1 Ok
3950 €

GÜNEY AFRİKA-BOTSWANA-ZIMBABWE THY ile 4* Oteller

Cape Town(3) & Johannesburg(1) & Viktorya Şelaleleri(3) & Sun City(2)


9 Gece otellerde konaklama, tüm geziler dahil..!

04 Eylül & 09 Ekim & 06 Kasım & 04 Aralık 2018 Hareket

04.09.2018 Hareket / 15.09.2018 Dönüş

GÜNEY AFRİKA-BOTSWANA-ZIMBABWE THY ile 4* Oteller

Istanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde akşam saat 22:00de buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK44 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 01:40da Güney Afrika Cumhuriyetinin üç başkentinden biri olan Cape Town a hareket. Gece uçak yolculuğu.
Yaklaşık 11,5 saatlik direk uçak yolculuğunun ardından lokal saat ile saat 13:00de Güney Afrikanın muhteşem şehri Cape Town a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile kalacağınız otele transfer, Odalara yerleşme ve dinlenme sonrası akşamüstü rehberiniz ile birlikte Cape Town oryantasyon turu. Alınacak akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltı sonrasında yapılacak Cape Town şehir turunda Hükümet Caddesi, Parlamento Binası, Compay Gardens, Bartelomeus Heykeli, Jan Van Riebeck Heykeli, St. George Katedrali, tarihi Malezya Mahallesi ve Malay Quarter görülecek yerler arasındadır. Daha sonra 1086 metre yükseklikteki Masa Dağı eteklerine gidiyoruz. Burada bineceğimiz teleferik ile ünlü Masa dağının zirvesine ulaşacağız. Cape Town ve çevresinin mükemmel manzarasına şahit olacağınız kısa bir teleferik yolculuğu sonrası dağın tepesine çıktığımızda vereceğimiz mola ile güzel fotoğraflar çekme imkanınız olacak. Turumuz Waterfront eğlence ve alışveriş bölgesinde sona erecek. Daha sonra akşam yemeğini alacağımız özel restorana transfer. Akşam yemeği sonrası Cape Town u ışıklar altında göreceğimiz kısa bir tur yaparak otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltı sonrasında tüm gün sürecek Ümit Burnu turu için otelimizden hareket ediyoruz. Önce Hout koyuna gidiyor ve burada bir tekneye binerek Deniz Aslanları adasını ziyaret ediyoruz. Bu ilginç deniz hayvanlarının kolonisini görüyoruz. Tekrar karaya dönüp otobüsümüze biniyor ve Ümit Burnuna doğru yola çıkıyoruz. Hint ve Atlas Okyanuslarının birleşme noktası olan Ümit Burnu nu görecek ve burada bulunduğunuzu kanıtlayan sertifikalarınızı alacaksınız. Daha sonra teleferik ile muhteşem manzaraların tadına varabileceğiniz kısa bir yolculuk yapacağız. Denize doğru uzanan kayalık bir burun olan Ümit Burnu, denizden yaklaşık 250 metre yüksekliktedir. Kısa bir fotoğraf molası sonrası, öğle yemeğimizi alacağımız özel restorana hareket ediyoruz. Öğle yemeğinde deniz ürünlerinden oluşan bir menü alacağız. Yemeğinin ardından, yolunu kaybedip bu sahillere çıkmış Penguen kolonisini göreceğiz. Kalk Bay Muzeinberg yolu üzerinden otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği özel bir restoranda müzik eşliğinde alınacaktır. Yemek sonrası yine kısa bir Cape Town gece turu ile otele dönüş ve geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısı sonrası odalarımız boşaltıyor ve otelimizden ayrılarak, Cape Town Havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından lokal havayolları ile Johannesburga uçuyoruz. Johannesburga varış sonrası bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Johannesburg şehir turumuzda, şehir merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank ve Sandton görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otele transfer ve odalara yerleşme. Akşam saatlerinde akşam yemeğini alacağınız özel restorana hareket. Yemek sonrası ışıklar altında Johannesburg u göreceğiniz gece turu sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısı sonrasında Johannesburg havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası yaklaşık 1,5 saatlik bir uçuş ile Zimbabwe ye uçuyoruz ve Viktorya Şelalelerine varıyoruz. Bizi karşılayan özel otobüsümüz ile kısa bir panoramik tur yaptıktan sonra kalacağımız otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Öğle yemeği açık büfe olarak otel restoranında alınacaktır. Daha sonra Viktorya Şelalelerine suyunu veren Zambezi Nehrinde bir tekne gezisi yapıyoruz. Muhteşem gün batımını teknede alacağımız içki ve ikramlar eşliğinde izliyoruz. Gezi sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltı sonrasında Viktorya Şelalelerini 16 değişik noktadan göreceğimiz bir yürüyüş turu yapacağız. Bu turumuz boyunca rehberimiz Şelale ve Victoria Falls köprüsü ile ilgili tarihi ve güncel bilgileri aktaracak. Daha sonra turumuzun en ilginç bölümlerinden birini oluşturan bir yerel kabileyi ziyaret edeceğimiz Mpisi Köyü turumuzu yapıyoruz. Tur sonrası otele dönüyoruz. Öğle yemeği otelde açık büfe olarak alınacaktır. Yemek sonrası otelimizin havuzundan faydalanmak ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği Afrika yerel dansları ve müziği eşliğinde özel bir restoranda alınacaktır. Yemek sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.
Sabah alınacak erken kahvaltı sonrasında tam gün Botswana Safari turumuzu yapmak için Kasaneye hareket ediyoruz. Varışın ardından 4x4 araçlarımıza dağılıyor ve yaklaşık 2,5 saat sürecek bir kara safarisi yapıyoruz. Bu safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirceksiniz. Chobe Ulusal Parkının doğal tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanını yakalayacaksınız. Safarinin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası özel tekneler ile nehir Safarimizi yapıyoruz. Safarimiz sonrası tekrar Zimbabwe ye geçip otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısından sonra Viktorya Şelaleleri havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası yaklaşık 1,5 saatlik bir uçuş ile Johannesburga uçuyoruz. Johannesburga varış sonrası bizi karşılayan özel otobüsümüz ile Sun Citye doğru yola çıkıyoruz. Palmiye ağaçları, suni gölleri, suni denizleri ve plajlarıyla beraber kumarhaneleri, lux otelleri, golf merkezi ile Afrikanın incisi olarak bilinen Sun City e varış. Otele transfer ve odalarımıza yerleşme. Muhtelif eğlenceli aktivitelerden faydalanmak için serbest zaman. Alınacak akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından Sun Cityde serbest gün. Sun City, inanılması çok güç şartlar altında Kıta Afrikasında muazzam paralar harcanarak yoktan var edilmiş ve tüm dünyadan turistlerin akın ettiği bir kumarhane ve eğlence merkezidir. Rehberimiz eşliğinde dolaşarak bölgeyi daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Bugün The Lost Cityi keşfedebilir veya Su Dünyasında yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, Casino da şansınızı deneyebilir veya timsah çiftliğine gidebilirsiniz. Ayrıca golf ve tenis gibi spor imkanlarını da değerlendirebilirsiniz. Akşam yemeği ünlü Palace otelde alınacaktır. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından Lesedi Kültür Köyü turumuzu yapıyoruz. Lesedi, Güney Afrikada yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyahi kültürlerin tarihi anlatılıyor. Daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlar geziliyor. Kültürel Afrika danslarını izliyoruz. Öğle yemeğimizi geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Akşama doğru Johannesburg Tambo Havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK39 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 23:05de İstanbul a hareket. Gece uçak yolculuğu.
Yaklaşık 10 saatlik rahat ve konforlu bir direk uçak yolculuğunun ardından sabah saat 08:50de İstanbul a varış. Turumuzun sonu.

Fiyatlarımıza Dahil Olan Servisler:

- THY ile İstanbul - Cape Town / Johannesburg - İstanbul uçuşları,
- Cape Town - Johannesburg / Johannesburg - Viktorya Şelaleleri / Viktorya Şelaleleri - Johannesburg uçuşları,
- Havaaalanı vergileri,
- 4* Otellerde kahvaltılar dahil 9 gece konaklama,
- Otellerde bagaj taşıma hizmetleri,
- Programda belirtilen tüm havaalanı - otel - havaalanı transferler ve şehirler arası yolculuklar,
- Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler, turlar ve dahil olduğu belirtilen gezilerde görülecek yerlere ait giriş ücretleri, (Sun City aktiviteleri hariçtir)
- Programda belirtilen tüm akşam yemekleri ve 5 öğle yemeği,
- Seyahat sağlık sigortası,
- Tecrübeli rehberlik hizmetleri,
- Zimbabwe Vizesi,
- Zimbabwe ayakbastı vergisi,
- Yurtdışı çıkış harcı.

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servisler:

- Programda dahil olduğu belirtilmeyen turlar ve yemekler,
- Kişisel oda ekstraları,
- Rehber ve şoför bahşişleri. (Tüm tur boyunca toplam kişibaşı 100 Euro dur. Tur öncesi acentamız tarafından tahsil edilir. Tur rehberimiz tur boyunca bu bahşişleri yerel hizmet aldığımız lokal rehber ve şoförlerle paylaşır.

NOTLAR

Oteller:
Oteller :
Cape Town : Park Inn by Radisson Cape Town Hotel veya benzeri
Johannesburg : Crowne Plaza Johannesburg The Rosebank veya benzeri
Viktorya Şelaleleri : Kingdom Otel veya benzeri
Sun City : Sun City Hotel veya benzeri

Arzu eden misafirlerimiz Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası Kredi Kartları ile 6 ya da 9 Taksit alternatifleri ile ödeme yapabilirler. Banka komisyonu aylık % 1 olarak uygulanmaktadır.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
GÜNEY AFRİKA-BOTSWANA-ZIMBABWE THY ile 4* Oteller
04.09.2018
15.09.2018
3950 EUR
3950 EUR
4550 EUR
3750 EUR
0 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat