1 Ok
2899 €

İlkbahar & Yaz Dönemi BÜYÜK KÜBA - MEKSİKA KLM Havayolları ile 4* Oteller

HAVANA(3) - TRINIDAD(2) - VARADERO(2) - CANCUN(1) - MERIDA(1) - MEXICO CITY(3)


Kübada Cienfuegos ve Santa Clara, Meksika da Chichen Itza gezileri ve 5 Akşam Yemeği Dahil..!

28 Eylül 2018 Hareket

28.09.2018 Hareket / 11.10.2018 Dönüş

İlkbahar & Yaz Dönemi BÜYÜK KÜBA - MEKSİKA KLM Havayolları ile 4* Oteller

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde siz değerli misafirlerimizle sabah saat 04.00da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Air France/KLM Havayollarının AF 1391 sefer sayılı uçuşu ile 06.25de Fransanın Paris şehrine hareket. Yerel saat ile 09.05de Parise varışın ardından, AF 940 sefer sayılı Air France Havayolları uçuşu ile saat 10.45de Havanaya hareket. Yerel saat ile 15.10da Havana ya varış. Varış sonrası Havana şehir turumuz başlayacaktır. Etkileyici tarihinin yanında Dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarına sıkça rastlanan, İspanyol mimarisinin muazzam örneklerine sahip Havanayı tanımaya yönelik şehir turu gerçekleştirilecektir. İspanyollar tarafından kurulan ve ilk ismi olan San Cristobal de la Habana, sonradan La Habana olarak kısaltılmıştır. Turumuz, modern Havanadan başlar, art deko ve modern mimari ile karışık Vedado ve Miramar Bölgesinden geçer ve dünyaca ünlü Devrim Meydanında ilerler. Capitolio Binasından başlayarak Central Park ve Opera Binası görülür. Sonrasında Obispo Caddesi boyunca gezdikten sonra Eski Havana nın Kolonyal tarzı meydanları karşınıza çıkacak. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asis gibi görkemli mekânları ve eski sokakları gezilirken çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar sizlere el sallayacak. Kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedeceksiniz. Havana Club rom üretim süreci hakkında bilgi edinmek ve Dünyaca ünlü Havana Romunu tatmak için “Havana Club Rom Müzesi” ziyaret ediyoruz. Şehir turumuzun ardından otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.
Otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberlerimizin ekstra düzenleyeceği “Ernest Hemingway Müze Turu”na (60 Euro) katılabilirler. Son 20 yılını Kübada geçiren ünlü yazar Ernest Hemingwayın müze haline getirilmiş La Vigia çiftliğindeki La Fincayı gezeceğiz. Küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gidip Las Terezzas Restaurantda serbest öğle yemeğinizi alabilirsiniz. Daha sonra otele dönüş. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Buena Vista Social Club üyelerinin de arasıra sahneye çıktığı, Taberna Restaurant da akşam yemeğine (85 Euro) katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği “Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu”na (85 Euro) katılabilirler. 1492 yılında Cristof Colombun burayı gördüğü zaman “İnsan gözünün görebileceği en güzel yer” dediği vadinin tam gün yapılacak Pinar del Rio ve Vinales Turumuzda, tütün tarlaları gezilecek ve doğuşundan itibaren bir Puronun hikâyesi anlatılacaktır. Tütünün nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Riodaki Tarihi Puro Fabrikasını ziyaret açık olduğu takdirde ziyaret edeceğiz. Cueva del Indio Mağarasının içindeki nehri sandalla gezdikten sonra Mural de la Prehistoriada inanılmaz güzel bir doğa ortamda “Mogote” üzerinde Leovigildo Gonzalez tarafından çizilmiş devasa bir yağlı boya tablo sizleri şaşırtacak. “Los Jazmines” Tepesindeki seyir terasından Vinales Vadisi manzarasını seyrettikten sonra Havana daki otelimize geri dönüyoruz. Akşam rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli meşhur “Tropicana Show”a (110 Euro) katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Matanzas Bölgesine hareket ediyoruz. Burada şeker kamışı tarlalarını görüyor ve Cienfuegos a devam ediyoruz. İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos merkezini yürüyerek geziyoruz ve daha sonra zamanın durduğu şehir Trinidad a hareket ediyoruz. Varışımızda otelimize transfer ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Trinidad Turu için hareket ediyoruz. Kolonyal Trinidadı gezerek UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Kübalıların gurur duyduğu şehri yakından tanıma fırsatınız olacaktır. Gezimiz esnasında kocaman pencerelerden yüksek tavanlı evler seyredeceğiz. Çok popüler olan sallanan koltukları, evlerde bulunan değerli ahşaptan mobilyaları ve misafirperver Trinidad halkı neşenize neşe katacak. Tur sırasında Şehir Müzesi, Plaza Mayor ve Santisima Trinidad Katedrali ziyaret edilecek. Tur sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeği sonrası isteyen misafirlerimiz Trinidad kilise meydanındaki müzik gösterilerini izlemek için Trinidad merkeze gidebilirler. Geceleme otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Varaderoya hareket. Güzergâhımız üzerinde Santa Clara turunu gerçekleştiriyoruz. Tur dahilinde önce Kahraman Ernesto Guevaranın gerilla arkadaşları ile beraber ebedi uykusuna yattığı Chenin Anıt Mezarı ve Müzesini ziyaret edip, sonra da Chenin kahramanlık öyküsünün yazıldığı mekan olan Tren Blindadoya (Silahlı Tren Müzesine) gidiyoruz. Tur sonunda Varadero ya transfer. Varadero otelimizdeki odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından güneşin, denizin ve Varaderonun muhteşem kumsalının tadını çıkartmak üzere serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz, mevsim ve hava şartları uygun olduğu müddetçe rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceğ öğle yemekli Cayo Blanco Turu na (110 Euro) katılabilirler. Şnorkeller ile dalış, Karayiplere özgü renkli denizaltı hayatını ve siyah, kırmızı mercanları görme imkanı. Katamaranla deniz gezisi, yunuslarla birlikte yüzme (özel çevreli koy) ve bembeyaz kumsalda güneşlenme olanağı canlı Cuba müzikleri eşliğinde öğlen yemeğiniz deniz ürünlerinden oluşuyor. Tur sonu otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltı sonrası deniz ve güneşten faydalanabilirsiniz. Öğle saatlerinde otelden ayrılış işlemleri ve Havanaya otobüs ile transfer. Öğleden sonra Havana havalimanına varış. Cancuna uçuş. Cancun a varış sonrası otelinize transfer. Alınacak akşam yemeği sonrası geceleme otelinizde.
Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkıyor ve rehberimizin düzenleyeceği Chichen Itza turunu gerçekleştiriyoruz. Yukatan yarımadasındaki üzerindeki, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan ve Maya Uygarlığı eserleri ile süslü Chichen Itza antik kentine doğru ilerliyoruz. Meksikanın en fazla ziyaret edilen Maya kenti olan Chichen Itzada bulunan, Dünya mirasları listesinde yer alan ve dev bir takvimi simgeleyen piramit, “Dünyanın Yeni 7 Harikası”ndan biri olarak kabul edilmektedir. Antik Maya ören yerinin merkezinde bulunan, ve günümüze kadar nerdeyse bozulmadan gelen El Castillo adıyla bilinen Kukulkan Tapınağı, son derece matematiksel olarak inşa edilmiş, hoş bir simetriye ve etkileyici bir görkeme sahiptir. Sacred Cenote ziyaretininde ardından, Merida da otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısı sonrası, Meridada görkemli kilise binaları, tek ya da iki katlı evleri, daracık taş sokaklarıyla Merida bir festival havasında karşılar bizi. “Beyaz Şehir” olarak bilinen kente varışımızda, tarihi kentin ara sokaklarında gezmeye başlıyoruz. Plaza Mayor meydanının etrafındaki sömürge dönemine ait yapıları, Kıta-Amerika topraklarında eski bir piramidin taşları kullanarak inşa edilen ilk katedral San Idelfonso, Casa de Montejonun cephesinden müthiş taş işçiliğini göreceğiz. Meridanın Champs-Elyseessinde seyrederken bir zamanlar Sisal Baronlarına ait pek çok etkileyici neoklasik konaklar ve evler göreceğiz. Bunlardan bir tanesi de Yucatan Arkeoloji Müzesi. (dışarıdan görülür) Turumuz sonrasında havalimanına transfer ve Mexico Cityye uçuş. Mexico City ye varış sonrası otelinize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısından sonra Mexico City şehir turu. Dünyanın en geniş alana yayılmış şehirlerinden biri olan Mexico City turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Chapultepec Parkında yer alan Ulusal Antropoloji Müzesi, Daha sonra turumuza UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Mexico City Tarihi Merkezi ve Xochimilco semtini ziyaret ediyoruz. Turumuz Zocalo Meydanı, 1573 yılında, Aztekler için kutsal sayılan bir bölgede inşasına başlanan Barok mimari örneği Metropolitan Katedrali ziyaretleri ile devam ediyor. Günün sonunda Anayasa Meydanı ve Hükümet Binası nı görüyoruz. Şehir turumuz sonrası otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ilerehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği “Taxco Turuna“ (90 Euro) katılabilirler. Gümüş şehir olarak adlandırılan tipik Meksika kasabasını tam gün geziyoruz. Daha sonra özel aracımız ile Mexico City ye geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği “Teotihuacan Turuna” (80 Euro) katılabilirler. Özel aracımız ile Mexico Citynin yaklaşık 40 km dışında bulunan ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Teotihuacan Kolomb-öncesi Mezoamerikan şehrine hareket ediyoruz. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Akşama doğru özel aracımız ile Mexico City havalimanına transfer. Air France Havayollarının AF 439 sefer sayılı uçağı ile saat 21.10da Paris e uçuş. Gece uçak yolculuğu.
Saat 14.25de Parise varış. Daha sonra uçak değiştirerek Air France/KLM Havayollarının AF 1390 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.00da İstanbula hareket. Yerel saat 23.30da İstanbul a varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

- Air France/KLM Havayolları ile İstanbul Atatürk-Paris-İstanbul Atatürk ekonomi sınıfı uçuşları,
- Air France/KLM Havayolları ile Paris-Havana/Mexico City-Paris ekonomi sınıfı uçuşları,
- Havana-Cancun ve Merida-Mexico City arası uçuşlar,
- Kübada Havanada 3 gece, Trinidadda 2 gece, ve Varaderoda 2 gece olmak üzere toplam 7 gece, 4* otellerde oda kahvaltı konaklama,
- Meksikada Cancunda 1 gece, Meridada 1 gece, Mexico Cityde 3 gece olmak üzere toplam 5 gece, 4* otellerde oda kahvaltı konaklama,
- Trinidad, Varadero ve Cancun da akşam yemekleri,
- Programda dahil olduğu belirtilen tüm transferler,
- Havana, Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara, Chichen Itza, Merida, Mexico City turları,
- Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Müze ve ören yeri girişleri
- Yemekler sırasında alınacak içecekler
- Dahil olduğu belirtilemeyen ekstra yemek ve alışveriş harcamaları
- Otellerde oda ekstralarınız ve bahşişler
- Küba Vize Ücreti (50 Euro)
- Küba Havalimanı giriş ücreti (25 Euro)
- Meksika vize ücreti (70 Euro)
- Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
- Seyahat sağlık sigortası (20 Euro)
- Tur İptal Sigortası (50 Euro)

NOTLAR

Oteller:
4* Oteller

Programda belirtilen tüm Ekstra turların toplamı : 620 Euro, İlave 7 Akşam yemeği : 210 Euro.
Tüm Geziler ve tüm Akşam Yemekleri Dahil Kişibaşı Fiyat 3.729 Euro yerine 179 Euro İndirimli olarak
3.550 Eurodur.

*** Uçuşlar Air France, KLM, Lufthansa, Air Canada, Air Europa, Iberia ya da THY ile gerçekleştirilebilir. Havayollarına göre uçuş saatleri değişebilir.

*** Yeşil pasaportlu misafirlerimiz için Küba vize istememektedir. Meksikaya gidecek olan normal ve yeşil pasaportlu misafirler için Meksika vizesi alınması gerekmektedir. Geçerli Amerika vizesi olan misafirler Meksika ya vizesiz giriş yapabilirler.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
İlkbahar & Yaz Dönemi BÜYÜK KÜBA - MEKSİKA KLM Havayolları ile 4* Oteller
28.09.2018
11.10.2018
2899 EUR
2899 EUR
3899 EUR
2699 EUR
300 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat