1 Ok
349 €

MAXİ İTALYA Pegasus ile 3*-4* Oteller

Ferrara - Venedik(1) - Verona - Sirmione(1) - Milano - Floransa(3) - Roma(2)


*** Frascati & Nemi Gölü Turu Dahil *** TÜM TÜRKİYEDEN ve KIBRIS TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI!*** YOL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR !

03, 17 Şubat & 03, 17, 31 Mart 2018 Hareket

03.02.2018 Hareket / 10.02.2018 Dönüş

MAXİ İTALYA Pegasus ile 3*-4* Oteller

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus kontuarı önünde saat 09.30da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 1217 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:55te Bolognaya hareket ve yerel saat ile 13.50de varış. Varışımıza istinaden UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi ndeki, ve bölgenin surlar içindeki en büyük, Ortaçağ - Rönesans şehri Ferrara ya transfer ve panoramik şehir turu. Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18. yy dan kalma Ferrara kalesi görülecek yer arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.
Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan * Venedik Kombi turuna katılabilirler (65 Euro). Özel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanaldan geçip San Marco Meydanına geliş. İstanbuldan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedikde süslemeleri ilealtın kiliseunvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbulda Ayasofyadan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedikin en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesinin görülmesi. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultanın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesinin görülmesi ardından Veronaya transfer ve şehir turu. Bu turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu, Roma anfitiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalyadaki en büyük anfitiyatrosuna (arena) ev sahipliği yapan kuzey İtalyanın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında Sirmioneye transfer ve Sirmione - Garda gölü turu. Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde tarihi 13. yy a dayanan Garda Gölünün etrafını saran bir kalenin bulunduğu, begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Sonrasında otele transfer.
Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Iseo Gölü turu (25 Euro). İtalyanın kuzeyinde ve Alplerin eteğinde bulunan doğa harikası Iseo gölü ve gölün üzerine yüzer küpten yapılan yürüyüş yolu görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde Milanoya transfer ve panoramik şehir turu. Avrupanın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vincinin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalyanın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milanoda ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Tur bitiminde Floransa daki otele transfer.
Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Rönesans turuna katılabilirler (35 Euro). Rönesansın başkenti Floransada, aynı zamanda Pinokyonun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupanın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedralin dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kuran-ı Kerimde de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı veCennet Kapısıolarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giottonun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransanın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelounnun ünlü Davut Heykelinin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Sonrasında arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Toskana turuna katılabilirler (65 Euro). Siena ve San Gimignano olmak üzere iki farklı geziden oluşan, turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağdan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupanın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalyanın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscananın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesinin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu porcini ve mantarlı türüf peynirleri ile ünlü,14.yydan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Gezi bitiminde otelimize transfer.
Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Cinque Terre & Pisa & Lucca turu (95 Euro). Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı görülecek yerler arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Daha sonra beş topraklar ya da 5 köyler olarak bilinen 1998 de Unesco Dünya Mirası olarak koruma altına alınan Cinque Terrenin en önemli köylerini ziyaret edeceğiz. Cinque Terre, köylerin pastel turuncu, sarı, kızıl ve terra cota renklere boyanmış evlerinin gün batımı zamanı değişen renkleri, arka fonda dağların koyu yeşili ve ön planda denizin lacivert rengi ile ruhu okşayan epik bir manzara ortaya koyuyor. 1998de UNESCO dünya mirası olarak koruma altına alınmış olup , dileyen misafirler iklim şartlarının durumuna göre deniz ve güneşten faydalanabilirler. Lucca: İ.Ö 180 yılında kurulmuş olan Roma kolonisinden kalma,, 16. ve 17. yy tarihli yekpare surlarla çevrili, içerisinde Roma Amfiteatrı, saklı bahçeleriyle etkileyici ve ünlü besteci Puccini nin doğduğu toskana kentidir. Tur sonrası otele transfer. Tur sonrası otele transfer.
Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra düzenlenecek Roma ikonları & Vatikan turu (55 Euro). “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesansa uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyetine şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Romada önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Romaya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Roma Gece Turuna katılabilirler (35 Euro) . Tur sonrası Roma ya transfer ve otelinize yerleşme.
Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenleneccek olan Napoli & Pompei & Outlet turuna katılabilirler (85 Euro). Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalyanın en büyük 3. Şehri olan Napolide Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde Roma otelimize dönüş,
Sabah kahvaltı sonrasında Frascati ve Nemi Gölü turunu gerçekleştirmek üzere Frascatiye transfer oluyoruz. Nemi Köyü dağ çilekleri ile ünlü bir yerleşim, turumuzda daracık sokaklar ve bu sokaklara açılan İtalyan meydanları ile; göl ve vadi manzarası eşliğinde çilek kokulu sokaklar arasında bir yolculuğa çıkıyoruz. Tur sonrası otelinize transfer. Pegasus Havayollarının PC 1224 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:45te İstanbula hareket. Türkiye yerel saati ile 18:35te İstanbul a varış ve turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

- Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (SAW) - Bologna / Roma - İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti
- Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar
- Ferrara, Verona, Sirmione ve Milano panoramik şehir turları ve Frascati & Nemi Gölü gezisi
- Otel vergileri & Turist şehir vergileri
- Havalimanı - otel - şehirler arası transferler
- Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
- Profesyonel rehberlik hizmetleri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

- Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),
- Seyahat sigortası (10 Euro),
- Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
- Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
- Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL
- İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)

NOTLAR

Oteller:
3*&4* Oteller

***AYNI GÜN BAĞLANTI VEREN ŞEHİRLER:
ANKARA, ADANA, ANTALYA, ALANYA, BALIKESİR, BODRUM, DALAMAN, DENİZLİ, GAZİANTEP, HATAY, İZMİR,
KAYSERİ, KONYA, ORDU, SAMSUN, TRABZON

BİR GÜN ÖNCE BAĞLANTI VEREN ŞEHİRLER:
DİYARBAKIR, ELAZIĞ, ERCİNZAN, ERZURUM, ŞANLIURFA, VAN, MALATYA
Notlar;
İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.
Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.
Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.

OTEL İSİMLERİ
Roma
(Şehir Dışı): 3* Hotel Tivoli vb., 3* Hotel Roma Sud vb., 3* Maximo Hotel vb.
Floransa
**: 3* Hotel Marrani vb., 3* Hotel Massimo vb., 3* Hotel Innocenti vb.
Venedik
***: 3* Tulip Inn Hotel - Padova vb., 3* Hotel Raffaello - Mestre vb., 3* Hotel Al Fogher - Treviso vb.
Sirmione
****: 3* B&B Hotel Brescia vb., 3* Hotel Antica Fonte vb., 3* Hotel Albergo Papillon vb.

* Venedik Kombi turu tren, özel tekne ve gondol ile gerçekleştirilmektedir.
** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
*** Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Noventa Di Piave ve Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
**** Sirmione konaklaması Brescia bölgelesinde sunulmaktadır.
***** Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

**** Roma İkonları ve Vatikan turu (55 Euro) + Floransa Şaheserleri ve Rönesans turu (35 Euro)
Toskana turu - Siena & San Gimignano turu (65 Euro) + Iseo Gölü turu (25 Euro) + Venedik Kombi (65 Euro)
Avantajlı ekstra geziler: 245 euro yerine, 190 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)
*** 0-2 yaş ücretsiz, 2-12 yaş %50 indirimlidir.
ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.
***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya kmlerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ZNF Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ZNF Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
MAXİ İTALYA Pegasus ile 3*-4* Oteller
03.02.2018
10.02.2018
349 EUR
349 EUR
529 EUR
349 EUR
150 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat