1 Ok
499 €

AMALFİ-LECCE-SİCİLYA THY ile 3*-4* Oteller

Napoli - (Pompei) - Sorrento (2) - (Positano - Amalfi Coast) Matera - Alberobello - Lecce (1) - Brindisi - Taranto - Vibo Valentia (1) Messina - Cefalu - Palermo (1) - Catania (2) - (Taormina - Siracusa - Etna)


Napoli, Alberobello, Lecce, Taranto, Matera, Cefalu, Palermo ve Catania gezileri Dahil..!

19 Eylül 2019 Hareket

19.09.2019 Hareket / 26.09.2019 Dönüş

AMALFİ-LECCE-SİCİLYA THY ile 3*-4* Oteller

Sabah saat 06:00da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde bulunma. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra saat 09:00 da Türk Havayollarının TK 1879 sefer sayılı uçağı ile ile Napoliye uçuş. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuktan sonra saat 10.15de Napoliye varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından şarkılara ilham kaynağı olmuş Aşıklar şehri Napoliyi kısa panoramik şehir turumuz ile görüyoruz. Napolinin görkemli katedrali Duomo, San Lorenzo Maggiore, deniz kıyısındaki yürüyüş yolu ve Ulusal Arkeoloji Müzesi panoramik olarak görebileceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pompei turuna katılabilirler. (50 Euro) Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan tarihi Pompei kenti görülecektir. Pompei M.S. 79da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağının eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Daha sonra İtalyanın en güzel şehirlerinden biri olan Sorrento ya doğru yola çıkıyoruz. Konaklayacağınız otele transfer ve geceleme otelimizde.
Otelde alacağınız kahvaltı sonrası serbest zaman, alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimizle rehberimiz eşliğinde ekstra düzenlenecek olan tam günlük Sorrento - Positano - Amalfi gezisi icin hareket. (100 Euro) İtalyanın Sorrentine Yarım Adasının güneyinde uzanan Amalfi Kıyıları, gizemli deniz mağaraları, yalçın kayalıkları ve ışıl ışıl körfezleri ile ziyaretçilerin gözlerini kamaştırır. Gösterişli Positanodan Amalfiye giden masalsı yoldaki bu manzara sizi çok etkileyecek. Keyifli bir yolculuk sonrası görkemli kıyıları ile bir sahil kasabası olan Positanoya varıyoruz. Emsalsiz kıyıları, beyaz ve pastel renkli evleri ile sizi etkisi altına alacak Positano yu bir daha unutamayacaksınız. Amalfi kıyılarında günbatımını seyrettikten sonra otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.
Otelimizde alacağınız erken kahvaltı sonrası İtalyanın Puglia bölgesinin tarihi şehri Lecceye doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde önce tarihi Matera kentini ziyaret edeceğiz. Tüf kayalık bölgesinde, kayalardan kazılarak inşa edilen kiliseler ve evler oluşturulan meşhur "Matera Taşları (Sassi di Matera)" köyü bulunur. Materanin bu hala içinde yaşanmakta olan tarihsel yerleskesi 1993de UNESCO Dünya Miras Listesine kabul edilmiştir. Daha sonra Alberobelloya varıyoruz. Trulli diye adlandırılan farklı evleriyle Unesco Dünya Mirası listesine giren bu ünlü tarihi kasabayı geziyoruz. Akşam saatlerinde Puglia bölgesinin tarihi şehri Lecceye varıyoruz. Lecce deki otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Otelde alacağınız erken kahvaltının ardından Lecce şehir turu. Güney İtalya nın Puglia Bölgesinde ve kendi ismini taşıyan Lecce ili nin merkezi olan bu şehir barok stili mimari eserler açısından oldukça zengindir. Barok tarzı mimarinin altın çağında yapılan, günümüzde iz bırakan yapı örneklerini Leccede görmek mümkündür. Lecce turu sonrasında Brindisi şehri üzerinden Brindisiyi görerek Tarantoya doğru hareket ediyoruz. Taranto yine Puglia Bölgesinde bir liman şehridir, aynı zamanda önemli bir askeri üs ve bir ticaret merkezidir. Daha sonra Vibo Valentia ya doğru yola devam edip, Vibo Valentia bölgesindeki otelimizde konaklama yapıyoruz.
Sabah erken kahvaltının ardından otelden ayrılarak Sicilya adasına doğru yola çıkıyoruz. Villa San Giovanniden feribota binerek Sicilyanın Messina şehrine geçiyoruz. Messinadan geçerek Sicilyanın başkenti Palermoya doğru yola devam ediyoruz. Yol üzerinde Cefalu gezisi. Palermonun doğusunda ve Tiran Denizi kıyısında yer alan Cefalu, Sicilyanın en önemli turistik merkezlerinden biridir. Aynı zamanda tipik bir balıkçı kasabası olan Cefaluda 12. Yüzyılda yapılmış olan ünlü Katedrali görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Palermoya varışı takiben Palermo şehir turumuz başlıyoruz. San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Palazzo Normanni, Quattro Canti Meydanı Palermo da görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer ve geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltının ardından Cataniaya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik Catania şehir turumuza başlıyoruz. Catania şehir turumuz esnasında göreceğimiz yerler; Duomo Katedrali, Fontana Dell elefante, Üniversite ve Republica Meydanı, Roma anfitiyatrosu ve Bellini Parkı. Şehir turumuz sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Kahvaltı sonrası serbest zaman, alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Taormina ve Siracusa Gezisine katılabilirler. (100 Euro) Erken saatlerde yola çıkarak İyon Denizinin incisi ve Sicilyanın en güzel kıyı kenti olan Taorminaya hareket ediyoruz. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağının eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz. Daha sonra ise Siracusaya gidiyoruz. Ünlü matematikçi Archimedin yaşadığı kent olan Siracusaya yapacağımız ziyarette göreceğimiz yerler arasında meşhur Aretusa Çeşmesi, Katedral, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı ve Altın Kale bulunmaktadır. Akşam saatlerinde Catania ya dönüş ve geceleme otelimizde.
Turumuzun son günü otelde alacağımız erken kahvaltı ile başlıyor. Erken kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Etna Yanardağı gezisine katılabilir. (50 Euro) Etna Yanardağı turumuzda erken saatlerde yola çıkarak yaklaşık 1 saat süren yolculuk sonrası gezi noktamıza ulaşıyoruz. Yüksekliği 3345 metre, yüz ölçümü 1250 km² olan Etna, Avrupanın en yüksek aktif volkanik dağı. 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater olan Silvestriyi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın! Rehberinizin belirlediği saatte Catania Havalimanına transfer ve Türk Hava Yollarının TK 1396 sefer sayılı tarifeli seferi ile akşam saat 19:05de İstanbula uçuş. Saat 22:20de İstanbul a varışın ardından bu özel gezimiz sona eriyor.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

- Türk Hava Yolları ile İstanbul-Napoli / Catania-İstanbul uçuşları
- Havalimanı - otel - havalimanı transferleri
- Havalimanı vergileri
- Napoli, Alberobello, Lecce, Taranto, Matera, Cefalu, Palermo ve Catania panoramik şehir turları
- Tüm şehirlerarası transferler
- Sicilya ya feribot ile geçiş
- 3* ve 4* otellerde oda kahvaltı konaklama
- Otel ve şehir vergileri
- Tecrübeli rehberlik hizmetleri
- Türsab zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Müze, ören yeri ve katedral giriş ücretleri
- Shengen vizesi (120 Euro)
- Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro)
- Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
- Rehber ve şoför bahşişleri

NOTLAR

Oteller:
3* ve 4* Oteller

Ekstra turların tamamı, tur öncesi acentamıza ödendiğinde % 10 İndirim uygulanır..!
Sorrento konaklaması Napoli ya da Pompei de yapılabilir.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
AMALFİ-LECCE-SİCİLYA THY ile 3*-4* Oteller
19.09.2019
26.09.2019
499 EUR
499 EUR
779 EUR
449 EUR
150 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat