1 Ok
549 €

BÜYÜK BALKANLAR THY ile 4* Oteller

MAKEDONYA-ARNAVUTLUK- KARADAG-(HIRVATİSTAN)- BOSNA&HERSEK-SIRBISTAN Üsküp(1)-Ohrid (2)- Budva-Ulcinj(1)- Trebinje (1)- (Dubrovnik)- Saraybosna(1)- Belgrad(1)


VİZESİZ!

22 Haziran & 24 Ağustos & 21 Eylül 2019 Hareket

21.09.2019 Hareket / 28.09.2019 Dönüş

BÜYÜK BALKANLAR THY ile 4* Oteller

Türk Hava Yolları ile Üsküpe hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından adeta biraçıkhava müzesi şehriolarak anılan Makedonyanın başkenti Üsküpe varış. Varışa istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Resne - Manastır (Bitola) için yola çıkıyoruz. Bitola şehir turumuz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesteni, İshak Camiini, Yeni Camiiyi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürkün mezun olduğu Askeri İdadiyi ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resneye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakkinin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazinin sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid e hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
Uyandırma ve kahvaltının ardından Makedonyanın incisi, ünlü göl şehri Ohrid turumuzu yapıyoruz. Bu turda Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ohrid te alışveriş için serbest zaman. Turun ardından otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp en sessiz büyük şehirlerden biri olan Arnavutlukun başkenti Tirana varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ a geçiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelde.
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareket ediyoruz. İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefanı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda eski şehir merkezi ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağda son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ile turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Gradda (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinjedeki otelimize transfer ve aksam yemeği otelimizde.
Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar.* Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.)(€ 30)
Turumuz sırasında ortaçağdan kalma tarihi eserleriyle ünlü Dubrovnik şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy. dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından ilk olarak Bosna Hersekin nehir kıyısındaki romantik şehri Mostara doğru hareket ediyoruz. Mostarda yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsünü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyetinin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camiini ziyaretimizin ardından Saraybosnaya ilerliyoruz. Pek çok kültürün izini birden taşıyan Saraybosnaya varışımız ile birlikte Baş Çarşıda gezintimizi yapıyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleymanın akrabası Hüsrev Bey Camiini geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosnada Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşının çıktığı Latin Köprüsünü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmetin şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Hana atfedilen Fatih Camii ni geziyoruz. Turun ardından otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasını takiben yola çıkıyoruz. Önce Tuzla yolu ile sınıra gelip pasaport işlemlerimizden sonra yola devam ediyor ve öğleden sonrabeyaz şehirdiye bilinen Belgradd a varıyoruz. Belgrad şehir turumuzu yapıyor ve yürüyerek tarihi dokuyu geziyoruz. Kale içini surları, anıtları, Damat Ali paşa türbesini, Sokullu çeşmesini (1521-1878) ve diğer Osmanlı izlerini takip ediyoruz ve turumuzun bitimi ile otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Belgrad Hava Limanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yollarının uçağı ile İstanbula hareket. Yolculuğumuzun ardından İstanbul a varış. Turumuzun sonu.

Fiyatlara dahil olan servisler:

- Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı uçuş bileti.
- Uskupte 1 gece Hotel BW Karpos 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
- Ohridte 2 gece Hotel Sileks 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama.
- Ulcinjde 1 gece Hotel Otrant 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
(Ulcinjde müsaitlik olmaması durumunda İşkodra veya Podgoricede konaklama yapılacaktır.)
- Trebinjede 1 gece Hotel Leotar 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
- Saraybosnada 1 gece Hotel Hollywood 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
- Belgrad ta 1 gece Hotel Astoria 4* veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama
- Programda belirtilen tüm transferler
- Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyatlara dahil olmayan servisler:

- Otel extraları
- Dubrovnik turuna katılacak misafirler için ulaşım bedeli kişibaşı € 30.
(Tur sırasında rehber tarafından toplanacaktır)
Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir, normal pasaportu olanlara geçerli schengen vizesi yeterlidir. Hırvatistan vizesi isteyen misafirler için ise bizimle irtibata geçebilirsiniz. €75
- Çıkış harcı
- Seyahat sağlık sigortası
- Uçaklarda 20 kg ı aşan bagaj ucreti
- Müze ve ören yerleri girişleri

NOTLAR

Oteller:
4* Oteller

***Tek kişilik oda farkına, içhat bağlantı ücretlerine ve 0-2 yaş çocuk fiyatları net fiyatlardır, komisyon uygulanmaz.

Notlar:
• Varış veya Donüş noktası Pristine ile yapılan turlarda programda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Pristine, sadece Havalimanı kullanımı için programda yer almaktadır.
• Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.
• Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
• ZNF Turizm, kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir.
• Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri , buluşma ve kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir.
• Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
Rezervasyon Talep Formu
Tur ve Otel Adı
Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişilik Oda
Çocuk
3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
BÜYÜK BALKANLAR THY ile 4* Oteller
21.09.2019
28.09.2019
549 EUR
549 EUR
709 EUR
499 EUR
160 EUR
Rezervasyon Talep Formu
Henüz Yorum Yapılmamış
Yorum Yap

  • İsim Soyisim
  • Başlık
  • Güvenlik Kodu  • Yorum


DİĞER TUR PAKETLERİ

Sosyal Medyada Biz

facebook twitter gplus youtube

E-Bülten


444 62 15
info@znfturizm.com.tr
2016 ZNF TURİZM © | Tüm hakları saklıdır

YURTDIŞI TURLARKapat