1 Ok
349 €

BUDVA-KOTOR-MOSTAR-SARAYBOSNA THY ile 3*-4* Oteller

BUDVA-KOTOR-MOSTAR-SARAYBOSNA


Tüm Geziler Dahil..! VİZESİZ

04, 17 Ekim & 15, 22 Kasım & 06 Aralık 2018 Hareket

04.10.2018 Hareket / 07.10.2018 Dönüş

BUDVA-KOTOR-MOSTAR-SARAYBOSNA THY ile 3*-4* Oteller

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde sabah saat 05.30da buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1085 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 08.20de Podgoricaya hareket. Yerel saat ile 08.05de Karadağın başkenti Podgoricaya varışın ardından özel aracımızla Bosna-Hersekin başkenti Saraybosnaya hareket ediyoruz. Varış sonrası Saraybosna şehir turumuza başlıyoruz. Avrupanın en müstesna çarşısı Başçarşıda gezimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesini geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleymanın akrabası Hüsrev Bey Camiini görüyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşının çıktığı Latin Köprüsünü gördükten sonra Fatih Sultan Mehmet in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Tur bitimi kalacağımız otele transfer ve yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra limitli içkili akşam yemekli Boşnak Gecesi. (45 Euro) Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından tarihi Mostar şehrine hareket ediyoruz. Mostara varış sonrası yürüyerek yapacağımız turumuzda Koski Mehmet Paşa Camiini ve ünlü Mostar Köprüsünü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyetinin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Kişisel aktiviteleriniz için Mostarda verilecek serbest zamanın ardından Bosnanın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesini ziyaret edeceğiz ve muhteşem Blagaj bölgesini göreceğiz. Akşama doğru Trebinje şehrindeki otele transfer. Geceleme otelimizde.
Yeşil pasaportu olan ve geçerli Schengen vizesi olan misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek akşam Dubrovnik turuna katılabilirler. (45 EUR) Dubrovnik turunda UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy. dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi ile birlikte Trebinje otelimize transfer.
Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından Balkanların en genç devletlerinden Karadağın cennet beldesi Kotora hareket ediyoruz. UNESCO Dünya doğa ve tarih mirası listesinde yerini alan, beyaz taşlar ile sarılmış ve Akdeniz güneşi ile aydınlanan bölgenin turistik kenti Kotor körfezini ve tarihi kale şehrini gezeceğiz. Karadağın güneybatısında ve Hırvatistanın güneyinde, Adriya Denizi kıyısında Avrupanın Norveçten sonra en büyük fiyordu ve doğal bir limanı olan Kotor, dar boğazlarla birbirine bağlayan dört koydan oluşur. Koyun çevresindeki çıplak dağlar kıyıya dik bir biçimde iner. Kotor gezimizin ardından Budvaya doğru yola çıkıyoruz. Budvaya varışımızla birlikte muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden biri olan şehirde yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Daha sonra otelimize transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ile Budva nın en ünlü balık restoranlarından birinde ekstra limitli içkili Akşam Yemeği. (25 Euro) Geceleme otelimizde.
Sabah erkenden Podgorica havalimanına hareket. Yol üzerinde balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir otel zincirine satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem Sveti Stefan adasını panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde fotograf molası vereceğiz. 15. yyda surlarla korunan bir köy olan ve 1950lere kadar balıkçı kasabası olan Sveti Stefan, 60,70 ve 80lerde Sofia Loren, Marliyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuştur.(Hareket tarihine göre gün aydınlanmadan görülebilir..!) Havalimanına varış sonrası pasaport, bagaj ve bilet işlemlerinizi ardından Türk Havayollarının TK 1086 sefer sayılı uçuşu ile 09.00da İstanbula uçuş. Yerel saat ile 12.45de İstanbul a varış ve turumuzun sonu.

22 Mart ve 4 Ekim 2018 çıkışlı turlarımızın dönüş günleri THY tarife saatleri farklı olup aşağıdaki gibidir.
Podgorica - İstanbul TK-1086 09:50 - 12:30

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

- Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul(IST) / Podgorica / İstanbul(IST) uçak bileti,
- Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
- Saraybosna 1 gece, Trebinje 1 gece, Budva 1 gece olmak üzere 3* ve 4* otellerde kahvaltılar dahil 3 gece konaklama,
- Alan/Otel/Alan transferleri,
- Saraybosna, Mostar, Blagaj, Kotor, Budva şehir turları,
- Otel vergileri,
- Rehberlik hizmetleri.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

- Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL),
- Seyahat sağlık sigortası (10 Euro), 65 yaş üstü için 20 Euro
- Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
- Tüm Müze ve Ören yerleri girişleri,
- Rehber ve şoför bahşişleri, (10 Euro)

NOTLAR

Oteller:
3* ve 4* Oteller

0-2 Yaş Çocuk Ücreti 100.-Euro dur.
3-12 yaş çocuk ücretinin uygulanabilmesi için odada 3. Kişi olarak kalınması gerekmektedir.
Pasaport sürenizin tur hareket tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.
Ekstra turlar minimum 10 kişinin katılımıyla yapılır. Katılım daha az olursa satış fiyatı artabilir.
Katılım sayısına göre turlar küçük ya da büyük araçlar ile (otobüs, midibüs, minibüs) gerçekleştirilebilir..!

Ekstra Tur Paketi
Saraybosna Limitli İçkili Akşam Yemekli Boşnak Gecesi 45 Euro, Akşam Dubrovnik Turu 45 Euro, Budva Limitli İçkili Akşam Yemeği 25 Euro olmak üzere 3 ekstra turun toplamı 115 Euro yapmaktadır. Bu 3 ekstra turun toplu olarak alınması halinde kişibaşı İndirimli fiyat 100 Euro olarak uygulanacaktır..!
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
BUDVA-KOTOR-MOSTAR-SARAYBOSNA THY ile 3*-4* Oteller
04.10.2018
07.10.2018
349 EUR
349 EUR
449 EUR
299 EUR
150 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat