1 Ok
449 €

BÜYÜK ve YENİ BALKANLAR Atlas Global ile 4*-5*Oteller

Belgrad - Niş (1) - Üsküp (2) - Priştine - Prizren - İşkodra (1) - Budva - Kotor - Poçitely - Mostar (1) - Blagaj - Vrelo Bosna - Saraybosna (1) - Vişegrad - Belgrad (1)


Vizesiz! Pazar gidiş - Pazar dönüş 4*&5* Otellerde Konaklama!

11 Ağustos & 01 Eylül 2019 Hareket

01.09.2019 Hareket / 08.09.2019 Dönüş

BÜYÜK ve YENİ BALKANLAR Atlas Global ile 4*-5*Oteller

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 12.30da hazır bulunarak tamamlayacağınız bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Atlas Global Hava Yollarının KK 2627 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.40da Belgrada hareket ediyoruz. Yerel saat ile 16:30da Belgrada varışımızı takiben Nişe hareket ediyoruz. Balkan topraklarında Osmanlı eserlerinin en iyi muhafaza edildiği yerlerden biri olan Niş e varışımız ardından otelimize transfer ve dinlenmek için serbest saatler.
Kahvaltının ardından Niş şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Nişava Nehri kenarında konumlanan ve Türk & Osmanlı tarihinden izler Niş kentinde türbeler, camiler ve özellikle yaz döneminde birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Niş Kalesi bizleri karşılıyor olacak. Bunların yanı sıra Bali Bey Camii, Osmanlı Hamamı, Niş Camii, Kafatası Kulesi ve Eski Osmanlı Çarşısı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Niş şehir turumuz sonrasında Makedonyanın Üsküp şehrine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Üsküpe varışımız ile birlikte Üsküp şehir turu düzenliyoruz. Makedonyanın başkenti statüsünde olan ve Vardar Nehri kıyısına kurulan Üsküp, şehrin merkezi olarak kabul edilen Makedonya Meydanında yer alan heykeller sebebi ile “Heykeller Şehri” olarak da bilinir. Yaklaşık 500 sene Osmanlı Devleti bünyesinde idare edilen ve aynı zamanda ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlının doğum yeri olan Üsküpde düzenleyeceğimiz panoramik şehir turu esnasında Yahya Paşa Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Taş Köprü, Osmanlı Köprüsü ve Kurşunlu Hanı görülecek yerler arasındadır. Hediyelik eşya alışverişi ve yerel sanat eserlerini incelemeniz için Türk Çarşısında vereceğimiz serbest zamanın ardından Üsküp şehir turumuzu tamamlıyoruz. Şehir turumuz sonrasında arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Matka Kanyolu Turu (10 Euro) programımıza katılabilirler. Üsküpün yaklaşık 15 km güneybatısında Treska Nehri ile Vardar Nehrinin buluştuğu noktada yer alan Matka Kanyonu, doğa turizmi açısından Makedonyanın en ünlü bölgesidir. 5 bin hektarlık alana sahip kanyonun içinde Matka Gölünün yanı sıra derinlikleri birbirinden farklı 10 kadar mağara ve 3 adet manastır da yer almaktadır. Kanyon boyunca gerçekleştireceğimiz yürüyüş sonrasında turumuzu tamamlıyor ve Üsküp teki otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Dinlenmek üzere serbest zaman.
Kahvaltının ardından tüm gün Üsküpte serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte extra düzenlenecek olan ve tam gün sürecek olan Büyük Makedonya ve Ohrid Tekne Turunu (65 Euro) gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda göreceğimiz yerler sırası ile Kalkandelen, Ohrid, St.Naum ve Manastır olacaktır.
Kalkandelen: Pena Nehri tarafından ikiye bölünen şehir, tarih boyunca maruz kaldığı saldırılar neticesinde kaleler ve hisarlar açısından oldukça zengindir. Kalkandelen gezimiz esnasında 1438de inşa edilen Alaca Camii, Avrupada ayakta kalabilen en iyi durumdaki Bektaşi tekkesi konumunda olan Harabati Baba Tekkesi ve Kalkandelen Kalesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.
Ohrid: Makedonyanın güneyinde ve Ohrid Gölü kenasında konumlanan ve 6000 yıllık geçmişe sahip Ohrid, yaklaşık 60.00 nüfusa sahiptir. 1395 senesinde Osmanlı Devletine dahil olan kentte çok sayıda Osmanlı yapısı mevcuttur. 10 cami ve 1 tekkeye halen ev sahipliği yapan Ohrid aynı zamanda Makedonların en ünlü tatil bölgesidir. Çar Samoil Kalesi, hediyelik eşyaları, yerel müzikal enstrümanları, çeşitli oymacılık ürünlerini bulabileceğimiz Türk Çarşısı, Aya Sofya Kilisesi, Antik Tiyatro, Sinan Çelebi Türbesi, Halveti Tekkesi ve Ohrid Gölü görülecek yerler arasındadır. Ohrid gezimiz sonunda Ohrid Gölünün eşsiz manzarası ile tekne turumuzu gerçekleştireceğiz.
St.Naum: Ohride 29 km mesafede bulunan ve Ohrid Gölünün kaynağını bulunduğu St.Nauma yapacağımız ziyarette St.Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesi görülecek yerler arasındadır. Buradaki eşsiz manzarayı fotoğraflamak amacıyla serbest zaman vereceğiz.
Manastır: Evliya Çelebinin “Rum ilinin en güzel şehri” olarak betimlediği Manastır, aynı zamanda Atatürkün mezun olduğu Manastır Askeri İdadisini bünyesinde barındırır. Atatürkün balmumundan heykeli ve kullandığı bazı eşyalar burada sergilenmektedir. Türk Çarşısı, Bedesten, İshak Camii ve Haydar Kadı Camii görülecek yerler arasındadır.
Tur bitiminde Üsküp deki otelimize dönüş ve akşam dinlenmek üzere serbest saatler.
Kahvaltının ardından Priştine ve Prizren üzerinden İşkodraya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Kosovanın başkenti Priştinedir. Nüfusunun büyük kısmını Müslüman Arnavutların oluşturduğu Priştine şehir turumuzda Osmanlı Padişahlarının yaptırdığı birçok cami ve eser karşımıza çıkacaktır. Bunların arasında Sultan Bayezit tarafından yaptırılan Çarşı Camii, Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Sultan Murad Camii ve bunların yanı sıra 19 yydan kalma tarihi saat kulesi, yapımı 400 yıla yakın süren Yaşar Paşa Camii, Rahibe Teresa Katedrali, Murad Hüdavendigar Türbesi panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Priştine gezimiz sonrasındaki durağımız Prizren olacaktır. Kosovaın 2nci büyük kenti olan Prizren M.Ö. 2. YYa uzanan tarihi boyunca Roma, Bulgar, Sırp, Osmanlı ve Arnavutluk himayesinde kalmış ve bu farklı kültürlere ait tarihi eser ve yapılarını muhafaza etmiştir. Panoramik gezimiz esnasında göreceğimiz başlıca eserler Cuma Camii, Prizren Saat Kulesi, Aziz Spas Kilisesi, Bayraklı Camii ve Taşköprüdür. Panoramik şehir turumuz sonrasında, öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman ardından İşkodra yolculuğumuza devam ediyoruz. 90.000 nüfusu ile Kuzey Arnavutlukun en büyük şehri olan ve aynı zamanda yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı İmparatorluğu himayesinde yönetilen İşkodraya varışımız ardından panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Panoramik gezimiz esnasında, tarih boyunca Osmanlıların ve Kosovalıların kuşatmalarına sahne olan Rozafa Kalesini, St.Stephens Katolik Katedralini görecek ve şehir ile aynı adı taşıyan İşkodra Gölü kenarında kısa bir fotoğraf molası vereceğiz. Panoramik gezimiz sorasında İşkodradaki (müsaitlik durumuna göre Podgoriza da) otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.
Kahvaltının ardından Mostara doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Bu yolculuk esnasında ilk durağımız Budva olacaktır. Yol üzerinde Karadağa bağlı ve 1950lerden sonra son derece lüks bir tatil adası haline dönüşen Sveti Stefana girmeden panoramik bir noktada vereceğimiz kısa bir fotoğraf molasının ardından Budvaya ulaşıyoruz. Adriyatik Denizi kıyısında yeralan ve Kosovanın en ünlü tatil beldesi olan Budvada otobüsümüz ile gerçekleştireceğimiz panoramik gezi sonrasında Kotora devam ediyoruz. Avrupanın en önemli liman kentlerinden olan, Venedik tarzı mimarisi, fiyord benzeri yapısı, Orta çağdan kalma eserleri ile UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Kotorun eski şehir kısmında yapacağımız panoramik gezide, Venedik Duvarı ve Kalesi, Kotor koyu, Tara Nehri, 8.yy dan kalma Saat Kulesi, Sveti Tripun Katedrali, Sveta Marija Kilisesi ve bölgedeki en büyük kilise olan St Nicolas görülecek başlıca yerlerdendir. Kotorda gerçekleştireceğimiz gezi ardından kişisel ihtiyaçlar ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Kotor gezimizden sonraki durağımız olan Poçitelye hareket ediyoruz. Poçitely, Hırvatistan sınırına 15 km. mesafede bulunan ve aslına uygun şekilde restore edilmiş bir Türk köyüdür. Poçitelyde gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında Hacı Ali Camii, Şişman İbrahim Paşa Hamamı başlıca görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrasında vereceğimiz kısa bir fotoğraf molası ardından turumuzu tamamlıyoruz ve Mostara doğru devam ediyoruz. Mostara varışımız ile birlikte otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.
Kotor Turu sonrasında dileyen misafirlerimiz, Dubrovnik Turu (55 Euro) programına katılabilirler. (Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizin, yeşil pasaporta, çok girişli geçerli kullanılabilir Schengen Vizesine ya da geçerli Hırvatistan vizesine sahip olmaları gerekmektedir). Dubrovniki keşfetmeye, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine alınmış olan eski şehir merkezinden başlıyoruz. Gezimiz esnasında Orta çağ dan kalma şehir kapıları, kuleler, surlar, Francis Manastırı ve Rector Sarayı da başta olmak üzere birçok tarihi yapı görülecek yerler arasındadır. Dubrovnik turumuza katılan misafirlerimize tur bitiminde direk olarak Mostar oteline transfer edileceklerdir.
Kahvaltının ardından Mostar şehir turumuza başlıyoruz. Birçok Osmanlı eserinin günümüze kadar ulaştığı tarihi Mostarda gerçekleştireceğimiz gezi boyunca Karagöz Bey Medresesi, Mostar Çarşısı, fotoğraf tutkunları için harika fırsatlar sunan Koski Mehmet Paşa Camii, Eğri Köprü, altından sular akan Tabakhane Camii ve Hamamı ve 1566 yılında Mimar Hayrettin tarafından (Mimar Sinanın öğrencisi) yapılan tarihi Mostar Köprüsü başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar turumuz sonrasında Mostara 12 km. mesafede bulunan ve 600 yıl önce kurulan Alperenler Tekkesinin bulunduğu Blagaya hareket ediyoruz. Buna Nehrinin kenarında konumlanan ve harika doğal yapısıyla ünlü tekkede yer alan Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Sarı Saltuk, 13. YYda Anadolu Selçukluları döneminde yaşamış, Müslümanlığın Rumelide yayılmasında çok önemli rol oynamış erenlerdendir. Hakkındaki en geniş bilgileri Evliya Çelebinin Seyahatnamesinden ve Cem Sultanın emri ile yazılan 3 ciltlik Saltuknameden elde ettiğimiz Sarı Saltuk, Pir Ahmet Yesevinin halifelerinden biri olarak Hacı Bektaş-ı Veli tarafından görevlendirilmiş ve Rumelide Bektaşilik inancı çerçevesinde Müslümanlığın yayılması ve gelişmesini sağlamıştır. Sarı Saltuk, dil, din, ırk farkı gözetmeden inançlı insanları İslamiyetin çevresinde toplamış, bununla beraber Rumeli halklarının inançlarında ve yargılanmalarında özgür yaşamaları konusunda da pay sahibi olmuştur. Osmanlı hükümdarlığının 500 yıla yakın süre Rumeli topraklarında idame ettirilmesinin temelleri Sarı Saltuk ile birlikte atılmıştır. Anadolu Evi mimarisinde yapılan tekkede, bayanlar mescidi, meydan odası, zikir odası ve mescit ve hamamcık görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrasında Saraybosna yolculuğumuza başlıyoruz. Saraybosnaya varışımız öncesinde Bosna Nehrinin kaynağı olan Vrelo Bosne milli parkını ziyaret ediyoruz. Kuğuların, yaban ördeklerinin serbestçe yaşadığı bu doğal parkta mevsime göre doğanın her türlü rengini ve tonunu görme şansımız olabilecektir. Vrelo Bosne turu sonrasında Saraybosnaya varıyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yol üzerinde ilk olarak, 1984 kış olimpiyatlarının düzenlendiği İgman Dağı eteklerinde bulunan ve Vrelo Bosne gezimiz sonrasındaki durağımız ise tam 1425 gün süren Saraybosna Kuşatmasının kırıldığı Savaş (Yaşam) Tüneli olacaktır. Burada savaşın ağır şartlarını yansıtan fotoğraf galerisi, savaş haritası ve savaş sırasında kullanılan araç gerecin sergilendiği müzeyi gezerek turumuzu tamamlıyoruz. Saraybosnadaki otelimize varış ve dinlenmek üzere serbest zaman. Şehir turumuz esnasında Saraybosna Şehir Müzesi Binası, Parlamento Binası, Büyük Katedral görülecek yerler arasındadır. Kısmen yürüyerek devam ettiğimiz şehir turumuzun devamında sanat sokağı olarak bilinen Bakırcılar Sokak, Çarşı Camii, Saat Kulesi, Kurşunlu Medresesi, Gazi Hüsrev Bey Müzesi ve Kütüphanesi, 1. Dünya Savaşının çıktığı yer olarak bilinen Latin Köprüsü, At Meydanı ve 1994 de Pazaryeri katliamının yapıldığı Markale Semt Pazarı başlıca görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz, Boşnak - Türk Mahallesinden geçerken leziz Boşnak böreğinden tadabilirler
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Yaşam ve Savaş Tüneli Turu (15 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda 1425 gün süren Saraybosna Kuşatmasının kırıldığı Savaş (Yaşam) Tünelini ziyaret ediyoruz. Burada yaklaşık 15 dk sürecek video ile savaşın ağır şartlarını görüyor, fotoğraf galerisi savaş haritası ve savaş sırasında kullanılan araç gerecin sergilendiği müzeyi gezerek turumuzu tamamlıyoruz. Turumuz sonrasında Vişegrada doğru hareket ediyoruz. Vişegradda Drina Nehri ve Drina Köprüsü görülecek yerlerin başında gelir. Mimar Sinan tarafından Sokullu Mehmet Paşa adına yapılan Drina Köprüsü ve köprünün altından akan Drina Nehri (Kızıl Nehir), aynı zamanda Sırp edebiyatının Nobel ödüllü başyapıtlarından “Drina Köprüsü” isimli eserin konusunun geçtiği yerdir. Kısa bir fotoğraf molası ardından Belgrada doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Mokra Gora Turu (25 Euro) düzenliyoruz. En önemli yapıtları, Çingeneler Zamanı, Arizona Dream ve Ak Kedi Kara Kedi olan Bosna asıllı Sırp yönetmen ve yazar Emir Kusturicanın “Life is Miracle” filmini çektiği MokraGora - Meravcik tepesi turumuzda, yönetmenimiz Kusturicanın Meravcik Tepesine kurduğu ahşap köyü ziyaret edeceğiz. Geleneksel tahta evlerden oluşan ve Tahtaşehir (Dvrengrad) da denilen bu köyde meydan ve sokaklara hatta evlere, dünyaca ünlü kişilerin isimleri verilmiş. Che Guevara, Yuri Gagarin, Dostoyevski, Maradona, Tarkovski, Nikola Tesla, Ingmar Bergman, Fellini, Bruce Lee bu isimlerden sadece bazıları. Her yıl dünyanın en ünlü sinema oyuncularını ve yönetmenlerini ve müzisyenlerini bir araya getiren Kustendorf Film Festivali ve Müzik Festivalinin de düzenlendiği MokraGora turumuzu tamamladıktan sonra Belgrada doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Belgrad a akşam saatlerinde varışımız ardından otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Yemekli Balkan Gecesi (45 Euro) programımıza katılabilirler. Belgrad şehir merkezinde yer alan lokal restorantta bölgeye has yerel lezzetler, limitli içecek ikramı ve canlı müzik eşliğinde eğlence programımızı düzenliyoruz. Keyifli ve eğlenceli yemek sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Belgrad şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere otelden ayrılıyoruz. Panoramik şehir turumuzda Kale Meydanı, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından İstanbula dönüş uçuşumuz için Belgrad Nikola Tesla Havalimanına transfer gerçekleştiriyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Atlas Global Hava Yollarının KK 2628 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:00da İstanbula hareket. Türkiye saati ile 20.45de İstanbul Yeni Havalimanı na varış ve turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

- Atlas Global Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Yeni HL - Belgrad / Belgrad - İstanbul Yeni HL parkurunda uçak bileti,
- Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
- 4* ve 5* şehir içi (merkeze 5 - 10 km) otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
- Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
- Niş, Üsküp, Priştine, Prizren, İşkodra, Kotor, Budva, Mostar, Poçitely, Blagay, Vrelo Bosne, Saraybosna, Vişegrad, Belgrad panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
- Otel ve Turist şehir vergileri,
- Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.
- TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

- Yurt dışı çıkış harcı bedeli (Kişi başı 15 TL)
- Hırvatistan Vizesi ya da çok girişli geçerli Schengen Vizesi (Sadece extra Dubrovnik Turu na katılmak isteyen misafirler için)
- Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
- Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
- İsteğe bağlı Müze ve ören yerleri girişleri
(Blagaj Tekke 2,5 €, Kafatası Kulesi 2 €)
- İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
- Seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

NOTLAR

Oteller:
4* & 5*
Şehir içi Oteller (Merkeze 5 - 10 km mesafe)

*** Gidilen Bölge otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.
***İşkodra konaklamaları, İşkodra Velipoje ya da Podgoriza bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
***Mostar bölgesi konaklamaları, Mostar ya da Medugorya bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
*** Dubrovnik extra turuna katılacak misafirlerimizin geçerli ve çok girişli Schengen vizesine, Hırvatistan vizesine ya da tur bitiş tarihi itibarı ile en az 6 ay geçerlilik süresi olan yeşil pasaporta ihtiyaçları bulunmaktadır.
***Dubrovnik extra turu, minimum 20 kişi katılımcı ile düzenlenmektedir.
***Dubrovnik extra turuna katılan misafirlerimiz, Dubrovnik turu sonrasında direk olarak mostar bölgesi oteline transfer edilirler ve Poçitely gezisine katılamamaktadırlar.

Avantajlı Ekstra -A- Tur Paketi ve Pakete Dahil Olan Turlar : 100 € yerine 85 € !!!
Matka Kanyonu Turu (10 Euro) + Büyük Makedonya ve Ohrid Tekne Turu (65 Euro) + Mokra Gora Turu (Ahşap Köy ) (25 Euro)

(Extra tur paketlerinde 0-2 yaş ücretsiz olup, 03-12 yaş %50 indirimlidir.)

Avantajlı Ekstra -B- Tur Paketi ve Pakete Dahil Olan Turlar : 160 € yerine 125 € !!!
Matka Kanyonu Turu (10 Euro) + Büyük Makedonya ve Ohrid Tekne Turu (65 Euro) + Mokra Gora Turu (Ahşap Köy ) (25 Euro) + Yaşam ve Savaş Tüneli Turu (15 Euro) + Yemekli Balkan Gecesi (45 Euro)

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
***Tur Programımız 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Tur hareket tarihinde turun düzenlenebilmesi için yeterli katılımcı sayısı sağlanamaması durumunda tur, ZNF Turizm tarafından iptal edilebilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
*** Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiyedeki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri vb. evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde kabul görmemektedir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.
***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya kmlerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
**Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ZNF Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. (seçmeli turlarda kişi sayısı az olan gruba, İngilizce lokal rehberlik ile turlar gerçekleştirilebilmektedir.)
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.
*** Uçaklı turlarımıza katılan misafirlerimizin check-in, bagaj teslim ve boarding işlemleri kendi sorumluluklarındadır. Check-in ve boarding işlemlerinde misafirlerin yaşayacakları gecikmelerden kaynaklı sorunlarda ZNF Turizm sorumlu değildir.
*** Herhangi bir sebepten kaynaklı belirtilen saatte havalimanında bulunmayan, uçuşunu kaçıran ya da uçağa binemeyen yolcuların gerçekleşmeyen uçuşlarından ZNF Turizm sorumlu değildir. Uçağı kaçıran / uçuşu gerçekleşmeyen kişilerin gecikmeli olarak tura katılmaları durumunda ihtiyaçları olacak gidiş - dönüş uçak biletleri ve havalimanı - otel transfer masrafları kendilerine ait olacaktır.
*** Uçaklı turlarımıza katılan misafirlerimizin havalimanında uçuş bekleme süresince olası son dakika rötarları ya da kapı değişiklikleri ile alakalı anons ve duyuruları takip etmeleri gerekmektedir ve kendi sorumluluklarındadır.
***Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan ZNF Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
***Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ZNF Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
BÜYÜK ve YENİ BALKANLAR Atlas Global ile 4*-5*Oteller
01.09.2019
08.09.2019
449 EUR
449 EUR
639 EUR
419 EUR
150 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat