1 Ok
990 €

FAS THY ile 4* Oteller

Kazablanka(1) - Tanca(1) - Chefchaouen - Fes(1) - Meknes(1) - Rabat - Marakeş(3) - Essaouira


Vizesiz! Tüm Turlar Dahil! Tüm Akşam Yemekleri Dahil!

10 Kasım 2018 Hareket

10.11.2018 Hareket / 17.11.2018 Dönüş

FAS THY ile 4* Oteller

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 08:30da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayollarının TK 617sefer sayılı uçuşu ile saat 11:00de Kazablankaya uçuyoruz. Yerel saat ile 13:05te Kazablankaya varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel aracımız ile Kazablanka şehir turumuz için hareket ediyoruz. Gerçekleştireceğimiz Kazablanka şehir turumuzda Muhammed V Meydanı, dünyanın en büyük camiisi Hassan II Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Kazablanka daki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Fasın en kuzeyinde bulunan Tancaya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında ilk durağımız mitolojik hikayesi ve Afrika kıtasını andıran silüeti ile günümüzü renklendirecek olan Heraklas Mağarası olacaktır. Sonrasında Tancaya varmadan önce Afrika ve Avrupanın, Akdeniz ve Atlantik Okyanusunun kavuştuğu nokta olan Cap Sparteli ziyaret edeceğiz. Tancaya varışımıza istinaden panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz Tanca daki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Rif Dağlarını aşarak Fasın en güzel kasabalarından biri olan ve Mavi Şehir olarak bilinen Chefchaouene doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden Chefchaoueni keşfetmeye başlıyoruz. Yamaçta kurulu ve her yeri gök mavisine boyanmış bu kasabanın sokaklarında gezerken büyüleneceksiniz. Öğleden sonra Fese doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz ve varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Fes teki otelimizde.
Otellimizde alacağımız kahvaltı sonrası Endülüsün kutsal bilim başkenti Fesi keşfetmek için hareket ediyoruz. Borj tepesinde başlayacak gezimize tarihi medreseler, Karaouine Camisi, Neccarine Çeşmesi, Mellah Musevi Mahallesi ile devam edeceğiz. Fesin Medinası bizi adeta Orta Çağa götürecek. Öğleden sonra bir diğer kraliyet kenti olan Meknese doğru yola çıkıyoruz. Moulay Ismailin başkent olarak inşa ettirdiği Meknes, Saraylar Şehri olarak da bilinmektedir. Mekneste Büyük Mansur Ismail Türbesi ve eski surlar keşfedeceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sırasında Meknesin otantik Medinasında rehberimiz eşliğinde dolaşıyoruz. Meknes Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Meknes teki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından başkent Rabata doğru hareket ediyoruz. Rabata varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Bouregreg Nehri kıyısında kurulu Udaya Kalesinde verilecek olan serbest zamanda dileyen misafirlerimiz geleneksel nane çayını tadabilir. Rabat turumuzun ardından Marakeşe doğru yola çıkıyoruz. Şehre varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmedin Sarayı, Bahia Sarayı, 800 yıllık Moresk mimarisinin en güzel örneklerinden Koutoubia Minaresi, Marakeşin
Kapalı Çarşısı “Souk” ve Afrika kıtasının en hareketli, mucizeler avlusu olarak adlandırabileceğimiz şehir meydanı Jma El Fna göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Marakeş teki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Atlantik kıyısında yer alan UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Essaouiraya hareket ediyoruz. Argan ağaçlarının yetiştiği bölgeden geçerek eski Portekiz şehri olan Essaouiraya varıyoruz. Varışımıza istinaden sanat ve kültürün iç içe geçtiği bu balıkçı kasabasını keşfe koyuluyoruz. Tarihte en önemli limanlardan kabul edilen Essaouira aynı zamanda Fastaki düzenli bir şehir planı olan tek kenttir. Kale ve balıkçı limanını gezdikten sonra Medinayı keşfedeceğiz. Daracık sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri ile sizleri içine alacak olan bu liman kenti birçok şaire ilham kaynağı olmuştur. Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlardan Jeremy Irons ve Patricia Kaasın “Ladies and Gentlemen” filmindeki gibi Atlas Okyanusunun köpüklü dalgalarını izleyeceğiz. Alışveriş için verilen serbest zaman sonrasında Marakeşteki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Marakeş teki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Tüm gün boyunca Marakeşi keşfedebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve gecelememiz Marakeş teki otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası alan transferimiz için otelimizden ayrılıyoruz. Kazablanka Havaalanına varışımıza istinaden bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayollarının TK 618 sefer sayılı uçuşu ile 14:35te Istanbula uçuyoruz. Yerel saat ile 22:15te Istanbul a varışımıza istinaden turumuzun sonu.

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

- Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST-CMN/CMN-IST gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
- Havalimanı vergileri
- Belirtilen ve benzeri 4* otellerde toplam 7 gece konaklamalar
- 7 akşam yemeği (Otellerde)
- Alan-Otel-Alan transferleri
- Kazablanka şehir turu
- Tanca şehir turu
- Chefchaouen şehir turu
- Fes şehir turu
- Meknes şehir turu
- Rabat şehir turu
- Marakeş şehir turu
- Essaouira şehir turu
- Programda belirtilen tüm turlar ve giriş ücretleri
- Proramda belirtilen tüm transferler
- Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

- Yurtdışı çıkış harcı
- Seyahat sigortası
- Ekstra turlar
- Kişisel harcamalar
- Tur programında belirtilmeyen tüm hizmetler

NOTLAR

Oteller:
Kazablanka: 4* Suisse Hotel vb.
Tanca: 4* Omnia Hotel vb.
Fes: 4* Royal Mirage Hotel vb.
Meknes: 4* Malta Hotel vb.
Marakeş: 4* Ayyoub Hotel vb.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
FAS THY ile 4* Oteller
10.11.2018
17.11.2018
990 EUR
990 EUR
1220 EUR
890 EUR
160 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat