1 Ok
299 €

OHRİD-ÜSKÜP THY ile 4* Oteller


08 Mart 2018 Hareket

08.03.2018 Hareket / 11.03.2018 Dönüş

OHRİD-ÜSKÜP THY ile 4* Oteller

Gezimizin ilk günü sabah saat 06:00da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yollarının tarifeli seferi TK1003 ile varış noktamız Üsküpe 08:30da uçuyoruz. Yerel saat ile 08:00de Üsküpe varışımızın ardından sizleri bekleyen özel otobüsümüz Ohride transferimiz gerçekleşiyor. (Üsküp-Ohrid yaklaşık 180 km) Ohride varışımız ile şehir turuna başlıyoruz. Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anitlarını, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hristiyanlığının en görkemli mabetlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından serbest zaman.. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Ohrid Gölü Tekne Turu na katılabilirler. Geceleme otelimizde. DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN !
Ekstra gezi: Ohrid Tekne Turu | Yetişkin 15 Euro / Çocuk 15 Euro
Gezimizde, yaklaşık bir saatlik tekne gezisinde muhteşem Ohrid Göl manzarasını izleyebileceksiniz.
Sabah kahvaltının ardından gününüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan St Naum Turu & Resne-Manastır (Bitola) Turuna katılabilirler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turuna katılma imkânı. Geceleme Ohriddeki otelimizde.
Ekstra gezi: St Naum Turu & Resne-Manastır (Bitola) | Yetişkin 45 Euro / Çocuk 45 Euro
St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Makamını ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Manastıra doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamidin meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devriminin öncülerinden Niyazi Beyin memleketi olan Resne. Burada Niyazi Beyin Fransadaki Château de Chenonceauyu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise Balkanların en eski şehirlerinden biri olan, Makedonyanın tarih ve kültür cenneti Manastıra (Bitola) varıyoruz. Makedoncada Manastır anlamına gelen `Bitolaadıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Cami göreceğimiz yerler arasında. Manastırda ayrıca Mustafa Kemal Atatürkün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi ni de ziyaret etme şansını bulacağız.
Ekstra gezi: Makedon Gecesi | Yetişkin 40 Euro / Çocuk 40 Euro
Yerel bir restoranda Makedon müziği eşliginde yöresel yemekleri tatma imkanı.
Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Üsküpe hareket. (Ohrid-Üsküp yaklaşık 180 km) Yolumuzun üzerinde Kalkandelene uğrayarak burada Alaca Camii ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizin ardından Üsküpe varışta yapacağımız panoramik şehir turunda Türk ve Yahudi mahalleleri, Rahibe Teresa-nın Evi, dünyanın en büyük İskender heykelinin de olduğu Makedonya Meydanı, Osmanlı Taş Köprüsü, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han ve Türk Çarşısı. Çifte hamam, Sulu Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Sultan Murat Camii, Isa Bey Camii, şu an Türk Tiyatrosu binası olarak kullanılan ve Yahya Kemal Beyatlı nın doğduğu bina görülecektir. Bit pazarı ve şehrin en yüksek tepesinde bulunan Roma ve Osmanlılar tarafından şehri korumak için kullanılan Kale ziyaretinin ardından konaklayacağımız otelimize hareket. Geceleme otelinizde.
Sabah kahvaltının ardından uçak saatlerinin uygunluğuna göre tur liderinizin düzenleyeceği ekstra Matka Kanyonu Turuna dileyen misafirlerimiz katılabilirler. Ardından tur liderinizin belirttiği saatte akşam havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1006 sayılı tarifeli seferi ile 20:45de İstanbula hareket ediyoruz. Yerel saat ile gece 00:20de Istanbul a varışımız ile turumuzun sonu.
Ekstra gezi: Matka Kanyonu Turu | Yetişkin 25 Euro / Çocuk 25 Euro Dünyanın en doğa harikası 100 yeri listesinde bulunan Matka Kanyonu, sakinliği ve muhteşem yeşilliğinde büyüleneceksiniz.

Programa Dahil Olan Hizmetler ;

- Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Üsküp gidiş Üsküp-İstanbul dönüş uçak bileti
- 4 yıldızlı otellerde Ohridde 2 gece, Üsküp te 1 gece toplam 3 gece oda kahvaltı konaklama,
- Panoramik Ohrid ve Üsküp şehir gezisi
- Alan-otel-alan transferleri
- Türkçe tur liderlik hizmetleri
- Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
- Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Programa Dahil Olmayan Hizmetler ;

- Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası Paketi (10 Euro)
- Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
- Ekstra turlar
- Lokal rehber ve şöför bahşişleri

NOTLAR

Ekstra turların toplamı 125 Euro yapmaktadır, turların tamamını tur öncesi paket olarak alan misafirlere İndirimli olarak 100 Euro uygulanır..!
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
OHRİD-ÜSKÜP THY ile 4* Oteller
08.03.2018
11.03.2018
299 EUR
299 EUR
718 EUR
419 EUR
150 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat