1 Ok
149 €

BALKANLAR 6 ÜLKE 6 ŞEHİR Lüks Otobüs ile 3* Odissey Hotel vb.

YUNANİSTAN - ARNAVUTLUK - KARADAĞ - KOSOVA - MAKEDONYA - BULGARİSTAN Selanik - Kastoria - Tiran - Budva (3 gece) - Prizren - Üsküp


03 Eylül 2018 Hareket

03.09.2018 Hareket / 07.09.2018 Dönüş

BALKANLAR 6 ÜLKE 6 ŞEHİR Lüks Otobüs ile 3* Odissey Hotel vb.

Siz değerli misafirlerimizle akşam saat 17.30da Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önünde, 18.00da Mecidiyeköy Trump Towers önünde ve 18.30da İncirli Ömür Plaza önünde buluşma. Ulaşımımızı sağlayacak özel otobüsümüze yerleşmemizin ardından Selanike hareket. Daha sonra bizlere heyecanlı bir tatilin başladığını hatırlatan İpsala sınır kapısına varıyoruz. Burada pasaport kontrol işlemlerimizi grup halinde ekibimiz tarafından tamamladıktan sonra bizlere çok benzeyen insanları, şarkıları ve mutfakları ile bize çok yakın olan komşu ülke Yunanistan a giriş yapıyoruz. Gece otobüs yolculuğu.
Sabah erken saatlerde Kavala Kurabiyecisinde serbest kahvaltı için mola veriyoruz. Kavalanın meşhur kurabiyelerini temin edebileceğiniz mekanda Türk Kahvaltısı alabilirsiniz ya da yine meşhur Tavuk çorbasını deneyebilirsiniz. Daha sonra Selanike doğru yola devam ediyoruz. Selanike varış sonrası, önce Yunanistanın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesini görüyoruz. Daha sonra Ulu önder Atatürkün evini, saat itibarı ile erken varılacağı için dışarıdan görüyoruz. Panoramik Selanik şehir turunda görülecek yerler arasında ise Kordon, Beyaz Kule ile Osmanlı ve Bizans eserleri bulunmaktadır. Ve Arnavutlukun Tiran şehrine doğru yola devam ediyoruz. Yol üzerinde Yunanistanın şirin kenti Kastoriada serbest öğle yemeği için mola veriyoruz. Kastoria, Yunanistanın kürk ticaretine yön veren ve adını şehrin içinde bulunan güzel gölden alan bir şehirdir. Yola devam ederek Arnavutlukun başkenti Tirana varış ve sonrası kısa panoramik Tiran şehir turumuzda Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve İskender Bey Meydanı ile Janna Nehrini görüyoruz. Tiranda Taiwan Centerda serbest akşam yemeğinizi aldıktan sonra Tirandan ayrılıp, dünyanın en genç devletlerinden biri olan Karadağın cennet tatil beldesi, eğlence şehri Budvaya hareket ediyoruz. Muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanların ünlü tatil merkezlerinden olan Budva ya varışımız sonrası akşam yürüyerek yapacağımız şehir turunde Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz. (Varış saatimize göre şehir turu ertesi sabah yapılabilir) Otelinize yerleşme sonrası dinlenme imkanı. Geceleme otelinizde.
Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra tam gün Kotor, Perast, Porto Montenegro ve Dubrovnik tur alternatifleri. Kotor-Perast-Porto Montenegro Turu (45 Euro) ; Turumuzda önce Tivata hareket edecek ve ünlü Porto Montenegro limanını göreceğiz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan, Unesco Dünya Mirası listesindeki tablo kent Kotora gidiyoruz. Kotorda Stari Gradda (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız tur sonrası şirin barok kıyı beldesi Perastı görüyoruz. Dubrovnik turu (60 Euro) ; Bu turumuzda göreceğiniz 7. ülke olacak olan Hırvatistanın Adriyatik sahilinde bulunan, Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile Unesco Dünya Mirası listesindeki ünlü şehri Dubrovnike hareket edilecektir. Varışın ardından yürüyerek yapılacak Dubrovnik şehir turu esnasında ihtişamlı mimarileri ile Dominican ve Franciscan Manastırları, Avrupanın en eski eczanesi, tarihi liman, surlarla çevrili mermer kaplı caddeleri, merdivenleri, birer sanat eseri olan çeşme ve Rector Sarayı ile Katedrali görülecek yerler arasındadır. Kişisel gezi ve alışverişleriniz için verilecek serbest zamanın ardından akşam saatlerinde Budva ya dönüş. Geceleme otelinizde.
Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından serbest gün, alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek tam gün Mostar turu.(50 Euro) Mostar turumuz ile gezide göreceğiniz 8.ülke olacak olan Bosna Hersek sınır geçişimizi takiben tarihi Mostar şehrine gidiyoruz. Mostarda yürüyerek yapacağımız turumuzda Koski Mehmet Paşa Camiini ve ünlü Mostar Köprüsünü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyetinin de katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostarda kişisel aktiviteleriniz için serbest zamanın ardından dönüşe geçiyoruz. Akşam saatlerinde Budva ya dönüş. Geceleme otelinizde.
Sabah erkenden odalarımızı boşaltıyoruz ve yola çıkıyoruz. Çıkış saatimiz erken olduğundan kahvaltıyı paket olarak alıyoruz. Yol üzerinde, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multimilyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme lüks otel ve restoranlar olarak kazandırılan muhteşem St. Stefan adasını panoramik olarak tepeden görebileceğiniz ve fotoğraf çekebileceğiniz kısa bir mola veriyoruz. Ve Arnavutluk üzerinden geçerek Kosovanın Prizren şehrine doğru hareket ediyoruz. Kosovanın bu güzel şehrinde göreceğimiz yerler arasında Sinan Paşa Camisi, Şadırvan Meydanı ve Prizren Köprüsü bulunmaktadır. Daha sonra Makedonyanın başkenti Üsküpe hareket ediyoruz. Üsküpe varış ve Üsküp şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlının doğum yeri olan Üsküpte göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı ve ünlü Taş Köprü bulunmaktadır. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküpte günümüzde 3 han binası kalmıştır. Turumuz nehrin diğer yakasında bulunan Makedonya Meydanına doğru devam ediyor ve meydandaki dev heykelleri tanıyoruz. Üsküp turumuz sonrası Bulgaristan üzerinden İstanbula hareket. Gece otobüs yolculuğu. Diğer gün öğle saatlerinde İstanbul da sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz. Başka bir gezimizde görüşmek üzere.

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:

- Lüks otobüs ile İstanbul-Budva arası gidiş dönüş otobüs yolculuğu,
- 3 gece 3* otelde kahvaltılar dahil konaklama,
- Yürüyerek yapılacak olan Budva, Prizren ve Üsküp şehir turları,
- Yol üzerinde Selanik ve Tiran panoramik şehir turları,
- Tecrübeli rehberlik ve asistanlık hizmetleri,
- Otobüste sadece ilk gün ve son gün su ikramı yapılabilmektedir.

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

- Tüm müze, ören yeri, cami, katedral vb. giriş ücretleri,
- Schengen Vize ücreti ve servis bedeli (130 Euro ) Çok girişli Schengen vizesi gerekmektedir..!
(Yeşil pasaportlu misafirlerimize vize gerekmemektedir)
- Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir)
- Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro) ( 65 yaş ve üstü misafirlerimiz için 20 Euro)
- Tüm kişisel harcamalar,
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen gezi ve turlar,
- Öğle ve akşam yemekleri,
- Rehber ve Şoför bahşişleri. (10 Euro)

NOTLAR

Oteller:
3* Odissey Hotel vb.

Ekstra Turlar :
1-Kotor-Perast-Porto Montenegro 45 Euro, 2-Dubrovnik 60 Euro, 3-Mostar 50 Euro.
Bu 3 tur, toplu olarak tur öncesi alındığında 155 Euro yerine, indirimli 120 Euro olmaktadır..!
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
BALKANLAR 6 ÜLKE 6 ŞEHİR Lüks Otobüs ile 3* Odissey Hotel vb.
03.09.2018
07.09.2018
149 EUR
149 EUR
249 EUR
129 EUR
0 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat