1 Ok
299 €

BÜYÜK BALKANLAR 8 ÜLKE 16 ŞEHİR Lüks Otobüs ile 3* Oteller

YUNANİSTAN - MAKEDONYA - ARNAVUTLUK - KARADAĞ - HIRVATİSTAN - BOSNA HERSEK - KOSOVA - BULGARİSTAN Selanik - Manastır - Resne - Ohrid(1 Gece) - Tiran - Bar(1) - Budva - Kotor - Dubrovnik - Trebinje(1) - Mostar - (Blagaj) - İşkodra(1) - Prizren - Üsküp(1) - Sofya - Plovdiv


14 Temmuz, 15 Eylül 2018 Hareket

14.07.2018 Hareket / 20.07.2018 Dönüş

BÜYÜK BALKANLAR 8 ÜLKE 16 ŞEHİR Lüks Otobüs ile 3* Oteller

Siz değerli misafirlerimizle akşam saat 20.00da Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önünde, 20.30da Mecidiyeköy Trump Towers önünde ve 21.00da İncirli Ömür Restoran önünde buluşma. Ulaşımımızı sağlayacak özel otobüsümüze yerleşmemizin ardından Selanike hareket. Daha sonra bizlere heyecanlı bir tatilin başladığını hatırlatan İpsala sınır kapısına varıyoruz. Burada pasaport kontrol işlemlerimizi grup halinde rehberimiz tarafından tamamladıktan sonra iki ayrı yakada birbirine çok benzeyen insanları, şarkıları, mutfakları buluşturan Egeye karşı yakadan bakmak için komşu ülkemiz Yunanistan a giriş yapıyoruz. Gece otobüs yolculuğu.
Sabah erken saatlerde meşhur Kavala Kurabiyecisinde serbest kahvaltı için mola veriyoruz. Daha sonra Selanike doğru devam ediyoruz. Selanike varış sonrası, önce Yunanistanın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesini görüyoruz. Daha sonra ulu önder Atatürkün evini (dışarıdan) görüyoruz. Panoramik Selanik şehir turunda görülecek yerler arasında ise Kordon, Beyaz Kule ile Osmanlı ve Bizans eserleri bulunmaktadır. Daha sonra Makedonyanın güzel şehri Manastıra doğru yola devam ediyoruz. Manastır (Bitola) kentine variyoruz ve gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesteni, İshak Camiini, Yeni Camiiyi, Haydar Kadı Camii ve Atatürkün mezun olduğu Askeri İdadiyi görüyoruz. Ardından Resneye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakkinin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazinin Sarayını görüyoruz. Daha sonra Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid kentine varıyoruz. Ohrid şehrinde yürüyerek yapacağımız tur esnasında, Bizans döneminin Ohriddeki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesini görüyoruz. Ohrid te alışveriş icin serbest zaman, en güzel İncileri burada bulacaksınız. Turun ardından otelimize transfer, geceleme otelinizde. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra canlı müzikli, yemekli ve limitli içecekli Makedon Gecesi turu. (35 Euro)
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Sabah arzu eden misafirlerimiz ekstra Ohrid nehrinde Tekne turu.(10 Euro) Özel otobüsümüz ile hareket ederek gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutlukun başkenti Tirana varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Tiran şehir turu bitimiyle dünyanın en genç devletlerinden biri olan Karadağa hareket ediyoruz. Ardından Karadağ ın Bar şehrine varıyoruz ve kalacağımız otele transfer oluyoruz. Otelinize yerleşme sonrası dinlenme imkanı. Geceleme otelinizde. (Bar konaklaması Ulcinj ya da Podgorica olarak değişebilir)
Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında . muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden Budvaya hareket ediyoruz. Yol üzerinde, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multimilyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme lüks otel ve restoranlar olarak kazandırılan muhteşem St. Stefan adasını panoramik olarak tepeden görebileceğiniz ve fotoğraf çekebileceğiniz kısa bir mola veriyoruz. Budvaya varış sonrası yürüyerek yapacağımız şehir turunde Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan, Unesco Dünya Mirası listesindeki tablo kent Kotora gidiyoruz. Kotorda Stari Gradda (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız tur sonrası, şirin barok kıyı beldesi Perastı görüyoruz. Yola devam ediyoruz ve Hırvatistanın Adriyatik sahilinde bulunan, Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile Unesco Dünya Mirası listesindeki ünlü şehri Dubrovnike varıyoruz. Yürüyerek yapılacak Dubrovnik şehir turu esnasında ihtişamlı mimarileri ile Dominican ve Franciscan Manastırları, Avrupanın en eski eczanesi, tarihi liman, surlarla çevrili mermer kaplı caddeleri, merdivenleri, birer sanat eseri olan çeşme ve Rector Sarayı ile Katedrali görülecek yerler arasındadır. Kişisel gezi ve alışverişleriniz için verilecek serbest zamanın ardından akşam saatlerinde Trebinje deki otelimize transfer. Geceleme otelinizde.
Sabah otelimizde alınacak erken kahvaltının ardından Mostara hareket ediyoruz. Varış sonrası Mostarda yürüyerek yapacağımız turumuzda Mostar Köprüsünü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyetinin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ayrıca Koski Mehmet Paşa Camiini ve birçok Osmanlı eserini görüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Blagaj turu.(25 Euro) Bosnanın ilk tekkesi olan etkileyici Blagaj Derviş Tekkesini ziyaret edeceğimiz muhteşem güzellikteki Blagaj bölgesine Mostardan gidip geliyoruz. Daha sonra yola devam ederek Podgorica üzerinden Arnavutluk un İşkodra kentine hareket ediyoruz. Geceleme otelinizde.
Sabah otelde alınacak erken kahvaltı sonrasında odalarımızı boşaltıyoruz. Ve Kosovanın Prizren şehrine doğru hareket ediyoruz. Kosovanın bu güzel şehrinde göreceğimiz yerler arasında Fatih Sultan Mehmed Namazgâhı, Bayraklı Camii, Mehmed Paşa Külliyesi, Gazi Mehmed Paşa Hamamı, Halveti Dergâhı, Şadırvan Meydanı ve Prizren Köprüsü bulunmaktadır. Daha sonra Makedonyanın başkenti Üsküpe hareket ediyoruz. Üsküpe varış ve Üsküp şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlının doğum yeri olan Üsküpte göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı ve ünlü Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanını, Osmanlı Köprüsünü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan göreceğiz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp te günümüzde 3 han binası kalmıştır. Tur sonrası otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelinizde.
Sabah otelde alınacak erken kahvaltı sonrasında odalarımızı boşaltıyoruz ve Bulgaristanın başkenti Sofyaya hareket ediyoruz. Sofyaya varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda; St. Nedelya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Ulusal Kültür Sarayı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün de Yeniçeri kıyafeti ile katıldığı ünlü kıyafet balosunun yapıldığı Ordu Evi göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Daha sonra Bulgaristanın ikinci büyük kenti Plovdive hareket etmek üzere Sofyadan ayrılıyoruz. Plovdive varışımızla birlikte yapacağımız panoramik turumuzda; adı “Nöbet Tepe” olarak geçen şehrin en eski bölümü “Eski Plovdiv”, şehrin eğlence ve alışveriş merkezi olan Batenberg Caddesi, Plovdive özel simetrik ev örneği Balabanov Evi, Georgi Mavridinin evi ve Eski Roma çağından kalma amfitiyatro göreceğimiz yerler arasındadır. Yola devam ederek gece geç saatlerde İstanbul da sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz. Başka bir gezimizde görüşmek üzere.

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:

- Lüks otobüs ile gidiş dönüş otobüs yolculuğu
- Ohridde 1 gece, Barda 1 gece, Trebinjede 1 gece, İşkodrada 1 gece, Üsküp de 1 gece, olmak üzere toplam 5 gece 3* otellerde kahvaltılar dahil konaklama, (5 Kahvaltı)
- Yürüyerek yapılacak olan Manastır, Ohrid, Budva, Kotor, Dubrovnik, Mostar, Üsküp ve Prizren şehir turları
- Yol üzerinde Selanik, Tiran ve Sofya, Plovdiv panoramik şehir turları
- Tecrübeli rehberlik ve asistanlık hizmetleri, (Otobüste yolculuk boyunca sadece su ikramı yapılır)

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

- Tüm müze, ören yeri, cami, katedral vb. giriş ücretleri
- Schengen Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro ) (çok girişli Schengen vizesi gerekmektedir)
(Yeşil pasaportlu misafirlerimize vize gerekmemektedir)
- Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir)
- Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro) (65 yaş ve üstü misafirlerimiz için 20 Euro)
- Tüm kişisel harcamalar, öğle ve akşam yemekleri
- Rehber ve Şoför bahşişleri

NOTLAR

Oteller:
3* Oteller
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
BÜYÜK BALKANLAR 8 ÜLKE 16 ŞEHİR Lüks Otobüs ile 3* Oteller
14.07.2018
20.07.2018
299 EUR
299 EUR
449 EUR
279 EUR
0 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat