1 Ok
469 €

BÜYÜK ORTA AVRUPA THY ile 3*-4* Oteller

SALZBURG - PASSAU(1) & PRAG(3) & VİYANA(1) & BUDAPEŞTE(2)- KÖSİCE


(SALZBURG - KÖSİCE) 5 GÜNDÜZ TURU DAHİL Tura dahil olan turlar: Hallstat, Göller Bölgesi, Salzburg, Passau, Eger

12 Ağustos 2019 Hareket

12.08.2019 Hareket / 19.08.2019 Dönüş

BÜYÜK ORTA AVRUPA THY ile 3*-4* Oteller

Atatürk Havalimanında Dış Hatlar Gidiş Terminalinde kontuarında saat 06:00da siz değerli misafirlerimizle buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Havayollarının TK1381 sefer sayılı uçağı le saat 08:55de Salzburga hareket. Saat 10:25de Salzburga varış. Varışa istinaden Avrupanın en güzel görülmesi gereken Göller bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Göller Bölgesinde (tur ücretine dahildir.) yapılacak turumuzda bölgenin kendine has mimarisi ve eşsiz doğasını birleştiren kasabalarında köylerinde gezeceğiz. Wolfgangsee Gölü sonrası, Avusturyanın en güzel köylerinden biri olan mutlaka görülmesi gereken köy olarak UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Hallstattı gezeceğiz (tur ücretine dahildir.). Göller Bölgesi turun ardından Salzburga yola çıkıyoruz Varışımıza istinaden panoramik Salzburg şehir turu. (tur ücretine dahildir.) Salzach Nehrinin ikiye böldüğü, Klasik müziğin büyük ismi Mozartın Şehri rehberimiz eşliğin de yapacağımız keyifli yürüyüşlü turumuzdan Arnavut kaldirimli sokaklari, Mozartin evi, Mirabell Sarayının barok bahçesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Passau ya haraeket ediyoruz otelimize transfer. Geceleme Passau otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından Passau panoramik sehir turumuz sonrasi (tur ücretine dahildir.). Passaudan ayrılıyor ve Praga doğru yola çıkıyoruz. Praga varışımızı takiben panoramik şehir turu yapılacaktır. Şehir turumuzda Küçük Mahalle, Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Vlatava Nehri Tekne turuna katılabilirler . Pragı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, masal şehir Prag ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU :
TUR ÜCRETİ:( ULAŞIM + TEKNEÜCRETİ + A.BÜFE YEMEK +1 İÇECEK + REHBERLİK ) pp 35 €
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Karlovy Vary turuna katılabilirler. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Varynin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürkün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petronun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası yerel bir restaurantta ögle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çek Gecesi turuna katılabilirler. Pragın yerel restoranlarınında Çekya ya özgü müzik, folk danslar eşliğinde Çek mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz. Geceme otelimizde
KARLOVY VARY TURU:
TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM+ ÖGLE YEMEGI + LİMİTLİ İÇECEK + REHBERLİK ) pp 55 €
PRAG ÇEK GECESI:
TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSIZİ İÇECEK + REHBERLİK) pp 50 €
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dresden turuna katılabilirler. Praga 160 km mesafedeki Elbenin Floransası olarak adlandırılan, II. Dünya Savaşı sonrası küllerinden doğan ve barok mimarisi ile inşa edilmiş muhteşem şehir merkezini ziyaret ederek şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Almanyanın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCONUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Prag ortaçağ gecesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda Avrupanın 14.yy den kalma tarihi ve otantik restoranlarından birinde, esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir, ortaçağ eğlencesi, müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Sizler de bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
DRESDEN:
TUR ÜCRETİ ( ULAŞIM + REHBERLİK ) pp 60 €
PRAG ORTAÇAĞ GECESİ:
TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSIZİ İÇECEK + REHBERLİK) pp 55 €
Sabah kahvaltısının ardından Pragtan ayrılıyor ve Viyana doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Cesky Krumlov turuna katılabilirler. Vltava nehrinin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi ortacağa geri götürecek. Turumuz sonrası Viyana ya devam ediyoruz. Viyana varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Konser turuna katılabilirler. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
VİYANA KONSER GECESİ:
TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM+ A KATEGORI KONSER BİLETİ+REHBERLİK ) pp 50 €
Sabah kahvaltısının ardından Viyanadan ayrılıp Budapeşteye doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Bratislavaya uğruyoruz. Orta Avrupanın en zengin başkentlerinden olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları , Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozartın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Budapeşteye yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Budapeşte şehir turu yapılacaktır. Şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlence turuna katılabilirler. Bu turumuzda Budapeştenin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde unutulmaz bir gece geçireceğiz. Akşam yemeği esnasında ayrıca meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapma fırsatımız olacaktır. Otelimize dönerken Budapeşte nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
BRATİSLAVA:
TUR ÜCRETİ (ULAŞIM +REHBERLİK ) pp 30 €
MACAR GECESİ VE BUDAPEŞTE :
TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSIZİ İÇECEK +REHBERLİK) pp 50 €
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Esztergom & Visegrad & Szentendre turuna katılabilirler. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesinin merkezi olan Estergon Bazilikasını geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad kasabasinda Rönesans atomsferini yansıtan bir mekanda öğle yemeğini aliyoruz. Yemek sonrasi Szentendere Artistler Köyüne gidiyoruz, Macaristanın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşteye yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Tuna nehri Tekne turuna katılabilirler . Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı. Avrupanın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
ESTERGON KALESİ - VISEGRAD - SZENTENDERE TURU:
TUR ÜCRETİ: ( ULAŞIM+ ÖGLE YEMEGI + LİMİTSİZ İÇECEK + REHBERLİK )pp 55 €
Sabah kahvaltısının ardından Budapeşteden ayrılıp Kösiceye doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde Macaristain Egerşehirine ugruyoruz. (tur ücretine dahildir.) Eger; filmlere konu olmuş kahramanlıkların yazıldığı kalesiyle, savaşcı kadınlarının anıtıyla, ayakta kalmış tarihi minaresi ve araç trafiğine kapali meydani, sokaklari ile macaristanin dogusun da kalan uzun yillar osmanli egemenliğinde kalmis şehridir. Sehir turumuzun sonrasi serbest zaman. Serbest zamanin ardından Kösiceye doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden rehberinizin eşliğinde yürüyüşlü panoramik Kösice şehir turu yapılacaktır. Tur sonrası serbest zaman . Rehberinizin vereceği saate buluşma ve havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Havayollarının TK TK1203 Sefer sayılı uçuş ile saat 20:30da İstanbula hareket. Saat 23:30da İstanbul a varış.

**** Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.****

FİYATA DAHİL OLAN SERVİSLER:

- Türk Havayolları ile İstanbul- Salzburg / Kösice - İstanbul arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
- Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
- Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
- Passau (1) - Prag (3) - Viyana (1)- Budapeşte (2) olarak konaklama
- Programda belirtilen sabah kahvaltıları
- Prag, Viyana, Budapeşte, Kösice yarım günlük panoramik şehir turları
- Göller Bölgesi , Hallstatt, Passau, Salzburg, Eger Turları (turlar panoramik olarak yapılmaktadır. giriş ücretleri ve yemekler dahil değildir.)
- Profesyonel rehberlik hizmetleri
- Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

- Vize ücreti ve servis bedeli (120 EURO )
- Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
- Seyahat Koruma Paketi (15 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro`dur.)
- Tüm kişisel harcamalar,
- Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
- Öğle ve Akşam yemekleri,
- Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
- Kisi basi 5,-€ bahsis otobus söförü icin gezi sonunda toplanacaktir.

NOTLAR

Oteller:
3*&4* Oteller (Merkeze 10-15 km.)

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETI
PAKET 1: ( 4 TUR ): ESTERGON, CESKY KURUMLOV, DRESDEN, BRATISLAVA PAKET OLARAK ALINDIGINDA 175 EURO OLAN TUTAR PAKET INDIRIMI ILE 150 EURO OLACAKTIR.
PAKET 2 : ( 7 TUR ) : ESTERGON, DRESDEN, BRATISLAVA, CESKY KURUMLOV, CEK GECESI, CIGAN GECESI VE TUNA NEHRİ TEKNE TURU PAKET OLARAK ALINDIGINDA 300 EURO OLAN TUTAR PAKET INDIRIMI ILE 260 EURO OLACAKTIR.

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir
***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
***Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan ZNF Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya kmlerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ZNF Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.

Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ZNF Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
BÜYÜK ORTA AVRUPA THY ile 3*-4* Oteller
12.08.2019
19.08.2019
469 EUR
469 EUR
1148 EUR
469 EUR
150 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat