1 Ok
149 €

Kurban Bayramı BUDVA 4 Gece Lüks Otobüs ile 3* Fleur de Orange Hotel vb.

YUNANİSTAN - ARNAVUTLUK - KARADAĞ - KOSOVA - MAKEDONYA - BULGARİSTAN Selanik - Kastoria - Tiran - Budva (3 gece) - Prizren - Üsküp


29, 30, 31 Ağustos 2017 Hareket

29.08.2017 Hareket / 02.09.2017 Dönüş

Kurban Bayramı BUDVA 4 Gece Lüks Otobüs ile 3* Fleur de Orange Hotel vb.

Siz değerli misafirlerimizle akşam saat 19.00da Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önünde, 19.30da Mecidiyeköy Trump Towers önünde ve 20.00da İncirli Ömür Restoran önünde buluşma. Ulaşımımızı sağlayacak özel otobüsümüze yerleşmemizin ardından Selanike hareket. Daha sonra bizlere heyecanlı bir tatilin başladığını hatırlatan İpsala sınır kapısına varıyoruz. Burada pasaport kontrol işlemlerimizi grup halinde tamamladıktan sonra iki ayrı yakada birbirine çok benzeyen insanları, şarkıları ve mutfakları ile komşu ülke Yunanistan a giriş yapıyoruz. Gece otobüs yolculuğu.
Sabah erken saatlerde meşhur Kavala Kurabiyecisinde serbest kahvaltı için mola veriyoruz. Daha sonra Selanike doğru devam ediyoruz. Selanike varış sonrası, önce Yunanistanın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesini görüyoruz. Daha sonra Ulu önder Atatürkün evini (dışarıdan) görüyoruz. Panoramik Selanik şehir turunda görülecek yerler arasında ise Kordon, Beyaz Kule ile eski Osmanlı eserleri bulunmaktadır. Selanik turu sonrası Arnavutlukun Tiran şehrine doğru yola devam ediyoruz. Yol üzerinde Yunanistanın şirin kenti Kastoriada serbest öğle yemeği için mola veriyoruz. Kastoria, Yunanistanın kürk ticaretine yön veren ve adını şehrin içinde bulunan güzel gölden alan şirin bir şehirdir. Yola devam ederek Arnavutlukun başkenti Tirana varış ve sonrası kısa panoramik Tiran şehir turumuzda Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı ile Janna Nehrini görüyoruz. Tiran şehir turu bitimiyle dünyanın en genç devletlerinden biri olan Karadağın, muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden Budva ya hareket ediyoruz. Varış sonrası otelinize yerleşme ve dinlenme imkanı. Geceleme otelinizde.
Sabah erken otelde alınacak kahvaltı sonrası Budva şehir turu. Sabah yürüyerek yapacağımız şehir turunde Stari Grad (eski şehir) ve kaleyi göreceğiz. Tur Budva merkezde sona ermektedir, tekrar araçla otele dönüş yapılmaz. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Kotor-Perast-Porto Montenegro Turu (45 Euro) Turumuzda önce Tivata hareket ederek ünlü Porto Montenegro limanını göreceğiz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan, Unesco Dünya Mirası listesindeki tablo kent Kotora gidiyoruz. Kotorda (Stari Grad) Eski Şehir ve Kaleyi görüyoruz. Daha sonra şirin barok kıyı beldesi Perastı yürüyerek geziyoruz. Ekstra Dubrovnik turu (70 Euro) ; Bu turumuzda göreceğiniz 7. ülke olacak olan Hırvatistanın Adriyatik sahilinde bulunan, Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile Unesco Dünya Mirası listesindeki ünlü şehri Dubrovnike hareket edilecektir. Varışın ardından yürüyerek yapılacak Dubrovnik şehir turu esnasında ihtişamlı mimarileri ile Dominican ve Franciscan Manastırları, Avrupa nın en eski eczanesi, tarihi liman, surlarla çevrili mermer kaplı caddeleri, merdivenleri, birer sanat eseri olan çeşme ve Rector Sarayı ile Katedrali görülecek yerler arasındadır. Kişisel gezi ve alışverişleriniz için verilecek serbest zamanın ardından akşam saatlerinde otele dönüş. Geceleme otelinizde.
Sabah otelimizde alınacak erken kahvaltının ardından serbest gün, alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek tam gün Mostar-Blagaj turu.(50 Euro)(Yemeksiz) Mostar turumuz ile gezide göreceğiniz 8.ülke olacak olan Bosna-Hersek sınır geçişimizi takiben önce Bosnanın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesini ziyaret edeceğimiz muhteşem Blagaj bölgesini görüyoruz. Daha sonra tarihi Mostar şehrine gidiyoruz. Mostarda yürüyerek yapacağımız turumuzda Koski Mehmet Paşa Camiini ve ünlü Mostar Köprüsünü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Akşam saatlerinde otele dönüş. Geceleme otelinizde.
Sabah erkenden odalarımızı boşaltıyoruz ve yola çıkıyoruz. Çıkış saatimiz erken olduğundan kahvaltıyı paket olarak alıyoruz. Yol üzerinde, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multimilyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme lüks otel ve restoranlar olarak kazandırılan muhteşem St. Stefan adasını panoramik olarak tepeden görebileceğiniz ve fotoğraf çekebileceğiniz kısa bir mola veriyoruz. Ve Kosovanın Prizren şehrine doğru hareket ediyoruz. Kosovanın bu güzel şehrinde göreceğimiz yerler arasında Sinan Paşa Camisi, Şadırvan Meydanı ve Prizren Köprüsü bulunmaktadır. Daha sonra Makedonyanın başkenti Üsküpe hareket ediyoruz. Üsküpe varış ve Üsküp şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlının doğum yeri olan Üsküpte göreceğimiz yerler arasında Vardar nehri, Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı ve ünlü Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini görerek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanını, Osmanlı Köprüsünü ve Davut Paşa Hamamını da göreceğiz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküpte günümüzde 3 han binası kalmıştır. Tur sonrası Bulgaristan üzerinden İstanbula hareket. Ertesi gün öğleye doğru İstanbul da sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz. Başka bir gezimizde görüşmek üzere.

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:

- Lüks otobüs ile İstanbul-Budva arası gidiş dönüş otobüs yolculuğu,
- 3 gece 3* otelde kahvaltılar dahil konaklama,
- Yürüyerek yapılacak olan Budva, Prizren ve Üsküp şehir turları,
- Yol üzerinde Selanik ve Tiran panoramik şehir turları,
- Tecrübeli rehberlik hizmetleri,
- Otobüste sadece ilk gün ve son gün su ikramı yapılabilmektedir.

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

- Tüm müze, ören yeri, cami, katedral vb. giriş ücretleri,
- Schengen Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro ) (çok girişli Schengen vizesi gerekmektedir)
(Yeşil pasaportlu misafirlerimize vize gerekmemektedir)
- Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir)
- Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro) ( 65 yaş ve üstü misafirlerimiz için 20 Euro)
- Tüm kişisel harcamalar,
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen gezi ve turlar,
- Öğle ve akşam yemekleri,
- Rehber ve Şoför bahşişleri.

NOTLAR

Oteller:
3* Fleur de Orange Hotel VB.
Sutomore (Budva ya 30 km) - 199 Euro

İndirimli Ekstra Tur Paketi:
1-Kotor-Perast-Porto Montenegro turu 45 Euro, 2-Dubrovnik turu 70 Euro, 3-Mostar-Blagaj turu 50 Euro.
Bu 3 tur toplu olarak tur öncesi alındığında 165 Euro yerine, indirimli 120 Euro olmaktadır..!
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
Kurban Bayramı BUDVA 4 Gece Lüks Otobüs ile 3* Fleur de Orange Hotel vb.
29.08.2017
02.09.2017
149 EUR
149 EUR
239 EUR
129 EUR
0 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat