1 Ok
299 €

MAXİ İTALYA Pegasus ile 3*-4* Oteller

Roma (3) - Floransa (2) - Ferrara - Venedik(1) - Sirmione - Milano(1)


TÜM TÜRKİYEDEN ve KIBRIS TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI ! *** YOL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR !

14, 21 Ekim & 19, 26 Kasım & 03, 10 Aralık 2019 Hareket

03.12.2019 Hareket / 10.12.2019 Dönüş

MAXİ İTALYA Pegasus ile 3*-4* Oteller

Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarında sabah saat 08:30da buluşarak gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından Pegasus Havayolları PC 1217 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.35de Bolognaya hareket. (Pasaport kontrol ve bilet/bagaj işlemlerinizi zamanında bitirebilmek için uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir. (Rehberinizle buluşma uçuşa bir saat kala uçak kapısında olacaktır). Yerel saat ile 12.25de varış ve varışımıza istinaden özel otobüs ile Romaya transfer. Roma ya varış ve otele yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Roma Gece turuna katılabilirler (35 Euro). Tur bitimi otelimize transfer.
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Roma ikonları ve Vatikan turu. (55Euro). “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesansa uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyetine şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Romada önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Romaya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San t Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Napoli & Pompei turu. (85 Euro). Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalyanın en büyük 3. Şehri olan Napolide Garibaldi meydanı, ViaToledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79da patlayan ve şehri yok eden VezüvYanardağı nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur bitimi otelimize transfer.
Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Floransaya hareket. Varışımıza istinaden panoramik Floransa şehir turu. Rönesansın başkenti ve Pinokyonun memleketi Floransada, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupanın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedralini dışardan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri, İncilin eski ahit bölümünde anlatılan ve bazıları Kuran-ı Kerimde de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı bronz kapıdır (vaftizhne kapısı- cennet kapısı). Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giottonun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransanın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelonun ünlü Davut Heykeli nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır.Turumuzun sonunda Floransa otelimize transfer. Odaların alınmasına kadar serbest zaman.
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Mega Toscana turu (95 Euro). San Gimignano, Siena ve Pisa olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yydan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskananın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena :Orta Çağdan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupanın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalyanın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Akşam ışıklar eşliğinde Panoramik gezisırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur bitimi otelimize transfer.
Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi ndeki, ve bölgenin surlar içindeki en büyük, Ortaçağ - Rönesans şehri Ferraraya transfer ve panoramik şehir turu. Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18. yy dan kalma Ferrara kalesi görülecek yer arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek * Venedik Kombi- Gondol turu (65 Euro). Özel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanaldan geçip San Marco Meydanına geliş. İstanbuldan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedikte süslemeleri ilealtın kiliseunvanını kazanan San Marco bazilikası ve mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedikin en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesinin göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultanın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi nin görülmesinin ardından otelimize transfer.
Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Sirmioneye hareket. İtalyanın en büyük gölü olan Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi 13. yya dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Tur sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Verona turumuza katılabilirler. (50 Euro).Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespearein eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Julietin evininde bulunduğu, Roma amfi tiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalyadaki en büyük amfi tiyatrosuna (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi ndeki Kuzey İtalya nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında, Milano şehir turu için hareket. Turumuz esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Tur bitimi otelimize transfer.
Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ardından havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC 1218 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.20de İstanbula hareket. Yerel saat ile 17.50de İstanbul a varış ve turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

- Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) - Bologna - İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti,
- Programda belirtilen otellerde 7 gece konaklamalar,
- Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
- Sirmione, Milano, Ferrara, Floransa panoramik şehir turları,
- Profesyonel rehberlik hizmetleri
- Otel vergileri & turist şehir vergileri,
- Şehir giriş ücretleri.
- TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

- Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )
- Seyahat Sağlık sigortası (10 Euro)
- Program dışı turlar ve kişisel harcamalar,
- Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL),
- Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri,
- İsteğe bağlı şoför bahşişleri(5 Euro)

NOTLAR

Oteller:
3*&4* Oteller

OTELLER (Ve Benzeri)
Milano (Şehir Dışı)
4*Hotel Just Lomazzo
4*Della Rotonda-Saronno
3* B&B Hotel Monza
Venedik ---
3* Tulip Inn Hotel - Padova
3* Hotel Raffaello- Mestre
4* Roy Hotel - Treviso
Floransa ---
3* Hotel Marrani
3* Hotel Massimo
4* Boston Hotel
Roma (Şehir Dışı)
3* Hotel Tivoli
3* Hotel Roma Sud
4* Euro Hotel Roma Nord

** Venedik Kombi turu tren, özel tekne ve gondol ile gerçekleştirilmektedir.
**Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mogliano Veneto, Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
*** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
**** Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.
*** 0-2 Yaş Çocuk Ücreti 150 Eurodur.

**** Venedik Kombi ve Gondol turu (65 Euro) + Roma İkonları ve Vatikan turu (55 Euro) + Roma Gece turu ( 35 Euro)
Mega Toskana turu - Siena & San Gimignano & Pisa (95 Euro) + Verona (50 Euro)
Avantajlı ekstra geziler 1: 300 euro yerine, 225 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

*** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.

**** Venedik Kombi ve Gondol turu (65 Euro) + Roma İkonları ve Vatikan turu (55 Euro) + Roma Gece turu ( 35 Euro)
Mega Toskana turu - Siena & San Gimignano & Pisa (95 Euro) + Verona (50 Euro) + Napoli & Pompei turu (85 Euro)
Avantajlı ekstra geziler 2: 385 euro yerine, 275 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

*** Otellerinin Giriş saatleri 15:00 - 17:00 arası / Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.

Notlar;
İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.
Bağlantı veren şehirlerin teyit edilmesi gerekmektedir.
Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.
Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
***Uçuşlar Pegasus Havayolları ile Bologna, Roma, Bergamo ya da farklı bir şehre gerçekleştirilebilir.
***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya kmlerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ZNF Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.

Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ZNF Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
MAXİ İTALYA Pegasus ile 3*-4* Oteller
03.12.2019
10.12.2019
299 EUR
299 EUR
509 EUR
299 EUR
150 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat