1 Ok
199 €

BULGARİSTAN-ROMANYA-TRANSİLVANYA Lüks Otobüs ile 4* Oteller

Burgaz - Nessebar - Varna (1) - Rusçuk - Bükreş (2) - Sinaia - Bran Brasov - Dracula Şatosu - Veliko Tarnovo - Sofya (1) - Plovdiv


Tüm Geziler Dahil !

10 Ekim & 07 Kasım 2018 Hareket

10.10.2018 Hareket / 14.10.2018 Dönüş

BULGARİSTAN-ROMANYA-TRANSİLVANYA Lüks Otobüs ile 4* Oteller

Sabah saat 04:00de Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden, 04:30da Mecidiyeköy Trump Towers önünden, 05:00de Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile Kırklareli Dereköy sınır kapısından pasaport ve gümrük işlemlerini yaparak Bulgaristana geçiyoruz.Yolumuza devam ederek, Burgaza varıyoruz. Burgaza varışımızın ardından, panoramik şehir turumuzu yaparak, Anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılında UNESCOnun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası Nessebara varıyoruz. Bizans Döneminden kalma Kiliseleri ,yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evlerini görüyoruz. Buradaki turumuzu tamamlayıp, Bulgaristanın en büyük üçüncü şehri ve Karadenizin incisi olarak adlandırılan Varnaya doğru yola çıkıyoruz. Varna da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası kulüpler, barlar, kafeler ve restoranlarla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin bildireceği saatte toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısı sonrasında, Romanyanın başkenti Bükreşe doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız Osmanlı İmparatorluğunun en önemli donanma üslerinden biri olan Rusçuk olacak. Panoromik şehir turumuzun ardından, Bükreşe gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Burada önce, şehir turuna başlıyoruz. Bükreş in en güzel ve en hareketli merkezi Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku döneminde yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Kretzulescu ve Stavropoleos kiliseleripanoramik olarak görülecek yerlerdir. Burada, vereceğimiz serbest zaman sonrasında toplanarak, otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz.. Akşam isteyen konuklarımızla, ekstra müzikli yemekli Romen gecesi için rehberimizin belirleyeceği saatte restaurantımıza gidiyoruz ve eğleniyoruz. Limitli içkili. Geceleme otelimizde.
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, otelden ayrılıp Sinaia-Brasov-Bran-Drakula Şatosu turu için yola çıkıyoruz.. Turumuza, filmlere ve romanlara konu olmuş Transilvanya bölgesi ile başlıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak Sinaiada bulunan Peles Kalesi ve Şatosunu göreceğiz. Ardından Brasov şehrini ve Branda yer alan efsanevi Drakula Şatosunu ziyaret ediyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın bitiminde, Bükreşe dönüyoruz.. Geceleme Bükreş te otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve Sofyaya doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçişimizin ardından, yolumuzun üzerinde ilk durağımız Bulgaristanın en büyük şehirlerinden biri olan, eski başkent Veliko Tarnovo olacak. Burada panoramik turda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müzesi dışardan görülecektir. 206 metre yükseklikteki Tsarevets Kalesini ve içinde yer alan kiliseleri ziyaret ederek, Sofyaya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Sofyaya varışımızı takiben, panoramik Sofya şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder M.Kemal Atatürkün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme Sofya da otelimizde.
Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra odalarımızı boşaltıp Plovdiv(Filibe)e hareket ediyoruz.. Avrupanın en eski şehirlerinden biri olan ve 2019 Avrupa Kültür Başkenti Seçilen Filibe-Plovdiv, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle yer almış, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Filibe ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; Cuma Camii, Sveta Bogoroditsa Kilisesi, Antik Tiyatro ve eski Plovdiv görülecek yerlerdir. Şehrin en hareketli caddesi Batenbergde alışveriş için verilecek serbest zamanın ardından İstanbula doğru yola çıkıyoruz. Gece yarısına doğru İstanbul a varıyoruz. Başka bir gezimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:

- Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki turlar
- 4* Otellerde Konaklama
- Otobüste ilk gün ve son gün su servisi
- Gümrük vergileri
- Türkçe Rehberlik Hizmeti
- Mesleki Sorumluluk Sigortası

DAHİL OLMAYANLAR:

- Bulgaristan ya da Schengen vizesi 120 €
(Geçerli çok girişli Schengen vizesi ile tura katılım sağlanabilir)
- Yurtdışı çıkış harcı bedeli-Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır.15 TL
- Öğle ve akşam yemekleri
- Müze ve Ören yeri ile Milli Park Giriş Ücretleri
- Her türlü otel ekstraları ve yemeklerde alınan içecekler
- Yolda alınan kahvaltı, molalardaki yiyecek ve içecekler
- Seyahat Sağlık Sigortası 10 Euro, 65 yaş üstü misafirler için 20 Euro.
- Ekstra Romen Gecesi Eğlencesi

NOTLAR

Oteller:
4* Oteller
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
BULGARİSTAN-ROMANYA-TRANSİLVANYA Lüks Otobüs ile 4* Oteller
10.10.2018
14.10.2018
199 EUR
199 EUR
100 EUR
179 EUR
0 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat