1 Ok
2399 €

BÜYÜK MEKSİKA KLM Havayolları ile 4* Oteller

Mexico City(2) - Taxco(1) - Acapulco(1) - Merida(2) - Chichen Itza(1) - Cancun(3) - Cozumel


16 Kasım 2018 Hareket

16.11.2018 Hareket / 27.11.2018 Dönüş

BÜYÜK MEKSİKA KLM Havayolları ile 4* Oteller

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 03.30de buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından KLM Havayollarının KL 1610 sefer sayılı tarifeli seferi ile 05.55de Amsterdama uçuş, 08.30da Amsterdama varış. Daha sonra uçak değiştirerek yine KLM Havayollarının KL 685 sefer sayılı uçak ile 14.35de Mexico City uçuşu. Yerel saat ile Mexico Cityye 19.25 de varış. Havalimanında karşılanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından Mexico Citynin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezini geziyoruz : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Riveranın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı. Ardından, Chapultepec Parkının girişinde bulunan ve Orta Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi görülecektir. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşıdır. (Müze giriş bileti programa dahil değildir) Akşamüstü otele dönmeden önce, geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanında gezinti. Arzu eden misafirlerimiz Mariachi müzikleri eşliğinde Garibaldi Meydanı nda serbest akşam yemeklerini alabilirler. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından, arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Mexico Cityden yaklaşık bir buçuk saat mesafede bulunan “Teotihuacan” turuna katılabilirler ( 80 Euro). Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksikanın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksikanın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “Agave”nin özsuyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir. Pulque ise oldukça geleneksel bir içkidir. Biraya benzeyen Pulque, Agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmektedir. UNESCO Dünya Mirası Listesine alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünyanın eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo Amerikanın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Quetzalcoaltl Tapınağı; Kelebekler Sarayını görebilirsiniz. Daha sonra, turumuzu tamamlıyoruz ve Taxcoya doğru hareket diyoruz. Taxco ya varış ve geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından mimarisi ile ünlü Taxco şehrinde gezimize başlıyoruz. Bir zamanların gümüş madenciliği ile ülke tarihine geçmiş bu özel şehirde çevreyi geziyoruz. Taxco şehir turumuzun ardından güneye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Pasifik okyanusu kıyılarındaki, cennet plajlar ve Mexican Riviera olarak adlandırılan Acapulco ya varışımızı takiben otelimize yerleşeceğiz. Serbest saatlerde bu ünlü şehri gezme ve yerel el sanatları ürünlerinin satıldığı çarşıları ziyaret etme şansımız olacak. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından deniz ve güneşten faydalanabilirsiniz. Öğle saatlerinde odalarımızı boşaltıyor ve otobüs ile Mexico City havalimanına dönüyoruz. Yerel havayolları ile Meridaya uçuyoruz. Yucatan eyaletinin başkenti,kolonyal şehir Merida ya varıyoruz. Otelimize transfer ve odalarımıza yerleşmenin ardından dinlenmek üzere serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından Merida şehrini tanıyoruz. Görkemli kilise binaları, tek ya da iki katlı evleri, daracık taş sokaklarıyla Merida bir festival havasında karşılar bizi. “Beyaz Şehir” olarak bilinen kente varışımızda, tarihi kentin ara sokaklarında gezmeye başlıyoruz. Plaza Mayor meydanının etrafındaki sömürge dönemine ait yapıları, Kıta Amerika topraklarında eski bir piramidin taşları kullanarak inşa edilen ilk katedral San Idelfonso, Casa de Montejonun cephesinden müthiş taş işçiliğini göreceğiz. Meridanın Champs-Elysees sinde seyrederken bir zamanlar Sisal Baronlarına ait pek çok etkileyici neoklasik konaklar ve evler göreceğiz. Bunlardan bir tanesi de Yucatan Arkeoloji Müzesi. (dışarıdan görülür) Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin düzenleyeciği Yukatan yarımadası üzerindeki, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan ve Maya Uygarlığı eserleri ile süslü “Chichen Itza” turuna gerçekleştiriyoruz. Meksikanın en fazla ziyaret edilen Maya kenti olan Chichen Itza da bulunan, Dünya mirasları listesinde yer alan ve dev bir takvimi simgeleyen piramit, “Dünyanın Yeni 7 Harikası”ndan biri olarak kabul edilmektedir. Antik Maya ören yerinin merkezinde bulunan, ve günümüze kadar nerdeyse bozulmadan gelen El Castillo adıyla bilinen Kukulkan Tapınağı, son derece matematiksel olarak inşa edilmiş, hoş bir simetriye ve etkileyici bir görkeme sahiptir. Daha sonra Sacred Cenote ziyaretinin ardından, kalacağımız otele transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde ekstra olarak, tarihi harabelerde organize edilen, ses ve ışık gösterisini izlemeye gidebilirler. (20 Euro) Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından, Meksikanın Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan tropikal cenneti Cancuna hareket ediyoruz. Meksika Hükümeti, 1967de Karayipler de tropikal bir tatil cenneti yaratmak üzere, 120 nüfuslu bir balıkçı kasabası olan Cancunu seçmiş. Kısa zamanda inanılmaz bir değişim geçiren, Cancun, günümüzde yılda 3 milyon turist ile Meksikanın bütün kentlerinden dahi daha popüler. Varışımızda büyüleyici arkeolojik sit yeri olan Ek Balamı ziyaret ediyoruz. Bu Akropolisde en etkileyici olan 160 metre taban uzunluğu üzerine inşa edilmiş büyük ana yapıt piramiti görme imkanımız olacak. Sonrasında güzel gizli Cenote X-Canche de kısa bir yürüyüş yapacağız. Varışımızda otelimize yerleşmenin ardından, güneş, deniz ve beyaz kumun büyülü dünyasında, Mayalarca kutsal sayılan Ik-il sularında yüzmek üzere serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği “Tulum” turuna katılabilirler (100 Euro). Cancunun güneyinde bulunan Tulum, Karayip kıyısında Mayaların en çok ziyaret edilen antik kalıntıların bulunduğu kentlerden biridir. Kentin Maya dilindeki adıduvaranlamına geliyor. Gerçekten de taş yapılar denizden ve karadan gelecek tehlikelere karşı duvar gibi yükselmişlerdir. Mayaların sahil şeridinde inşa ettikleri en büyük kent olan Tulum, okyanusa bakan kayalıklar üzerinde nefes kesici bir konuma sahip, küçük olmasına rağmen güzelliği ile akıllarda hemen yer eden kentin en görkemli yapıları iki katlı freskli tapınak ile kayalıkların üzerinde inşa edilmiş El Castillo Kalesi dir. Antik kente yapacağımız gezi sonunda hemen yakındaki kumsallarda yüzebilirsiniz. Tur sonrası Cancun otele dönüş. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği “Cozumel Adası” turuna katılabilirler (90 Euro). Bu turumuzda adada bulunan ve Maya Medeniyetinden kalan San Gervasioya giderek buradaki yerleşim birimleri ve kalıntılarını gezdikten sonra Nacho Cocom Plajı nda denize girebilir, billur renkli denizden ve altın sarısı kumsaldan faydalanma imkanı bulabilirsiniz. Daha sonra şehir merkezine geçerek burada alışveriş yapıp, Meksika yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından güneş, turkuaz mavisi deniz ve beyaz kumun büyülü dünyasında Cancunun keyfini çıkarabilirsiniz. Öğleden sonra otelden ayrılıyor, havalimanına gidiyor ve yerel havayolları ile Mexico Cityye uçuyoruz. Mexico Cityde uçak değiştirerek KLM Havayollarının KL 686 sefer sayılı uçağı ile 21.50de Amsterdam a uçuş. Gece uçak yolculuğu.
Yerel saat ile 15.10da Amsterdam havalimanına varış. Daha sonra uçak değiştirerek KL 1617 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.30da İstanbula hareket. Yerel saat 00.45de İstanbul Atatürk Havalimanı na varış ve turumuzun sonu. Başka bir ZNF Turizm gezisinde görüşmek üzere.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

- KLM Havayolları ile İstanbul-Amsterdam-Mexico City-Amsterdam-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti,
- Yerel Havayolları ile Mexico City-Merida ve Cancun-Mexico City arası iç hat uçuşları,
- 4* otellerde toplam 10 gece oda kahvaltı konaklama,
- Mexico City, Taxco, Acapulco, Merida, Chicken Itza, Cancun gezileri,
- Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
- Alan Otel arası transferler,
- ZNF Turizm tecrübeli rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

- Yurt dışı çıkış harcı bedeli, (15 TL)
- Vize ücreti, (70 Euro)
- Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
- Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
- Tüm Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
- Rehber ve şoför bahşişleri,
- Seyahat sağlık sigortası (20 Euro)
- Tur İptal Sigortası (50 Euro)

NOTLAR

Oteller:
4* Oteller

*** Tur öncesi uçuş detayları değişebilir. Tur programımız Air France Havayolları ile Paris üzerinden, Air Canada Havayolları ile Toronto üzerinden ya da THY bağlantılı uçuşlar ile gerçekleştirilebilir. Uçuş detaylarına gore tur programı içeriği aynı kalmak kaydıyla, gidilen şehirlerin sıralaması değişebilir.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
BÜYÜK MEKSİKA KLM Havayolları ile 4* Oteller
16.11.2018
27.11.2018
2399 EUR
2399 EUR
3299 EUR
2199 EUR
0 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat