1 Ok
1799 €

MEKSİKA Air France ile 4* Oteller

Mexico City(2) - Merida(1) - Chichen Itza(1) - Cancun(2)


19 Nisan, 17 Mayıs, 12 Temmuz 2019 Hareket

19.04.2019 Hareket / 27.04.2019 Dönüş

MEKSİKA Air France ile 4* Oteller

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 02.00de buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Air France Havayollarının AF 1391 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 04.15de Parise uçuş, Yerel saat ile 07.00de Parise varış. Daha sonra uçak değiştirerek yine Air France Havayollarının AF 178 sefer sayılı uçuşu ile 11.10da Mexico City uçuşu. Yerel saat ile Mexico Cityye 16.05 de varış. Havalimanında karşılanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından Mexico Citynin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezini geziyoruz : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Riveranın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı. Ardından, Chapultepec Parkının girişinde bulunan ve Orta Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi görülecektir. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşıdır. (Müze giriş bileti programa dahil değildir) Akşamüstü otele dönmeden önce, geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanında gezinti. Arzu eden misafirlerimiz Mariachi müzikleri eşliğinde Garibaldi Meydanı nda serbest akşam yemeklerini alabilirler. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Mexico Cityden yaklaşık bir buçuk saat mesafede bulunan “Teotihuacan” turuna katılabilirler ( 80 Euro). Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksikanın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksikanın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “Agave”nin özsuyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir. Pulque ise oldukça geleneksel bir içkidir. Biraya benzeyen Pulque, Agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmektedir. UNESCO Dünya Mirası Listesine alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünyanın eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo Amerikanın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Quetzalcoaltl Tapınağı; Kelebekler Sarayını görebilirsiniz. Daha sonra, turumuzu tamamlıyoruz ve otobüs ile Mexico City havalimanına dönüyoruz. Yerel havayolları ile Meridaya uçuyoruz. Yucatan eyaletinin başkenti,kolonyal şehir Merida ya varıyoruz. Otelimize transfer ve odalarımıza yerleşmenin ardından dinlenmek üzere serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından Merida şehrini tanıyoruz. Görkemli kilise binaları, tek ya da iki katlı evleri, daracık taş sokaklarıyla Merida bir festival havasında karşılar bizi. “Beyaz Şehir” olarak bilinen kente varışımızda, tarihi kentin ara sokaklarında gezmeye başlıyoruz. Plaza Mayor meydanının etrafındaki sömürge dönemine ait yapıları, Kıta Amerika topraklarında eski bir piramidin taşları kullanarak inşa edilen ilk katedral San Idelfonso, Casa de Montejonun cephesinden müthiş taş işçiliğini göreceğiz. Meridanın Champs-Elysees sinde seyrederken bir zamanlar Sisal Baronlarına ait pek çok etkileyici neoklasik konaklar ve evler göreceğiz. Bunlardan bir tanesi de Yucatan Arkeoloji Müzesi. (dışarıdan görülür) Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin düzenleyeciği Yukatan yarımadası üzerindeki, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan ve Maya Uygarlığı eserleri ile süslü “Chichen Itza” turuna gerçekleştiriyoruz. Meksikanın en fazla ziyaret edilen Maya kenti olan Chichen Itza da bulunan, Dünya mirasları listesinde yer alan ve dev bir takvimi simgeleyen piramit, “Dünyanın Yeni 7 Harikası”ndan biri olarak kabul edilmektedir. Antik Maya ören yerinin merkezinde bulunan, ve günümüze kadar nerdeyse bozulmadan gelen El Castillo adıyla bilinen Kukulkan Tapınağı, son derece matematiksel olarak inşa edilmiş, hoş bir simetriye ve etkileyici bir görkeme sahiptir. Daha sonra Sacred Cenote ziyaretinin ardından, kalacağımız otele transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde ekstra olarak, tarihi harabelerde organize edilen, ses ve ışık gösterisini izlemeye gidebilirler. (20 Euro) Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından, Meksikanın Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan tropikal cenneti Cancuna hareket ediyoruz. Meksika Hükümeti, 1967de Karayipler de tropikal bir tatil cenneti yaratmak üzere, 120 nüfuslu bir balıkçı kasabası olan Cancunu seçmiş. Kısa zamanda inanılmaz bir değişim geçiren, Cancun, günümüzde yılda 3 milyon turist ile Meksikanın bütün kentlerinden dahi daha popüler. Varışımızda büyüleyici arkeolojik sit yeri olan Ek Balamı ziyaret ediyoruz. Bu Akropolisde en etkileyici olan 160 metre taban uzunluğu üzerine inşa edilmiş büyük ana yapıt piramiti görme imkanımız olacak. Sonrasında güzel gizli Cenote X-Canche de kısa bir yürüyüş yapacağız. Varışımızda otelimize yerleşmenin ardından, güneş, deniz ve beyaz kumun büyülü dünyasında, Mayalarca kutsal sayılan Ik-il sularında yüzmek üzere serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından serbest, deniz ve güneşten faydalanma imkanı. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği “Tulum” turuna katılabilirler (100 Euro). Cancunun güneyinde bulunan Tulum, Karayip kıyısında Mayaların en çok ziyaret edilen antik kalıntıların bulunduğu kentlerden biridir. Kentin Maya dilindeki adıduvaranlamına geliyor. Gerçekten de taş yapılar denizden ve karadan gelecek tehlikelere karşı duvar gibi yükselmişlerdir. Mayaların sahil şeridinde inşa ettikleri en büyük kent olan Tulum, okyanusa bakan kayalıklar üzerinde nefes kesici bir konuma sahip, küçük olmasına rağmen güzelliği ile akıllarda hemen yer eden kentin en görkemli yapıları iki katlı freskli tapınak ile kayalıkların üzerinde inşa edilmiş El Castillo Kalesi dir. Antik kente yapacağımız gezi sonunda hemen yakındaki kumsallarda yüzebilirsiniz. Tur sonrası Cancun otele dönüş. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından güneş, turkuaz mavisi deniz ve beyaz kumun büyülü dünyasında Cancunun keyfini çıkarabilirsiniz. Öğleden sonra otelden ayrılıyor, havalimanına gidiyor ve Air France Havayolları ile Parise uçuyoruz. AF 651 sefer sayılı uçak ile 18.30da Paris e uçuş. Gece uçak yolculuğu.
Yerel saat ile 11.10da Paris havalimanına varış. Daha sonra uçak değiştirerek AF 5088 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.25de İstanbula hareket. Yerel saat 19.55de İstanbul Atatürk Havalimanı na varış ve turumuzun sonu. Başka bir ZNF Turizm gezisinde görüşmek üzere.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

- Air France/KLM Havayolları ile İstanbul-Paris-Mexico City / Cancun-Paris-İstanbul uçak biletleri,
- Yerel Havayolları ile Mexico City-Merida arası iç hat uçuşları,
- 4* otellerde toplam 6 gece oda kahvaltı konaklama,
- Mexico City, Merida, Chicken Itza, Cancun gezileri,
- Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
- Alan Otel arası transferler,
- ZNF Turizm tecrübeli rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

- Yurt dışı çıkış harcı bedeli, (15 TL)
- Vize ücreti, (70 Euro)
- Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
- Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
- Tüm Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
- Rehber ve şoför bahşişleri,
- Seyahat sağlık sigortası (20 Euro)
- Tur İptal Sigortası (50 Euro)

NOTLAR

Oteller:
4* Oteller

*** Tur öncesi uçuş detayları değişebilir. Tur programımız KLM ile Amsterdam üzerinden, Air Canada Havayolları ile Toronto üzerinden ya da THY bağlantılı uçuşlar ile gerçekleştirilebilir. Uçuş detaylarına gore tur programı içeriği aynı kalmak kaydıyla, gidilen şehirlerin sıralaması değişebilir.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
MEKSİKA Air France ile 4* Oteller
19.04.2019
27.04.2019
1799 EUR
1799 EUR
550 EUR
1599 EUR
250 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat