1 Ok
349 €

PRIZREN-ÜSKÜP-OHRID-TIRAN-BUDVA THY ile 3*-4* Oteller

KOSOVA-MAKEDONYA-ARNAVUTLUK-KARADAĞ PRIZREN-ÜSKÜP-OHRID-TIRAN-BUDVA


Tüm Geziler Dahil..! VİZESİZ

04, 17 Ekim & 15, 22 Kasım & 06 Aralık 2018 Hareket

04.10.2018 Hareket / 07.10.2018 Dönüş

PRIZREN-ÜSKÜP-OHRID-TIRAN-BUDVA THY ile 3*-4* Oteller

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde sabah saat 05.30da buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1085 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 08.20de Podgoricaya hareket. Yerel saat ile 08.05de Karadağın başkenti Podgoricaya varışın ardından özel aracımızla Kosovanın en güzel şehri Prizrene hareket ediyoruz. Varış sonrası yürüyerek Prizren şehir turumuza başlıyoruz. Kosovanın bu şirin şehrinde göreceğimiz yerler arasında Sinan Paşa Camisi, Şadırvan Meydanı ve Prizren Köprüsü bulunmaktadır. Daha sonra Makedonyanın başkenti Üsküpe hareket ediyoruz. Üsküpe varış ve Üsküp şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlının doğum yeri olan Üsküpte göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı ve ünlü Taş Köprü bulunmaktadır. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküpte günümüzde 3 han binası kalmıştır. Turumuz nehrin diğer yakasında bulunan Makedonya Meydanı na doğru devam ediyor ve meydandaki dev heykelleri tanıyoruz. Tur bitimi kalacağımız otele transfer ve yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra limitli içkili akşam yemekli Makedon Gecesi. (45 Euro) Geceleme otelimizde.
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz ve Ohride doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ilk olarak Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehri göreceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid kentine varıyoruz. Ohridte yapacağımız panoramik tur esnasında Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntıları, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi ve Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turun ardından Arnavutlukun başkenti Tirana hareket ediyoruz. Tirana varış ve sonrası kısa panoramik Tiran şehir turumuzda Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı ile Janna Nehri ni görüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.
Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından Balkanların en genç devletlerinden Karadağın cennet beldesi Budvaya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir otel zincirine satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem Sveti Stefan adasını panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde fotograf molası vereceğiz. 15. yyda surlarla korunan bir köy olan ve 1950lere kadar balıkçı kasabası olan Sveti Stefan, 60,70 ve 80lerde Sofia Loren, Marliyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuştur. Budvaya varışımızla birlikte muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden biri olan şehirde yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Daha sonra otelimize transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Kotor turu. (25 Euro) UNESCO Dünya doğa ve tarih mirası listesinde yerini alan, beyaz taşlar ile sarılmış ve Akdeniz güneşi ile aydınlanan bölgenin turistik kenti Kotor körfezini ve tarihi kale şehrini gezeceğiz. Karadağın güneybatısında ve Hırvatistanın güneyinde, Adriya Denizi kıyısında Avrupanın Norveçten sonra en büyük fiyordu ve doğal bir limanı olan Kotor, dar boğazlarla birbirine bağlayan dört koydan oluşur. Koyun çevresindeki çıplak dağlar kıyıya dik bir biçimde iner. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Budva nın en ünlü balık restoranlarından birinde ekstra limitli içkili Akşam Yemeği. (25 Euro) Geceleme otelimizde.
Sabah erkenden Podgorica havalimanına hareket. Havalimanına varış sonrası pasaport, bagaj ve bilet işlemlerinizi ardından Türk Havayollarının TK 1086 sefer sayılı uçuşu ile 09.00da İstanbula uçuş. Yerel saat ile 12.45de İstanbul a varış ve turumuzun sonu.

22 Mart ve 4 Ekim 2018 çıkışlı turlarımızın dönüş günleri THY tarife saatleri farklı olup aşağıdaki gibidir.
Podgorica - İstanbul TK-1086 09:50 - 12:30

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

- Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul(IST) / Podgorica / İstanbul(IST) uçak bileti,
- Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
- Üsküp 1 gece, Tiran 1 gece, Budva 1 gece olmak üzere 3*ve 4* otellerde kahvaltılar dahil 3 gece konaklama,
- Alan/Otel/Alan transferleri,
- Prizren, Üsküp, Ohrid, Tiran, Budva şehir turları,
- Otel vergileri,
- Rehberlik hizmetleri.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

- Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL),
- Seyahat sağlık sigortası (10 Euro), 65 yaş üstü için 20 Euro
- Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
- Tüm Müze ve Ören yerleri girişleri,
- Rehber ve şoför bahşişleri, (10 Euro)

NOTLAR

Oteller:
3* ve 4* Oteller

0-2 Yaş Çocuk Ücreti 100.-Euro dur.
3-12 yaş çocuk ücretinin uygulanabilmesi için odada 3. Kişi olarak kalınması gerekmektedir.
Pasaport sürenizin tur hareket tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.
Ekstra turlar minimum 10 kişinin katılımıyla yapılır. Katılım daha az olursa satış fiyatı artabilir.
Katılım sayısına göre turlar küçük ya da büyük araçlar ile (otobüs, midibüs, minibüs) gerçekleştirilebilir..!

Ekstra Tur Paketi
Üsküp Limitli İçkili Akşam Yemekli Makedon Gecesi 45 Euro, Kotor Turu 25 Euro, Budva Limitli İçkili Akşam Yemeği 25 Euro olmak üzere 3 ekstra turun toplamı 95 Euro yapmaktadır. Bu 3 ekstra turun toplu olarak alınması halinde kişibaşı İndirimli fiyat 80 Euro olarak uygulanacaktır..!
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
PRIZREN-ÜSKÜP-OHRID-TIRAN-BUDVA THY ile 3*-4* Oteller
04.10.2018
07.10.2018
349 EUR
349 EUR
449 EUR
299 EUR
150 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat