1 Ok
129 €

YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN Lüks Otobüs ile 4* İbis Styles Skopje Hotel vb.

İSTANBUL - SELANİK - ÜSKÜP (3 gece) - SOFYA - İSTANBUL


Selanik, Üsküp, Sofya turları Dahil..!

24 Temmuz, 28 Ağustos 2019 Hareket

24.07.2019 Hareket / 28.07.2019 Dönüş

YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN Lüks Otobüs ile 4* İbis Styles Skopje Hotel vb.

Siz değerli misafirlerimizle Cuma akşamı saat 22.00da Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önünde, 22.30da Mecidiyeköy Trump Towers önünde ve 23.00de İncirli Ömür Plaza önünde buluşma. Ulaşımımızı sağlayacak otobüsümüze yerleşmemizin ardından Selanike hareket. Daha sonra bizlere heyecanlı bir tatilin başladığını hatırlatan İpsala sınır kapısına varıyoruz. Burada pasaport kontrol işlemlerimizi kısa sürede grup halinde rehberimiz tarafından tamamladıktan sonra iki ayrı yakada birbirine çok benzeyen insanları, şarkıları, mutfakları buluşturan Egeye karşı yakadan bakmak için komşu ülkemiz Yunanistan a giriş yapıyoruz. Gece otobüs yolculuğu.
Sabah erken saatlerde meşhur Kavala Kurabiyecisinde serbest kahvaltı için mola veriyoruz. Daha sonra yola devam ederek Selanike varıyoruz. Selanik panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında Kordon, Beyaz Kule, Fuar alanı, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans kalıntıları bulunmaktadır. Ulu önder Atatürkün evini ve Yunanistanın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesini ziyaret ettikten sonra Makedonyanın başkenti Üsküpe hareket ediyoruz. Üsküpe varış ve Üsküp şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlının doğum yeri olan Üsküpte göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanını, Osmanlı Köprüsünü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısına gidiyor ve Türk Çarşısındaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşumlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküpte günümüzde 3 han binası kalmıştır. Daha sonra Üsküp te otele yerleşme ve geceleme otelinizde.
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında ekstra tam gün Büyük Makedonya Turu.(55 Euro) İlk olarak Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan Medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid kentine varıyoruz. Ohrid şehrinde yapacağımız tur esnasında Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi ve Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ohridte alışveriş icin serbest zaman, meşhur Ohrid İncileri gözlerinizi kamaştıracak. Ardından Resneye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakkinin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazinin Sarayını görüyoruz. Daha sonra ise Manastır(Bitola) kentine varıyoruz ve gezimiz sırasında Türk Çarşısını, Bedesteni, İshak Camiini, Yeni Camiiyi, Haydar Kadı Camii ve gezimizin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürkün mezun olduğu Askeri İdadiyi ve Atatürk Müzesi ni ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrasında akşam saatlerinde Üsküp otele dönüş. Geceleme otelinizde.
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında ekstra tam gün Kosova - Prizren ve Priştine Turu.(55 Euro) Erken saatlerde Prizrene doğru hareket ediyoruz. Kosovanın bu güzel şehrinde göreceğimiz yerler arasında Fatih Sultan Mehmed Namazgâhı, Bayraklı Camii, Mehmed Paşa Külliyesi, Gazi Mehmed Paşa Hamamı, Halveti Dergâhı, Şadırvan Meydanı ve Prizren Köprüsü bulunmaktadır. Daha sonra Priştine şehrine hareket ediyoruz. Kosova Savaşlarının yapıldığı yeri ve Sultan Murat Hüdavendigar Türbe ziyaretimizin ardından Üsküp e geri dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimizle ekstra akşam yemekli ve limitli içecekli Makedon Gece Eğlencesi.(40 Euro) Geceleme otelinizde.
Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında odalarımızı boşaltıyoruz ve Sofyaya doğru yola çıkıyoruz. Sofyaya varışımızın ardından, yapılacak Sofya panoramik şehir turunda; St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı panoramik görülebilecek yerler arasındadır. Tur sonrası İstanbula hareket. Kapıkule gümrük kapısında kısa bir Free Shop ziyareti sonrasında akşam geç saatlerde İstanbul da sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz. Başka bir ZNF Turizm gezisinde görüşmek üzere.

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:

- Lüks otobüs ile İstanbul-Üsküp arası gidiş dönüş otobüs yolculuğu,
- Üsküp de 3* gece 4* otelde kahvaltılar dahil konaklama,
- Yürüyerek yapılacak olan Üsküp şehir turu,
- Selanik ve Sofya panoramik şehir turları,
- Tecrübeli rehberlik hizmetleri,
- Otobüste sadece ilk gün ve son gün su ikramı yapılabilmektedir,

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

- Tüm müze, ören yeri, cami, katedral vb. tüm giriş ücretleri,
- Schengen Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro ) (çok girişli Schengen vizesi gerekmektedir)
(Yeşil pasaportlu misafirlerimize vize gerekmemektedir)
- Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir)
- Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro) ( 65 yaş ve üstü misafirlerimiz için 20 Euro)
- Tüm kişisel harcamalar ile Programda belirtilmeyen gezi ve turlar,
- Öğle ve akşam yemekleri,
- Rehber ve Şoför bahşişleri. (10 Euro)

NOTLAR

Oteller:
4* Hotel ibis Styles Skopje vb.

Promosyon Fiyat 31 Mart tarihine kadar geçerlidir. 1 Nisan itibarı ile satış fiyatı 149 Euro olacaktır.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN Lüks Otobüs ile 4* İbis Styles Skopje Hotel vb.
24.07.2019
28.07.2019
129 EUR
129 EUR
219 EUR
119 EUR
0 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat