Tüm Sabah Kahvaltıları
- Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,
- Tüm havalimanı vergileri

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

- Seyahat sigortası (25 Euro) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 50 Euro dur.)
- Rehber tarafından organize edilecek Tüm Ekstra Turlar
- Tüm Kişisel harcamalar
- Yurtdışı çıkış harcı bedeli

NOTLAR

Oteller:
3* / 4* Oteller
&
Safari Pilanesberg -
KWA MARİTANE BUSH LODGE vb.

*** Sun City 5* Palace Of The Lost City Otel 2 Gece fiyat farkı
2/3 kişilik oda da kişi başı 275 Euro - Tek kişilik oda farkı 190 Euro ***
*** Safari 1 Gece - 2 Gün Pilanesberg- KWA MARİTANE BUSH LODGE vb. Yarım Pansiyon konaklama içermektedir.
*** Yüksek olasılıklı olarak Safari de Big Fiveı görme imkânınız vardır. (Arslan & Leopar & Fil & Buffalo & Gergedan)
*** Masa dağı teleferik çıkışı ülkenin iklimsel hava şartlarına bağlı olarak yapılacaktır.

ÖNEMLİ NOTLAR
***Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen kmlerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
***Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan ZNF Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ZNF Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

VİZE
***T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.
***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de yukarıdaki 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.
*** 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
***Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ZNF Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
GÜNEY AFRİKA-SAFARİ Emirates ile 3*-4* Oteller
13.10.2019
20.10.2019
1549 EUR
1549 EUR
2049 EUR
1449 EUR
275 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat