1 Ok
339 €

BÜYÜK ve YENİ ORTA AVRUPA Atlas Global ile 3*-4* Oteller

MACARİSTAN - SLOVAKYA - ÇEKYA - AVUSTURYA - SIRBİSTAN Szeged - Budapeşte(2) - Bratislava - Prag(2) - Viyana(1) - Balaton - Peç (1) - Belgrad(1)


İç Hat Bağlantı İmkanı!

10, 11, 17, 18, 24, 25 Haziran & 01, 02, 08, 09, 15, 16, 22, 23, 29, 30 Temmuz & & 05, 06, 12, 13, 19, 20, 26, 27 Ağustos & 02, 03, 09, 10, 16, 17, 23, 24, 30 Eylül 2019 Hareket

17.09.2019 Hareket / 24.09.2019 Dönüş

BÜYÜK ve YENİ ORTA AVRUPA Atlas Global ile 3*-4* Oteller

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 07.00de hazır bulunarak tamamlayacağınız bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Atlas Global Hava Yollarının KK 2627 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.00da Belgrada hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:50de Belgrada varışımızı takiben panoramik Belgrad şehir turu düzenliyoruz. Kale Meydanı, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Budapeşteye doğru yola çıkıyoruz. Sonrasında Szegede hareket ediyoruz. Macaristanın üçüncü büyük şehri olmasının yanında, Osmanlı tarihi izlerine de rastlayabileceğiniz Szegedde gerçekleştireceğimiz kısa bir çevre gezisi ve molanın ardından Budapeşteye hareket ediyoruz. Budapeşte ye varışımız ile birlikte otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.
Tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenen Budapeşte Kombi & Tuna Nehri Tekne + Macar Köyleri (Estergon - Visegrad - Szendere - Štúrovo) Turu (65 Euro). Macaristanın eski başkenti ve dini merkezi olarak bilinen ve Osmanlı tarihinde önemli bir yere sahip olan Estergonda gerçekleştireceğimiz tur esnasında Macaristanın en büyük, Avrupanın ise 3. büyük kilisesi Estergon Bazilikası ilk ziyaret yerimizdir. Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1543 yılında ele geçirilen ve 120 yıl boyunca Osmanlı Himayesinde cami olarak kullanılan yapının ardından Estergon Kalesi ikinci durağımız olacaktır. Estergon gezisi sonrasında, Tuna Nehrinin karşı kıyısında bulunan Sturovoya geçerek Estergon Bazilikasının ve Estergon Kalesinin fotoğraflarını çekmek için kısa bir süre serbest zaman vereceğiz. Ardından termal bir şehir olan Visegradta görkemli av şatosu ve muhteşem doğa manzarasına tanık oluyoruz, son olarak tarihi dokusu ve Tuna Nehri kıyısındaki eşsiz manzarasıyla bizleri bir masalsı bir yolculuğa çıkaracak sanatçıları ile ünlü Szentendereye gidiyoruz. Macar köyleri kısmının ardından turumuzun ikinci kısmına geçmek üzere Budapeşteye dönüyoruz. Öğle yemeğiniz için verilecek molanın ardından güzel şehir Budapeşteyi farklı bir şekilde deneyimleyeceğimiz turumuzda, Budapeştenin en önemli tarihi ve simge yapılarını keşfedeceğiz. Şehrin en popüler yerlerin Castel Distirctte (Kale Bulvarı) yapacağımız yürüyüş sırasında Kraliyet Sarayı, orta çağ evlerini görecek, Balıkçı tabyasıFisherman Bastiondan şehrin en güzel manzarasını izleyecek, büyük Matthias Kilisesini görüp, şehrin nefes kesen kalesine ev sahipliği yapan Gellert Tepesi ni ziyaret edeceğiz. Ünlü Devlet Operası, görkemli Parlamento binası, Aziz Stephen Bazilikası ile Dohany Caddesi üzerindeki sinagogları keşfedeceğiz. Ardından Tuna Nehrinde unutulmaz bir tekne turu bizleri bekliyor. Tur sonrası otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.
Kahvaltının ardından Bratislava yolculuğumuz için otelden ayrılıyoruz. Bratislavaya varışımız ile birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında Bratislava Kalesi, St.Martin Katedrali, eski şehir merkezi, Devlet Tiyatro Binası ve nehir kıyıları görülecek yerler arasındadır. Bratislava turu ardından Prag a hareket ediyoruz. Prag otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Orta Çağ Gecesine katılabilirler (65 Euro). Birbirinden güzel dans şovları ve sınırsız lokal içecekler eşliğinde alacağımız akşam yemeğimiz sonrasında otelimize transfer.
Tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenen Öğle Yemekli Prag Şaheserleri & Vltava Tekne Turu + Karlovy Vary & Prag Gece Turu (75 Euro). 17. ve 18. yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak yeri olmuş dönemin en meşhur kentlerinden Karlovy Varynin eşsiz doğası içinde yan yana inşa edilmiş onlarca sarayı, Atatürkün 1918 yılında kaldığı oteli, Dvorakın, Mozartın, Göethenin, Beethovenin, Puşkinin ve Rus Çarı büyük Petronun evlerini görecek; 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edecek ve kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalardan alışveriş yapmak imkanı bulacaksınız. Programa dahil olan öğle yemeğimizin ardından turumuza devam etmek üzere Praga dönüyoruz. 1891 yılından beri Petrin Tepesine ulaşımı sağlayan finikülerle çıkacağımız Petrin tepesinde 17.yyın sonlarında Eyfel Kulesi örnek alınarak yapıldığı söylenen Petrin Gözlem Kulesi, dünyanın en büyük statlarından olan Strahov Stadyumu, 12. yy da kurulan Strahov Manastırı, eğlenceli Aynalar Labirenti, şehrin güney sınırlarından birini oluşturan Açlık Duvarı, şair Karel Hynench Macha heykeli, aktif olarak kullanılamayan Aziz Michael Kilisesi, 10.yüzyılda başka bir kilisenin üstüne inşa edilen Aziz Laurentius Kilisesi; Petrin tepesi gezimiz sonrasında masal şehri Pragda, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, dünyanın en büyük kalelerinden ve Guinness Rekorlar Kitabına göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi, şehrin göz alıcı sembollerinden biri olan St.Vitus Katedrali, Pragı Bohemia nın başkenti yapmış Kral IV. Charles adına yapılmış olan Charles köprüsü, eski şehir meydanı ve dünyanın en eski çalışan saat olma özelliği ile bilinen Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Akşam ışıklar altında Charles köprüsünden belediye meydanına kadar elflerin, başsız süvarilerin ve esrarengiz iskeletlerin öykülerinin anlatıldığı sokaklarda yapacağımız yürüyüşümüzün ardından serbest zaman. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.
Kahvaltının ardından Viyana yolculuğumuz için Pragdan ayrılıyoruz. Öğle saatlerinde Viyanaya varışımız ile birlikte Viyana şehir turumuza başlıyoruz. Viyana şehir turumuz esnasında Üniversite, Parlamento, Opera Binaları, Viyana Tiyatrosu, Prater, Hofburg ve müzeler bölgesi, Karlsplatz, Ring Strasse, Kartner Strasse , Stephensdom görülecek başlıca yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında yemek, alışveriş ve kişisel ihtiyaçlarınız için mağazaları ve restoranları ile ünlü Mariahilferstrasse de, rehberimizin belirleyeceği süre dahilinde serbest zaman veriyoruz. Şehir turu sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz için Viyana Gece Turu (20 Euro) veya Viyana Operası (55 Euro). Viyana gece turumuzda Kahlenberg Tepesi, Grinzing bölgesi ve üzüm bağları, Hunterwasser evleri, Hofburg Sarayı ve Bahçeleri, Halk Bahçesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası akşam yemeğiniz için serbest zaman ve otelimize transfer
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak Schönnbrunn & Liechtenstein Şatosu & Seegrotte (55 Euro) turu. Turumuzda İmparator Maximilianın yazlık ev arazisi üzerine 1683 yılında İmparator Leopold döneminde inşa ettirilen ve Habsburglu Maria Theresa için ev olarak işlev gören Schönnbrunn Sarayının muhteşem bahçelerini geziyoruz. Ardından varlığı 1200lü yıllardan beri bilinse de bugünkü halini 1840 yılında almış benzerine ancak peri masallarında rastlayabileceğimiz Liechtenstein Şatosunu görüyor ve Avrupanın en büyük yeraltı gölü olan Seegrotteye geçiyoruz. Yerin 79 metre altındaki kömür madeninde gerçekleşen patlama sonucu yakındaki su kaynaklarının buraya taşması neticesinde oluşmuş gölü, teknelerle gezeceğimiz turumuzda Nazi Almanyasının buraya kurduğu uçak fabrikasının kalıntılarını ve patlamada hayatını kaybeden işçiler anısına yapılmış şapeli de görebileceksiniz. Tur sonrasındaki durağımız Macaristan sınırları içerisinde yer alan ve 90 kmlik uzunluğu ve 13 kmlik genişliği ile Avrupanın en büyük gölü olan Balaton ve bu gölün kıyısında yer alan Keszthely şehridir. Keszthely gezimiz esnasında, Macaristanda barok dönemin en güzel saraylarından biri olan ve 2. Dünya Savaşında dahi hiçbir zarar görmeden günümüze ulaşabilmiş Festetiks Kalesini görüyoruz. Barok eserlerle dolu eski şehir merkezinden yürüyerek Balaton Gölü kıyısına iniyoruz. Balaton gezimiz sonrasında Peç deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.
Kahvaltının ardından panoramik Peç şehir turumuzu düzenliyoruz. Peç, 2010 yılında Avrupanın kültür başkentlerinden biri olarak seçilmiş, zengin bir kültürel mirasa sahip ayrıca 15. YYın ortalarından itibaren yaklaşık 150 yıl boyunca Osmanlı idaresinde kalmış bir Macar şehridir. Peç turumuz esnasında, şehrin kültür başkentleri listesine girmesini sağlayan ve 2000 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesine alınan erken Hristiyan döneminden kalan Nekropol, Peçin en ünlü ve hareketli caddesi Kiraly Utca (Kiraly Caddesi ), bu caddenin sonunda yer alan Szechenyi Meydanı, Osmanlılar döneminde inşa edilen ancak 1702de bu yana kilise olarak kullanılan Gazi Kasım Paşa Camii, Peç Katedrali, günümüze kadar hasar görmeden gelebilen Jakovalı Hasan Paşa Camii görülecek yerler arasındadır. Peç gezimiz sonrasında Belgrada hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Mohaç & Karlofça & Novisad Turu (25 Euro) düzenliyoruz. 1526 yılında Macar Krallığı ve Osmanlı Devletine ait orduların karşılaştığı ve sadece 2 saat gibi kısa bir sürede Osmanlı Ordusunun zaferi ile neticelenen Mohaç Savaşının gerçekleştiği Mohaç Ovası, turumuzda ilk durağımız olacaktır. Mohaç Savaşının tasvir edildiği açık hava müzesi ve Kanuni Sultan Süleymanın temsili mezarının bulunduğu Türk - Macar Dostluk Parkının görülmesi ile Mohaç turumuzu tamamlıyoruz. Mohaç turu sonrasında Sırbistanın en kuzey sınırında ekonomik olarak Sırbistanın en gelişmiş bölgesi Voyvodinada bulunan Karlofçaya varıyoruz. Tarihi M.Ö. 7000 yıllarına kadar dayanan kasaba ilk kurulan Sırp ortaokulu ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmış, 18.yya kadar da Sırp Ortadoks Kilisesinin merkezi konumda olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Karlofçada verilecek kısa serbest zamanda Karlofçaya özgüBermetşarapları ve balından satın alabilirsiniz. Karlofça turu sonrasındaki durağımız Voyvodina Eyaleti-nin başkenti Novi Sad olacaktır. Novi Sad gezimizde göreceğimiz ilk yer Petrovaradin Kalesi olacaktır. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını resmetme şansınız olacak. Albert Einsteinın da bir süre yaşadığı şehirde yürüyerek yapacağımız tur sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Belgrad daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan eğlence, yemek ve limitli soft içeceklerin dahil olduğu Gala Yemeği katılabilirler (45 Euro).
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Belgrad Nikola Tesla Havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Atlas Global Hava Yollarının KK 2628 sefer sayılı uçuşu ile saat 12:40da İstanbula hareket. Türkiye saati ile 14.45de İstanbul Havalimanı na varış ve turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

- Atlas Global Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Belgrad / Belgrad - İstanbul parkurunda uçak bileti,
- Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
- 3* ve 4* otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
- Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
- Belgrad, Szeged, Bratislava, Viyana, Balaton, Peç panoramik şehir turları
- Otel ve Turist şehir vergileri,
- Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.
- TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

- Yurt dışı çıkış harcı bedeli (Kişi başı 15 TL)
- Schengen Vizesi ve hizmet bedeli (120 Euro)
- Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
- Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
- Müze ve ören yerleri girişleri,
- İsteğe bağlı şoför bahşişi (Kişi başı 5 Euro)
- Seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

NOTLAR

Oteller:
3* & 4* Oteller
(Şehir dışı)

*** Gidilen Bölge otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

Avantajlı Ekstra Tur A Paketi : 140 Euro yerine 99 EURO !!!
Öğle Yemekli Prag Şaheserleri + Vltava Tekne Turu + Karlovy Vary + Prag Gece Turu (75 €) +
Gala Yemeği (45 €) + Viyana Gece Turu (20 €)
140 Euro yerine 99 Euro
Avantajlı Ekstra Tur B Paketi : 260 Euro yerine 199 EURO !!!
Budapeşte Kombi & Tuna Nehri Tekne + Macar Köyleri (65 €) + Schönnbrunn + Liechtenstein Şatosu + Seegrotte ( 55 €)
Öğle Yemekli Prag Şaheserleri + Vltava Tekne Turu + Karlovy Vary + Prag Gece Turu (75 €)
Gala Yemeği (45 €) + Viyana Gece Turu (20 €)
260 Euro yerine 199 Euro

Not : Ekstra turlarda 0-2 yaş ücretsiz, 3 - 12 yaş arası çocuklar % 50 indirimlidir.

*** İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.
***Bağlantılarımız 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
***Tur Programımız 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Tur hareket tarihinde turun düzenlenebilmesi için yeterli katılımcı sayısı sağlanamaması durumunda tur, ZNF Turizm tarafından iptal edilebilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
*** Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiyedeki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri vb. evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde kabul görmemektedir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.
***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya kmlerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
**Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ZNF Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. (seçmeli turlarda kişi sayısı az olan gruba, İngilizce lokal rehberlik ile turlar gerçekleştirilebilmektedir.)
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** ZNF Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. ZNF Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli öderler.
*** Uçaklı turlarımıza katılan misafirlerimizin check-in, bagaj teslim ve boarding işlemleri kendi sorumluluklarındadır. Check-in ve boarding işlemlerinde misafirlerin yaşayacakları gecikmelerden kaynaklı sorunlarda ZNF Turizm sorumlu değildir.
*** Herhangi bir sebepten kaynaklı belirtilen saatte havalimanında bulunmayan, uçuşunu kaçıran ya da uçağa binemeyen yolcuların gerçekleşmeyen uçuşlarından ZNF Turizm sorumlu değildir. Uçağı kaçıran / uçuşu gerçekleşmeyen kişilerin gecikmeli olarak tura katılmaları durumunda ihtiyaçları olacak gidiş - dönüş uçak biletleri ve havalimanı - otel transfer masrafları kendilerine ait olacaktır.
*** Uçaklı turlarımıza katılan misafirlerimizin havalimanında uçuş bekleme süresince olası son dakika rötarları ya da kapı değişiklikleri ile alakalı anons ve duyuruları takip etmeleri gerekmektedir ve kendi sorumluluklarındadır.
***Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan ZNF Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
***Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ZNF Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
*** 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
BÜYÜK ve YENİ ORTA AVRUPA Atlas Global ile 3*-4* Oteller
17.09.2019
24.09.2019
339 EUR
339 EUR
529 EUR
309 EUR
150 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat