1 Ok
999 €

FAS 5 Gece Air Arabia Maroc ile 4* Oteller

Kazablanka(1) - Fez (1) - Marakeş(3)


Kazablanka, Fez, Rabat, Marakeş, Essaouira, Atlas Dağları Gezileri, Chez Ali gece eğlencesi, 1 Öğle yemeği ve tüm Akşam yemekleri Dahil..!

20 Aralık 2017 Hareket

20.12.2017 Hareket / 25.12.2017 Dönüş

FAS 5 Gece Air Arabia Maroc ile 4* Oteller

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde 23:00da buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Air Arabia Maroc Havayollarının 3O438 sefer sayılı uçuşu ile gece 01:40da Fasın Kazablanka şehrine uçuş. Gece uçak yolculuğu. Sabah yerel saat ile 04:35de Kazablanka ya varış. Varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle hareket ediyoruz. Turumuz öncesi serbest kahvaltı alabileceğiniz bir dinlenme mekanına gidiyoruz. Daha sonra yapacağımız panoramik turumuzda Muhammed V Meydanı, dünyanın en büyük camisi Hassan II Camii göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrası öğle saatlerinde otelimize transfer ve yerleşme. Öğleden sonra gezme ve alışveriş imkanı. Alınacak akşam yemeği sonrasında geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Endülüsün kutsal bilim başkenti Fezi keşfetmek için hareket ediyoruz. Borj tepesinde başlayacak gezimiz; tarihi medreseler, Karaouine Camisi, Neccarine Çeşmesi, Mellah Musevi Mahallesi ile devam ediyor olacak. Öğleden sonra alışveriş imkanı bulup, aynı zamanda geleneksel el sanatlarını keşfedebileceğiniz Fez Çarşı sı son durağımız oluyor. Sonrasında otelimize transfer. Alınacak akşam yemeği sonrasında geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve başkent Rabata doğru hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Bouregreg Nehri ağzında kurulu Udaya Kalesinde verilecek serbest zamanda dileyen misafirlerimiz geleneksel nane çayını tadabilir. Gezimiz sonrası Marakeş`e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda dar sokakları ile sizi yüzyıllar öncesine götürecek Medina,, uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmedin sarayı Bahia Sarayı, 800 yıllık Moresk mimarinin en güzel örneklerinden Koutoubia Minaresi, Marakeş in Kapalı Çarşısı “Souk” ve Afrika kıtasının en hareketli ve “Mucizeler Avlusu” olarak adlandırabileceğimiz şehir meydanı Jma El Fna göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin sonunda otelimize transfer oluyoruz. Alınacak akşam yemeği sonrasında geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından Essaouira (Suveyre) turu gerçekleştirilecektir. Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz Şehri Essaouiraya gidiyoruz. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fasın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehri. Şehrin kalesi ve balıkçı limanını gezdikten sonra Eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medinayı keşfediyoruz. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuş. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlar. 18. Yüzyılda Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlardan Atlas Okyanusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyülüyor (Jeremy Irons ve Patricia Kaas ın “Ladies and Gentlemen” filmindeki gibi). Şehrin kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar ile süslü tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyifli. Turumuz sonrası otelimize transfer. Alınacak akşam yemeği sonrasında geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından öğle yemekli Atlas Dağları Turu gerçekleştirlecektir. 4 X 4 Toyota Land Cruiser ciplerle güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağlarını tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi sizi bekliyor. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes Yolunu takiben Kik Platosuna ulaşıyoruz. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar veriyor. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust Baraj Gölü kıyısında öğle yemeği alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Marakeş bizi karşılıyor. Arzu eden misafirlerimiz Marakeş Çarşısının dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtasında olduğumuzu bir kez daha hissediyoruz. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemekli Chez Ali Gece eğlencesi. Folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca ün kazanmış "Chez Ali Gecesi" turumuzda, gösterileri izliyoruz. Bin Bir Gece Masallarını andıran dekorasyonu ile Ali nin Sarayı, şehre her gelen yabancının uğrak yeri oluyor. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir ikram eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunuyorlar. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve gezme imkanı. Daha sonra Kazablankaya hareket ediyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte Kazablanka havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Air Arabia Maroc Havayollarının 3O437 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:25de İstanbula hareket ediyoruz. Yerel saat ile 00:50 de Sabiha Gökçen Havalimanına varışımızla birlikte gezimizin sonuna geliyoruz.

Ücrete Dâhil Olanlar:

- Air Arabia Maroc Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen - Kazablanka gidiş dönüş uçak bileti,
- 4 Yıldızlı otellerde Kazablankada 1 gece, Fezde 1 gece, Marakeş te 3, toplam 5 gece sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri dahil konaklama,
- Marakeş, Kazablanka, Fez, Rabat, Essaouira ve Atlas Dağları gezileri,
- Alan - otel - alan transferleri,
- Tecrübeli rehberlik hizmetleri,
- Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri bedeli

Ücrete Dâhil Olmayanlar:

- 15 TL yurt dışı çıkış vergisi (Seyahat tarihinden önce bankalara ödenmesi tavsiye edilir.)
- Öğle yemekleri
- Müze ve ören yeri vb. giriş ücretleri
- Kişisel harcamalar
- Seyahat Sağlık Sigortası (20 €)

NOTLAR

Oteller:
4* Oteller

Vize & Önemli Hatırlatmalar :
*** T.C. vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için, seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. "Geçerli bir pasaporta sahip olunması ya da tüm sair evrakların ilgili ülkenin istediği kriterlere sahip olması halinde de pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan ZNF Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir." . "Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir." "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup ta diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan ZNF Turizm sorumlu olmayacaktır."
*** T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcularımıza aittir.
*** Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcularımıza aittir.
*** 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
FAS 5 Gece Air Arabia Maroc ile 4* Oteller
20.12.2017
25.12.2017
999 EUR
999 EUR
1249 EUR
899 EUR
150 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat