1 Ok
699 €

Alsace-Colmar-Strasbourg-Lorraine Vadisi Yılbaşı Noel Pazarları Turu THY ile 3* Oteller


· Zürih, Basel, Colmar, Strasbourg, Nancy, Metz ve Stutgart turları Dahil..! · Şarap Yolu Keşif Turu; Haut Koenigsbourg Şatosu, Ribeauville, Riquewihr ve Eguısheım gezileri Dahil..!

28 Aralık 2017 Hareket

28.12.2017 Hareket / 01.01.2018 Dönüş

Alsace-Colmar-Strasbourg-Lorraine Vadisi Yılbaşı Noel Pazarları Turu THY ile 3* Oteller

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY kontuarlarında sabah saat 06:30de buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1907 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:05de İsviçrenin Zürih şehrine uçuş. Saat 10:10da Zürih havalimanına varış. Burada bizi bekleyen özel aracımız ile İsviçrenin en büyük kentini görüyoruz. Panoramik şehir turumuzda FIFA merkezi, şehrin tarihi merkezi olan Lindenhof, şehrin adını aldığı Zürih Gölü, Saat Kulesi, 12. Yüzyıldan kalma Zürih Katedrali görülecek yerler arasındadır. Daha sonra İsviçrenin kültür şehri Basele hareket ediyoruz ve Baseli geziyoruz. Ren Nehrinin etrafına kurulu şehir, görkemli binaları ile oldukça etkileyici. Şehir turumuz sırasında tarihi evlerin sıralandığı daracık sokakları, gösterişli belediye binasını ve katedral meydanını göreceğiz. Daha sonra Colmar a hareket ediyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam bu güzel şehrin keyfini çıkarabilir, gurme lezzetlerden tadabilir ve rengarenk Noel Pazarlarını ziyaret edebilirsiniz.. Konaklama otelimizde.
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Şarap Yolu Keşif Turu. (Haut Koenigsbourg Şatosu - Ribeauville - Riquewihr - Eguısheım) Turumuzda Alsace bölgesinin muhteşem manzaraları eşliğinde ünlü şarap yolunu keşfe çıkacağız. İlk durağımız Kuzey Fransanın en önemli eserlerinden biri olan Haut Koenigsbourg Şatosu olacak. 700 metre yükseklikte bir tepeye konuşlanmış olan ve 12.yüzyılda Hohenstaufen ailesi tarafından inşa ettirilen Şato, 15.yüzyılda Hasbourg ailesine geçmiştir.1633te terk edilen şato 1899da Selestat şehri tarafından Alman İmparator Willhhelm II von Hohenzollerne hediye edildikten sonra mimar Bodo Ebhardt tarafından restore edilmiş. Fransada turistler tarafından en çok ziyaret edilen şatolardan biridir. Şato ziyaretimizin ardından şarap yolumuzun en güzellerinden biri olan Ribeauvilleyi ziyaret ediyor ve burada bölgenin meşhur şaraplarından tatma imkanına sahip oluyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından , bir sonraki durağımız ise 180 kilometrelik şarap yolunun en önemli kasabalarından biri olan Riquewihr .Bu köy “Şarap bağlarının incisi“ olarak kabul edilir. Tipik Alsace bölgesi evleri, surları ve şarap mahzenleri ile ilk günkü ihtaşımını halen korumakta olan Riquewihr köyünü keşfediyor ve Colmar yolu üzerinde bulunan Fransanın en güzel çiçeklendirilen köyü ünvanına sahip Eguısheıme doğru yolumuza devam ediyoruz. Yarı ahşap evleri, dolambaçlı sokakları ve çeşmeleri ile bu güzel köyü keşfettikten sonra, Colmar a geri dönüyoruz. Akşam muhteşem Colmar restoranlarını ve Noel Pazarlarını keşfedebilirsiniz. Konaklama otelimizde.
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Alsace bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Colmarda şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şarap Yolunun başkenti olarak kabul edilen Colmarda Belediye Binası, Eski Gümrük Meydanı ve Binası, Pfister Evi, Aziz Martin Katedrali ve Küçük Venedik anlamına gelen “Petite Venise“ bölgesini göreceğiz. Turumuzun ardından , Alsace bölgesinin yine çok önemli şehirlerinden biri olan Strasbourga hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Strasbourg şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin olan Strasbourg bir ünlü filozof ve bilim adamına da ev sahipliği yapmıştır. Gutenberg matbaayı burada icat etmiş, Rouget de Lisle de 1792de Fransanın milli marşı La Marseillaisei burada bestelemiştir. Hümanizmin babası olarak tanınan Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe yaşamlarının bir kısmını burada geçirmişlerdir. UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan “Grande İle” ile turumuza başlayacağız. Notre Dame Katedralini ve Rönesans dönemine ait muhteşem yarı ahşap evleri göreceğiz. Strasbourgun en güzel ve ilginç semti olan Petite Francedan (Küçük Fransa) tekneye binerek Ren Nehrinin bir kolu olan İll Nehrinde keyifli bir tekne turu yapacağız. Gezimiz sırasında ; Rohan Sarayı, Avrupa Parlamentosu, Derici semti, 1870-1918 yılları arasında inşa edilen Alman Semti, Avrupa Kosneyi ve İnsan Hakları Mahkemesi nin modern binaları göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Bu güzel şehrin keyfini çıkarmak, lokal şarap üreticilerini ziyaret etmek ve muhteşem Alsace mutfağının tadına bakmak ve Noel Pazarlarını ziyaret etmek için serbest zamanınız olacak. Konaklama otelimizde.
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Nancy ve Metz Turu. İlk olarak Lorraine bölgesinin asil şehirlerinden biri olan Nancye doğru yola çıkıyoruz. 17.yüzyılın ortalarına kadar Nancyde bugün için eski ve yeni şehir olarak adlandırılan bölgelerin arasında geniş düz bir arazi bulunmaktaydı. Lorraine Dükü Stanislas Leszczynski, bu arazi üzerine uygun bir yere görkemli bir meydan yapılması için mimar Emmanuel Hereyi görevlendirdi ve meydanın tam ortasında Stanislasın da bir heykeli yapıldı. Bu tarihi meydanın etrafındaki tüm yapılar UNESCO Dünya Mirasları Listesine alınmıştır. Şehir turumuzda bu meydanda bulunan Belediye Binası, Opera Binası, Güzel Sanatlar Müzesi, ayrıca yine UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan Alliance Meydanı, Carriere Meydanı, Sebastian Kilisesi, Pepiniere Parkı ve Dük Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. İsteyen misafilerimiz verilecek boş zamanda Art Nouveau mimarinin önemli yapılarından biri olan Ecole de Nancy Müzesini ziyaret edebilir. Buradaki gezimizin bitiminde Fransanın kuzeyinde Lorraine bölgesinin başkenti olan Metze doğru yolumuza devam ediyoruz. Yol boyunca muhteşem manzaralar bize eşlik edecek. Metz Moselle ve Seille Nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş olan, 1300 yıllık tarihe sahip Roma İmparatorluğu döneminde isyancı Galyalıların yaşadığı önemli şehirlerden biridir. Metz şehir turumuzda, eski şehir merkezinde St.Louis Meydanı ve Sarayı, St.Maximim Kilisesi ve Metzin en önemli yapılarından olan ve muazzam virayları ile ünlü St. Etienne Katedralini göreceğiz. Turumuzun bitiminde Strasbourg a geri dönüyoruz. Akşam Strasbourg Meydanında kurulan dev Noel ağacının etrafında muhteşem Yılbaşı coşkusuna katılabilirsiniz. Mutlu Yıllar ! Konaklama otelimizde.
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Stutgarta doğru yola çıkıyoruz. Stutgarta varış sonrası panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Almanyanın güneybatı bölümünde yer alan Stuttgart, Baden-Württemberg Eyaletinin başkenti ve Almanyanın en kalabalık 6. kentidir. Kent, ülkenin şarap üretilen asma bağlarına sahip en büyük bölgesinde yer alır. Neckar Nehri ve Siyah Ormanlar (Black Forest)a yakın bir noktada yerleşmiş olan Stuttgart, derin ormanlar ve engin asma bahçeleriyle çevrili olan ve bitki örtüsü ile zengin bir coğrafyadadır. Stutgart, otomobil endüstrisinin beşiği olarak nitelendirilir. Dört tekerlekli araç ve motorsiklet, ilk olarak bu kentte üretilmeye başlanmıştır. Stuttgart panaromik şehir turumuz sırasında Profiller, Karl Platz, Belediye Binası, Marien Platz görülecek yerler arasındadır, Öğleden sonra İstanbul uçuşu için Stutgart havalimanına transfer. Saat 18:35da Türk Havayolları nın

FİYATA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

- Türk Havayolları ile İstanbul - Zürih / Stıutgart - İstanbul uçak bileti,
- Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
- 3* otellerde toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama,
- Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası tüm transferler,
- Zürih, Basel, Colmar, Strasbourg, Nancy, Metz ve Stutgart şehir turları ,
- Şarap Yolu Keşif Turu; Haut Koenigsbourg Şatosu, Ribeauville, Riquewihr ve Eguısheım gezileri dahil,
- Otel ve şehir vergileri,
- Tecrübeli rehberlik hizmetleri.

FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

- Vize ücreti ve servis bedeli, 120 Euro
- Yurt dışı çıkış harcı bedeli, 15 TL
- Seyahat sağlık sigortası, 10 Euro
- Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
- Müze ve ören yerleri girişleri,
- Rehber ve şoför bahşişleri,

NOTLAR

Oteller:
4* Oteller
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
Alsace-Colmar-Strasbourg-Lorraine Vadisi Yılbaşı Noel Pazarları Turu THY ile 3* Oteller
28.12.2017
01.01.2018
699 EUR
699 EUR
999 EUR
649 EUR
150 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat